'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

door
'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

De kogel is door de kerk: Arsenal FC neemt na 22 jaar officieel afscheid van Arsène Wenger. Het vertrek van de Fransman hing al enkele jaren in de lucht, maar na het huidige seizoen is het ook echt zover. En dus is het de vraag wie in de enorme voetsporen van Wenger zal treden.


In de Engelse media is het gespeculeer alvast begonnen. Uiteraard worden namen naar voren geschoven van managers die momenteel al in de Premier League actief zijn: Sean Dyche (Burnley), Eddie Howe (Bournemouth) en David Wagner (Huddersfield). Maar door gebrek aan ervaring bij een topclub is die kans eerder klein. Ervaring bij grote clubs is dan weer geen probleem bij transfervrije coaches als Carlo Ancelotti, Luis Enrique en Thomas Tuchel. Maar enkel die laatste zou echt aan het profiel voldoen.

De kans is dus reëel dat Arsenal bij een buitenlandse club zal gaan aankloppen. De supporters hopen alvast op Diego Simeone (Atletico) en Massimiliano Allegri (Juventus), maar die kansen zijn redelijk klein. Dan lijkt Joachim Low, momenteel bondscoach van Duitsland, een veel haalbaardere optie. The Mirror laat ook enkele minder voor de hand liggende namen vallen: Paulo Fonseca (Shakhtar), Leonardo Jardim (AS Monaco) en Mikel Arteta (assistent bij Manchester City).

Ook clubboegbeeld Thierry Henry wordt uiteraard genoemd, maar voor de huidige T3 van de Rode Duivels lijkt het nog wat te vroeg. Wenger zelf liet wel al de naam van diens landgenoot Patrick Vieira vallen. De voormalige aanvoerder van de Gunners trainde in het verleden al de beloften van Manchester City en staat momenteel aan het roer van New York City FC. Hij wordt door de bookmakers getipt als topfavoriet samen met ... Brendan Rodgers. Die moest destijds ondanks goed werk vertrekken bij Liverpool en doet het momenteel meer dan behoorlijk bij Celtic. Afwachten dus op wie de keuze van het bestuur valt.

LEES OOK: Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Wie is volgens u de meest geschikte optie?

Meest recent

STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

74
74
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

113
113
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

30
30
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

24
24
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

49
49
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

559
559
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

121
121
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

320
320
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

247
247
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

85
85
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

132
132
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

196
196
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

117
117
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

522
522
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

208
208
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

271
271
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

115
115
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

617
617
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

738
738
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

310
310
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

720
720
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

93
93
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

81
81
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

82
82

Meer sportnieuws