Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

346 stemmen
Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

Nog voor zelf te spelen, lijkt Club Brugge opnieuw de winnaar van de speeldag te worden. Concurrent Anderlecht verloor voor de tweede keer op rij en lijkt helemaal uitgeteld in de titelrace. Racing Genk van zijn kant nadert op de eerste vier plaatsen en doet een gooi naar Europees voetbal.


Anderlecht had hernieuwde titelhoop na de zege tegen Club Brugge, die hoop verdween deze week echter weer na de nipte nederlaag op het veld van Standard. In vergelijking met de wedstrijd op Sclessin stond Markovic opnieuw aan de aftrap, Morioka mocht de bank warm houden. Bij de thuisploeg hoopte men mits winst wat druk te zetten op Standard. Karelis kreeg in de spits de voorkeur op Samatta.
Sels van anti-held tot held in heerlijke eerste helft
Racing Genk begon als een wervelwind aan de wedstrijd en na een dikke minuut spelen strafte Ndongala een nieuwe blunder van Sels af: 1-0. Anderlecht was niet bij de les toen Blauw-Wit snel hervatte na een scheidsrechtersbal en de doelman van Anderlecht ging opnieuw onorthodox naast de bal. De bezoekers waren nergens in het eerste kwartier en holden meestal achter een ongrijpbare bal aan. En toch maakte Paars-Wit na een kleine twintig minuten weer gelijk toen Trebel Markovic door het straatje stuurde en die schoot de 1-1 hoog binnen. Plots kantelde het spelbeeld en was Racing Genk aangewezen op de counter. Op het halfuur was er nog eens een goede kans voor de thuisploeg toen Trossard na een knappe combinatie met Ndongala op Sels knalde. De thuisploeg bleef de meeste kansen afdwingen en zag een paar minuten later ook een vrije trap van Malinovskyi tegen de paal vliegen. Sels had stilaan zijn fout wel rechtgezet want hij hield zijn team opnieuw recht op een vlam van de Oekraïner. Halfweg stond het na een heerlijke eerste helft 1-1 gelijk.


Racing Genk begon goed, Anderlecht herstelde nadien het evenwicht.

Blauw-Wit grijpt Anderlecht opnieuw naar de keel
Tijdens het eerste kwartier na de pauze stapelden de misverstanden zich op, maar op het uur was er een prachtige aanval van de thuisploeg. Pozuelo stuurde Karelis tussen een paar Anderlecht verdedigers door en die vond op zijn beurt Trossard, de talentvolle flankspeler twijfelde niet en schoot Racing Genk weer op voorsprong: 2-1. Anderlecht probeerde met enkele wissels het tij te keren en op twintig minuten van het einde kreeg Teodorczyk een uitstekende kopkans, zijn poging vloog naast de kooi van Vukovic. De thuisploeg leek even later een uitstekende kans te krijgen om de wedstrijd 'dood' te doen, na een tussenkomst van de videoref herriep Dierick echter zijn beslissing om een strafschop toe te kennen. Bijna brak dat de thuisploeg zuur op toen Vukovic maar ternauwernood redding kon brengen op een scherpe voorzet van Saief. De Australiër was op tien minuten van het einde opnieuw belangrijk met een goede redding op een schot van invaller Amuzu. Ondanks een slotoffensief en nog een dot van een kans voor Bruno verloor Anderlecht voor de tweede keer op rij en mag het alle hoop op de titel vergeten. Racing Genk van zijn kant nadert op de top-4.
Scoreverloop:
1-0 (2') Ndongala, 1-1 (20') Markovic, 2-1 (59') Trossard

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Terechte zege voor Racing Genk?

Meest recent

Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

37
37
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

141
141
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

203
203
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

75
75
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

43
43
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

298
298
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

48
48
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

225
225
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

79
79
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

416
416
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

125
125
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

706
706
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

263
263
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

355
355
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

581
581
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

156
156
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

99
99
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

592
592
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

270
270
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

621
621
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

433
433
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

189
189
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

779
779

Meer sportnieuws