Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

346 stemmen
Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

Nog voor zelf te spelen, lijkt Club Brugge opnieuw de winnaar van de speeldag te worden. Concurrent Anderlecht verloor voor de tweede keer op rij en lijkt helemaal uitgeteld in de titelrace. Racing Genk van zijn kant nadert op de eerste vier plaatsen en doet een gooi naar Europees voetbal.


Anderlecht had hernieuwde titelhoop na de zege tegen Club Brugge, die hoop verdween deze week echter weer na de nipte nederlaag op het veld van Standard. In vergelijking met de wedstrijd op Sclessin stond Markovic opnieuw aan de aftrap, Morioka mocht de bank warm houden. Bij de thuisploeg hoopte men mits winst wat druk te zetten op Standard. Karelis kreeg in de spits de voorkeur op Samatta.
Sels van anti-held tot held in heerlijke eerste helft
Racing Genk begon als een wervelwind aan de wedstrijd en na een dikke minuut spelen strafte Ndongala een nieuwe blunder van Sels af: 1-0. Anderlecht was niet bij de les toen Blauw-Wit snel hervatte na een scheidsrechtersbal en de doelman van Anderlecht ging opnieuw onorthodox naast de bal. De bezoekers waren nergens in het eerste kwartier en holden meestal achter een ongrijpbare bal aan. En toch maakte Paars-Wit na een kleine twintig minuten weer gelijk toen Trebel Markovic door het straatje stuurde en die schoot de 1-1 hoog binnen. Plots kantelde het spelbeeld en was Racing Genk aangewezen op de counter. Op het halfuur was er nog eens een goede kans voor de thuisploeg toen Trossard na een knappe combinatie met Ndongala op Sels knalde. De thuisploeg bleef de meeste kansen afdwingen en zag een paar minuten later ook een vrije trap van Malinovskyi tegen de paal vliegen. Sels had stilaan zijn fout wel rechtgezet want hij hield zijn team opnieuw recht op een vlam van de Oekraïner. Halfweg stond het na een heerlijke eerste helft 1-1 gelijk.


Racing Genk begon goed, Anderlecht herstelde nadien het evenwicht.

Blauw-Wit grijpt Anderlecht opnieuw naar de keel
Tijdens het eerste kwartier na de pauze stapelden de misverstanden zich op, maar op het uur was er een prachtige aanval van de thuisploeg. Pozuelo stuurde Karelis tussen een paar Anderlecht verdedigers door en die vond op zijn beurt Trossard, de talentvolle flankspeler twijfelde niet en schoot Racing Genk weer op voorsprong: 2-1. Anderlecht probeerde met enkele wissels het tij te keren en op twintig minuten van het einde kreeg Teodorczyk een uitstekende kopkans, zijn poging vloog naast de kooi van Vukovic. De thuisploeg leek even later een uitstekende kans te krijgen om de wedstrijd 'dood' te doen, na een tussenkomst van de videoref herriep Dierick echter zijn beslissing om een strafschop toe te kennen. Bijna brak dat de thuisploeg zuur op toen Vukovic maar ternauwernood redding kon brengen op een scherpe voorzet van Saief. De Australiër was op tien minuten van het einde opnieuw belangrijk met een goede redding op een schot van invaller Amuzu. Ondanks een slotoffensief en nog een dot van een kans voor Bruno verloor Anderlecht voor de tweede keer op rij en mag het alle hoop op de titel vergeten. Racing Genk van zijn kant nadert op de top-4.
Scoreverloop:
1-0 (2') Ndongala, 1-1 (20') Markovic, 2-1 (59') Trossard

LEES OOK: Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

Terechte zege voor Racing Genk?

Meest recent

'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

0
0
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

12
12
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

107
107
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

123
123
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

81
81
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

297
297
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

302
302
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

111
111
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

319
319
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

69
69
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

272
272
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

326
326
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

484
484
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

161
161
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

239
239
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

178
178
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

883
883
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

210
210
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

351
351
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

218
218
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

511
511
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

367
367
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

588
588
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

496
496
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

121
121

Meer sportnieuws