'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

door
'Topkandidaten om Wenger op te volgen zijn bekend'

De kogel is door de kerk: Arsenal FC neemt na 22 jaar officieel afscheid van Arsène Wenger. Het vertrek van de Fransman hing al enkele jaren in de lucht, maar na het huidige seizoen is het ook echt zover. En dus is het de vraag wie in de enorme voetsporen van Wenger zal treden.


In de Engelse media is het gespeculeer alvast begonnen. Uiteraard worden namen naar voren geschoven van managers die momenteel al in de Premier League actief zijn: Sean Dyche (Burnley), Eddie Howe (Bournemouth) en David Wagner (Huddersfield). Maar door gebrek aan ervaring bij een topclub is die kans eerder klein. Ervaring bij grote clubs is dan weer geen probleem bij transfervrije coaches als Carlo Ancelotti, Luis Enrique en Thomas Tuchel. Maar enkel die laatste zou echt aan het profiel voldoen.

De kans is dus reëel dat Arsenal bij een buitenlandse club zal gaan aankloppen. De supporters hopen alvast op Diego Simeone (Atletico) en Massimiliano Allegri (Juventus), maar die kansen zijn redelijk klein. Dan lijkt Joachim Low, momenteel bondscoach van Duitsland, een veel haalbaardere optie. The Mirror laat ook enkele minder voor de hand liggende namen vallen: Paulo Fonseca (Shakhtar), Leonardo Jardim (AS Monaco) en Mikel Arteta (assistent bij Manchester City).

Ook clubboegbeeld Thierry Henry wordt uiteraard genoemd, maar voor de huidige T3 van de Rode Duivels lijkt het nog wat te vroeg. Wenger zelf liet wel al de naam van diens landgenoot Patrick Vieira vallen. De voormalige aanvoerder van de Gunners trainde in het verleden al de beloften van Manchester City en staat momenteel aan het roer van New York City FC. Hij wordt door de bookmakers getipt als topfavoriet samen met ... Brendan Rodgers. Die moest destijds ondanks goed werk vertrekken bij Liverpool en doet het momenteel meer dan behoorlijk bij Celtic. Afwachten dus op wie de keuze van het bestuur valt.

LEES OOK: Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

Wie is volgens u de meest geschikte optie?

Meest recent

Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

15
15
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

20
20
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

17
17
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

126
126
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

173
173
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

23
23
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

509
509
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

96
96
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

389
389
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

215
215
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

108
108
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

714
714
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

168
168
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

240
240
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

188
188
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

171
171
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

410
410
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

28
28
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

219
219
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

74
74
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

470
470
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

257
257
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

141
141
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

284
284

Meer sportnieuws