'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

door
'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

De kogel is door de kerk: Arsenal FC neemt na 22 jaar officieel afscheid van Arsène Wenger. Het vertrek van de Fransman hing al enkele jaren in de lucht, maar na het huidige seizoen is het ook echt zover. En dus is het de vraag wie in de enorme voetsporen van Wenger zal treden.


In de Engelse media is het gespeculeer alvast begonnen. Uiteraard worden namen naar voren geschoven van managers die momenteel al in de Premier League actief zijn: Sean Dyche (Burnley), Eddie Howe (Bournemouth) en David Wagner (Huddersfield). Maar door gebrek aan ervaring bij een topclub is die kans eerder klein. Ervaring bij grote clubs is dan weer geen probleem bij transfervrije coaches als Carlo Ancelotti, Luis Enrique en Thomas Tuchel. Maar enkel die laatste zou echt aan het profiel voldoen.

De kans is dus reëel dat Arsenal bij een buitenlandse club zal gaan aankloppen. De supporters hopen alvast op Diego Simeone (Atletico) en Massimiliano Allegri (Juventus), maar die kansen zijn redelijk klein. Dan lijkt Joachim Low, momenteel bondscoach van Duitsland, een veel haalbaardere optie. The Mirror laat ook enkele minder voor de hand liggende namen vallen: Paulo Fonseca (Shakhtar), Leonardo Jardim (AS Monaco) en Mikel Arteta (assistent bij Manchester City).

Ook clubboegbeeld Thierry Henry wordt uiteraard genoemd, maar voor de huidige T3 van de Rode Duivels lijkt het nog wat te vroeg. Wenger zelf liet wel al de naam van diens landgenoot Patrick Vieira vallen. De voormalige aanvoerder van de Gunners trainde in het verleden al de beloften van Manchester City en staat momenteel aan het roer van New York City FC. Hij wordt door de bookmakers getipt als topfavoriet samen met ... Brendan Rodgers. Die moest destijds ondanks goed werk vertrekken bij Liverpool en doet het momenteel meer dan behoorlijk bij Celtic. Afwachten dus op wie de keuze van het bestuur valt.

LEES OOK: Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

Wie is volgens u de meest geschikte optie?

Meest recent

Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

44
44
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

7
7
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

94
94
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

27
27
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

30
30
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

46
46
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

156
156
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

73
73
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

23
23
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

128
128
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

93
93
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

160
160
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

76
76
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

63
63
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

399
399
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

140
140
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

166
166
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

39
39
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

65
65
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

149
149
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

121
121
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

268
268
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

214
214
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

44
44
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

243
243

Meer sportnieuws