Goudhaantje Standard bijna in 1B: "Ik belde naar Renard"

door
Goudhaantje Standard bijna in 1B:

Standard ontpopte zich in Play-Off I tot één van de smaakmakers van de competitie. Er zijn dan ook enkele spelers bij de Rouches die aan een bijzonder sterk seizoen bezig zijn. Vooral Edmilson, Carcela en Marin vallen op, maar achterin is ook Christian Luyindama één van de revelaties.


Het had nochtans ook anders kunnen lopen. In de zomer trok Cercle Brugge nog aan zijn mouw voor een uitleenbeurt. "Tijdens de eerste wedstrijden zat hij niet eens op de bank. Ik heb Olivier Renard dus gebeld om te bekijken of Cercle hem kon huren. Zijn antwoord was duidelijk: ‘Geen sprake van. Ik geloof in hem'", vertelt José Jeunechamps, de assistent van Frank Vercauteren, in Sport/Voetbalmagazine.

Dat uitgerekend Jeunechamps aan hem dacht, is geen toeval. Als interimtrainer van Standard lanceerde hij vorig seizoen Luyindama in Play-Off II. Hij ziet nog enkele werkpunten bij de Congolees. "
Een goed balgevoel hebben, is onontbeerlijk. Als Christian een bepaalde kaap wil ronden, dan moet zijn eerste controle perfect zijn. Zijn slaagpercentage op gebied van passing moet ook naar omhoog. Zelfs in de luchtduels heeft hij nog een progressiemarge. Tegen Charleroi vond ik dat Luyindama en de rest van de verdedigers een gebrek aan bescheidenheid toonden. Ik heb Sá Pinto goed geobserveerd en ik zag hem naar Luyindama en co roepen dat ze voor de eenvoudigste oplossing moesten kiezen."

LEES OOK: Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

Is Luyindama klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

11
11
Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

327
327
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

201
201
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

207
207
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

216
216
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

351
351
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

119
119
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

45
45
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

72
72
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

325
325
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

38
38
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

16
16
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

455
455
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

406
406
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

80
80
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

291
291
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

256
256
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

205
205
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

40
40
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

303
303
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

155
155
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

361
361
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

287
287
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

311
311

Meer sportnieuws