Wereldgoal van Cevallos, zeges voor OHL en KV Kortrijk

44 stemmen
Wereldgoal van Cevallos, zeges voor OHL en KV Kortrijk

Lokeren heeft vanavond een goede zaak gedaan in groep B van Play-Off II met een zege tegen Eupen. Vooral de wondermooie goal van Cevallos zal de wereld rondgaan.  De ploeg van Peter Maes slaat voorlopig een kloof met de concurrentie die morgen nog in actie komt. In de andere groep van deze nacompetitie hebben OHL en Kortrijk zich in de slipstream van leider Zulte Waregem genesteld.

OHL maakt malaise bij Waasland-Beveren wat groter
Waasland-Beveren speelde lange tijd een dijk van een seizoen, maar de laatste weken zit de mot er serieus in bij de ploeg van Sven Vermant. Ook tegen een ploeg uit 1B lukte het vanavond niet voor de Waaslanders. OHL kwam in een flauwe eerste helft halfweg op voorsprong na een heerlijke vrije trap van Gorius, het was al het tweede doelpunt in Play-Off II van de ex-speler van KV Mechelen en Racing Genk.
Vermant had vermoedelijk een donderspeech gegeven tijdens de rust maar ook na de rust lukte er weinig tot niets voor de thuisploeg. OHL loerde op de counter en verzilverde er al na tien minuten eentje toen Dequevy de vrijstaande Storm vond en die trof knap raak: 2-0. Tot overmaat van ramp verviel Van Damme even later in zijn oude gewoontes door met een smerige tackle rood te pakken. OHL kwam niet meer in de problemen en boekt een eerste zege in Play-Off II.
Scoreverloop:
0-1 (23') Gorius, 0-2 (54') Storm


KV Kortrijk heeft geen kind aan getergd Lierse
Bij SK Lierse zijn de zorgen nog altijd groot. De eens zo trotse landskampioen kreeg geen licentie voor het profvoetbal en dreigt te zakken naar tweede amateur. Toch wonnen de Pallieters vorige week knap van OHL. Tegen KV Kortrijk had de thuisploeg minder in de pap te brokken, Na een halfuur spelen opende Perbet de debatten met een intikker aan de tweede paal, meteen ook de ruststand na een eerste helft die gedomineerd werd door de bezoekers.
Ook na de pauze waren de Kerels de beter ploeg, iets voor het uur maakte Ajagun er 0-2 van met een schot in de korte hoek. Lierse zocht nog naar de aansluitingstreffer, het zag nog een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel, maar die kwam er uiteindelijk niet. KV Kortrijk herstelt zo van de opdoffer na het verlies tegen Moeskroen en doet nog volop mee voor groepswinst.
Scoreverloop:
0-1 (33') Perbet, 0-2 (58') Ajagun

Wondermooi doelpunt van Cevallos verlost Lokeren
Lokeren kon voorlopig een kloofje slagen met de concurrentie in groep B. De thuisploeg begon aarzelend maar kwam na goed tien minuten spelen op voorsprong toen Marecek de vrijstaande Ridder vond en die aarzelde niet. Ondanks een pak kansen slaagde de ploeg van Maes er niet in om de score nog voor de rust uit te diepen.
Na de pauze was het wachten tot iets voorbij het uur, maar wat we toen te zien kregen was dan ook meer dan de moeite waard. Cevallos trapte van iets voor de middellijn op doel en verschalkte op heerlijke wijze doelman Van Crombrugge met een lob: 2-0 Toen Mulumba even later rood pakte bij Eupen was de wedstrijd helemaal gespeeld. Loties maakte de pil nog wat bitterder door de 3-0 in eigen doel te schieten. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo boekt Lokeren een verdiende en ruime zege tegen een zwak Eupen.
Scoreverloop:
1-0 (11') De Ridder, 2-0 (64') Cevallos

Kan OHL meedoen voor groepswinst?

Meest recent

Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

15
15
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

24
24
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

102
102
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

87
87
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

18
18
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

101
101
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

203
203
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

267
267
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

264
264
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

52
52
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

99
99
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

104
104
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

85
85
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

49
49
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

182
182
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

291
291
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

116
116
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

286
286
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

358
358
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

207
207

Meer sportnieuws