Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

346 stemmen
Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

Nog voor zelf te spelen, lijkt Club Brugge opnieuw de winnaar van de speeldag te worden. Concurrent Anderlecht verloor voor de tweede keer op rij en lijkt helemaal uitgeteld in de titelrace. Racing Genk van zijn kant nadert op de eerste vier plaatsen en doet een gooi naar Europees voetbal.


Anderlecht had hernieuwde titelhoop na de zege tegen Club Brugge, die hoop verdween deze week echter weer na de nipte nederlaag op het veld van Standard. In vergelijking met de wedstrijd op Sclessin stond Markovic opnieuw aan de aftrap, Morioka mocht de bank warm houden. Bij de thuisploeg hoopte men mits winst wat druk te zetten op Standard. Karelis kreeg in de spits de voorkeur op Samatta.
Sels van anti-held tot held in heerlijke eerste helft
Racing Genk begon als een wervelwind aan de wedstrijd en na een dikke minuut spelen strafte Ndongala een nieuwe blunder van Sels af: 1-0. Anderlecht was niet bij de les toen Blauw-Wit snel hervatte na een scheidsrechtersbal en de doelman van Anderlecht ging opnieuw onorthodox naast de bal. De bezoekers waren nergens in het eerste kwartier en holden meestal achter een ongrijpbare bal aan. En toch maakte Paars-Wit na een kleine twintig minuten weer gelijk toen Trebel Markovic door het straatje stuurde en die schoot de 1-1 hoog binnen. Plots kantelde het spelbeeld en was Racing Genk aangewezen op de counter. Op het halfuur was er nog eens een goede kans voor de thuisploeg toen Trossard na een knappe combinatie met Ndongala op Sels knalde. De thuisploeg bleef de meeste kansen afdwingen en zag een paar minuten later ook een vrije trap van Malinovskyi tegen de paal vliegen. Sels had stilaan zijn fout wel rechtgezet want hij hield zijn team opnieuw recht op een vlam van de Oekraïner. Halfweg stond het na een heerlijke eerste helft 1-1 gelijk.


Racing Genk begon goed, Anderlecht herstelde nadien het evenwicht.

Blauw-Wit grijpt Anderlecht opnieuw naar de keel
Tijdens het eerste kwartier na de pauze stapelden de misverstanden zich op, maar op het uur was er een prachtige aanval van de thuisploeg. Pozuelo stuurde Karelis tussen een paar Anderlecht verdedigers door en die vond op zijn beurt Trossard, de talentvolle flankspeler twijfelde niet en schoot Racing Genk weer op voorsprong: 2-1. Anderlecht probeerde met enkele wissels het tij te keren en op twintig minuten van het einde kreeg Teodorczyk een uitstekende kopkans, zijn poging vloog naast de kooi van Vukovic. De thuisploeg leek even later een uitstekende kans te krijgen om de wedstrijd 'dood' te doen, na een tussenkomst van de videoref herriep Dierick echter zijn beslissing om een strafschop toe te kennen. Bijna brak dat de thuisploeg zuur op toen Vukovic maar ternauwernood redding kon brengen op een scherpe voorzet van Saief. De Australiër was op tien minuten van het einde opnieuw belangrijk met een goede redding op een schot van invaller Amuzu. Ondanks een slotoffensief en nog een dot van een kans voor Bruno verloor Anderlecht voor de tweede keer op rij en mag het alle hoop op de titel vergeten. Racing Genk van zijn kant nadert op de top-4.
Scoreverloop:
1-0 (2') Ndongala, 1-1 (20') Markovic, 2-1 (59') Trossard

LEES OOK: Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Terechte zege voor Racing Genk?

Meest recent

'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

2
2
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

109
109
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

300
300
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

42
42
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

144
144
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

43
43
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

86
86
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

375
375
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

581
581
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

196
196
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

133
133
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

178
178
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

149
149
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

429
429
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

89
89
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

118
118
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

172
172
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

580
580
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

79
79
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

530
530
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

336
336
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

128
128
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

219
219
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

694
694
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

197
197

Meer sportnieuws