'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

door stemmen
'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

De kogel is door de kerk: Arsenal FC neemt na 22 jaar officieel afscheid van Arsène Wenger. Het vertrek van de Fransman hing al enkele jaren in de lucht, maar na het huidige seizoen is het ook echt zover. En dus is het de vraag wie in de enorme voetsporen van Wenger zal treden.


In de Engelse media is het gespeculeer alvast begonnen. Uiteraard worden namen naar voren geschoven van managers die momenteel al in de Premier League actief zijn: Sean Dyche (Burnley), Eddie Howe (Bournemouth) en David Wagner (Huddersfield). Maar door gebrek aan ervaring bij een topclub is die kans eerder klein. Ervaring bij grote clubs is dan weer geen probleem bij transfervrije coaches als Carlo Ancelotti, Luis Enrique en Thomas Tuchel. Maar enkel die laatste zou echt aan het profiel voldoen.

De kans is dus reëel dat Arsenal bij een buitenlandse club zal gaan aankloppen. De supporters hopen alvast op Diego Simeone (Atletico) en Massimiliano Allegri (Juventus), maar die kansen zijn redelijk klein. Dan lijkt Joachim Low, momenteel bondscoach van Duitsland, een veel haalbaardere optie. The Mirror laat ook enkele minder voor de hand liggende namen vallen: Paulo Fonseca (Shakhtar), Leonardo Jardim (AS Monaco) en Mikel Arteta (assistent bij Manchester City).

Ook clubboegbeeld Thierry Henry wordt uiteraard genoemd, maar voor de huidige T3 van de Rode Duivels lijkt het nog wat te vroeg. Wenger zelf liet wel al de naam van diens landgenoot Patrick Vieira vallen. De voormalige aanvoerder van de Gunners trainde in het verleden al de beloften van Manchester City en staat momenteel aan het roer van New York City FC. Hij wordt door de bookmakers getipt als topfavoriet samen met ... Brendan Rodgers. Die moest destijds ondanks goed werk vertrekken bij Liverpool en doet het momenteel meer dan behoorlijk bij Celtic. Afwachten dus op wie de keuze van het bestuur valt.

LEES OOK: Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

Wie is volgens u de meest geschikte optie?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

25
25
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

60
60
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

92
92
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

77
77
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

168
168
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

185
185
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

143
143
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

128
128
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

481
481
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

703
703
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

410
410
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

213
213
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

124
124
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

81
81
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

418
418
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

304
304
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

432
432
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

441
441
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

48
48

Meer sportnieuws