Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

door
Nieuw verlies van Anderlecht laat Club freewheelen naar de titel

Nog voor zelf te spelen, lijkt Club Brugge opnieuw de winnaar van de speeldag te worden. Concurrent Anderlecht verloor voor de tweede keer op rij en lijkt helemaal uitgeteld in de titelrace. Racing Genk van zijn kant nadert op de eerste vier plaatsen en doet een gooi naar Europees voetbal.


Anderlecht had hernieuwde titelhoop na de zege tegen Club Brugge, die hoop verdween deze week echter weer na de nipte nederlaag op het veld van Standard. In vergelijking met de wedstrijd op Sclessin stond Markovic opnieuw aan de aftrap, Morioka mocht de bank warm houden. Bij de thuisploeg hoopte men mits winst wat druk te zetten op Standard. Karelis kreeg in de spits de voorkeur op Samatta.
Sels van anti-held tot held in heerlijke eerste helft
Racing Genk begon als een wervelwind aan de wedstrijd en na een dikke minuut spelen strafte Ndongala een nieuwe blunder van Sels af: 1-0. Anderlecht was niet bij de les toen Blauw-Wit snel hervatte na een scheidsrechtersbal en de doelman van Anderlecht ging opnieuw onorthodox naast de bal. De bezoekers waren nergens in het eerste kwartier en holden meestal achter een ongrijpbare bal aan. En toch maakte Paars-Wit na een kleine twintig minuten weer gelijk toen Trebel Markovic door het straatje stuurde en die schoot de 1-1 hoog binnen. Plots kantelde het spelbeeld en was Racing Genk aangewezen op de counter. Op het halfuur was er nog eens een goede kans voor de thuisploeg toen Trossard na een knappe combinatie met Ndongala op Sels knalde. De thuisploeg bleef de meeste kansen afdwingen en zag een paar minuten later ook een vrije trap van Malinovskyi tegen de paal vliegen. Sels had stilaan zijn fout wel rechtgezet want hij hield zijn team opnieuw recht op een vlam van de Oekraïner. Halfweg stond het na een heerlijke eerste helft 1-1 gelijk.


Racing Genk begon goed, Anderlecht herstelde nadien het evenwicht.

Blauw-Wit grijpt Anderlecht opnieuw naar de keel
Tijdens het eerste kwartier na de pauze stapelden de misverstanden zich op, maar op het uur was er een prachtige aanval van de thuisploeg. Pozuelo stuurde Karelis tussen een paar Anderlecht verdedigers door en die vond op zijn beurt Trossard, de talentvolle flankspeler twijfelde niet en schoot Racing Genk weer op voorsprong: 2-1. Anderlecht probeerde met enkele wissels het tij te keren en op twintig minuten van het einde kreeg Teodorczyk een uitstekende kopkans, zijn poging vloog naast de kooi van Vukovic. De thuisploeg leek even later een uitstekende kans te krijgen om de wedstrijd 'dood' te doen, na een tussenkomst van de videoref herriep Dierick echter zijn beslissing om een strafschop toe te kennen. Bijna brak dat de thuisploeg zuur op toen Vukovic maar ternauwernood redding kon brengen op een scherpe voorzet van Saief. De Australiër was op tien minuten van het einde opnieuw belangrijk met een goede redding op een schot van invaller Amuzu. Ondanks een slotoffensief en nog een dot van een kans voor Bruno verloor Anderlecht voor de tweede keer op rij en mag het alle hoop op de titel vergeten. Racing Genk van zijn kant nadert op de top-4.
Scoreverloop:
1-0 (2') Ndongala, 1-1 (20') Markovic, 2-1 (59') Trossard

LEES OOK: Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

Terechte zege voor Racing Genk?

Meest recent

Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

3
3
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

12
12
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

68
68
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

20
20
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

103
103
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

209
209
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

91
91
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

68
68
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

383
383
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

63
63
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

317
317
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

180
180
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

306
306
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

426
426
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

258
258
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

215
215
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

302
302
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

374
374
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

372
372
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

320
320
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

483
483
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

683
683
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

256
256
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

48
48
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

73
73

Meer sportnieuws