'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

door
'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

De kogel is door de kerk: Arsenal FC neemt na 22 jaar officieel afscheid van Arsène Wenger. Het vertrek van de Fransman hing al enkele jaren in de lucht, maar na het huidige seizoen is het ook echt zover. En dus is het de vraag wie in de enorme voetsporen van Wenger zal treden.


In de Engelse media is het gespeculeer alvast begonnen. Uiteraard worden namen naar voren geschoven van managers die momenteel al in de Premier League actief zijn: Sean Dyche (Burnley), Eddie Howe (Bournemouth) en David Wagner (Huddersfield). Maar door gebrek aan ervaring bij een topclub is die kans eerder klein. Ervaring bij grote clubs is dan weer geen probleem bij transfervrije coaches als Carlo Ancelotti, Luis Enrique en Thomas Tuchel. Maar enkel die laatste zou echt aan het profiel voldoen.

De kans is dus reëel dat Arsenal bij een buitenlandse club zal gaan aankloppen. De supporters hopen alvast op Diego Simeone (Atletico) en Massimiliano Allegri (Juventus), maar die kansen zijn redelijk klein. Dan lijkt Joachim Low, momenteel bondscoach van Duitsland, een veel haalbaardere optie. The Mirror laat ook enkele minder voor de hand liggende namen vallen: Paulo Fonseca (Shakhtar), Leonardo Jardim (AS Monaco) en Mikel Arteta (assistent bij Manchester City).

Ook clubboegbeeld Thierry Henry wordt uiteraard genoemd, maar voor de huidige T3 van de Rode Duivels lijkt het nog wat te vroeg. Wenger zelf liet wel al de naam van diens landgenoot Patrick Vieira vallen. De voormalige aanvoerder van de Gunners trainde in het verleden al de beloften van Manchester City en staat momenteel aan het roer van New York City FC. Hij wordt door de bookmakers getipt als topfavoriet samen met ... Brendan Rodgers. Die moest destijds ondanks goed werk vertrekken bij Liverpool en doet het momenteel meer dan behoorlijk bij Celtic. Afwachten dus op wie de keuze van het bestuur valt.

LEES OOK: 'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Wie is volgens u de meest geschikte optie?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

66
66
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

8
8
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

38
38
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

65
65
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

85
85
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

57
57
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

52
52
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

147
147
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

203
203
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

86
86
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

132
132
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

325
325
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

291
291
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

99
99
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

170
170
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

316
316
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

147
147
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

119
119
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

157
157
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

524
524
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

102
102
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

600
600
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1041
1041
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

157
157
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

493
493

Meer sportnieuws