Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

door
Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

Nog voor zelf te spelen, lijkt Club Brugge opnieuw de winnaar van de speeldag te worden. Concurrent Anderlecht verloor voor de tweede keer op rij en lijkt helemaal uitgeteld in de titelrace. Racing Genk van zijn kant nadert op de eerste vier plaatsen en doet een gooi naar Europees voetbal.


Anderlecht had hernieuwde titelhoop na de zege tegen Club Brugge, die hoop verdween deze week echter weer na de nipte nederlaag op het veld van Standard. In vergelijking met de wedstrijd op Sclessin stond Markovic opnieuw aan de aftrap, Morioka mocht de bank warm houden. Bij de thuisploeg hoopte men mits winst wat druk te zetten op Standard. Karelis kreeg in de spits de voorkeur op Samatta.
Sels van anti-held tot held in heerlijke eerste helft
Racing Genk begon als een wervelwind aan de wedstrijd en na een dikke minuut spelen strafte Ndongala een nieuwe blunder van Sels af: 1-0. Anderlecht was niet bij de les toen Blauw-Wit snel hervatte na een scheidsrechtersbal en de doelman van Anderlecht ging opnieuw onorthodox naast de bal. De bezoekers waren nergens in het eerste kwartier en holden meestal achter een ongrijpbare bal aan. En toch maakte Paars-Wit na een kleine twintig minuten weer gelijk toen Trebel Markovic door het straatje stuurde en die schoot de 1-1 hoog binnen. Plots kantelde het spelbeeld en was Racing Genk aangewezen op de counter. Op het halfuur was er nog eens een goede kans voor de thuisploeg toen Trossard na een knappe combinatie met Ndongala op Sels knalde. De thuisploeg bleef de meeste kansen afdwingen en zag een paar minuten later ook een vrije trap van Malinovskyi tegen de paal vliegen. Sels had stilaan zijn fout wel rechtgezet want hij hield zijn team opnieuw recht op een vlam van de Oekraïner. Halfweg stond het na een heerlijke eerste helft 1-1 gelijk.


Racing Genk begon goed, Anderlecht herstelde nadien het evenwicht.

Blauw-Wit grijpt Anderlecht opnieuw naar de keel
Tijdens het eerste kwartier na de pauze stapelden de misverstanden zich op, maar op het uur was er een prachtige aanval van de thuisploeg. Pozuelo stuurde Karelis tussen een paar Anderlecht verdedigers door en die vond op zijn beurt Trossard, de talentvolle flankspeler twijfelde niet en schoot Racing Genk weer op voorsprong: 2-1. Anderlecht probeerde met enkele wissels het tij te keren en op twintig minuten van het einde kreeg Teodorczyk een uitstekende kopkans, zijn poging vloog naast de kooi van Vukovic. De thuisploeg leek even later een uitstekende kans te krijgen om de wedstrijd 'dood' te doen, na een tussenkomst van de videoref herriep Dierick echter zijn beslissing om een strafschop toe te kennen. Bijna brak dat de thuisploeg zuur op toen Vukovic maar ternauwernood redding kon brengen op een scherpe voorzet van Saief. De Australiër was op tien minuten van het einde opnieuw belangrijk met een goede redding op een schot van invaller Amuzu. Ondanks een slotoffensief en nog een dot van een kans voor Bruno verloor Anderlecht voor de tweede keer op rij en mag het alle hoop op de titel vergeten. Racing Genk van zijn kant nadert op de top-4.
Scoreverloop:
1-0 (2') Ndongala, 1-1 (20') Markovic, 2-1 (59') Trossard

LEES OOK: 'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Terechte zege voor Racing Genk?

Meest recent

Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

29
29
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

33
33
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

93
93
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

171
171
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

31
31
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

47
47
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

43
43
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

298
298
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

206
206
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

236
236
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

283
283
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

408
408
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

185
185
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

192
192
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

540
540
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

206
206
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

216
216
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

70
70
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

191
191
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

253
253
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

671
671
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

261
261
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

517
517

Meer sportnieuws