Wereldgoal van Cevallos, zeges voor OHL en KV Kortrijk

door
Wereldgoal van Cevallos, zeges voor OHL en KV Kortrijk

Lokeren heeft vanavond een goede zaak gedaan in groep B van Play-Off II met een zege tegen Eupen. Vooral de wondermooie goal van Cevallos zal de wereld rondgaan.  De ploeg van Peter Maes slaat voorlopig een kloof met de concurrentie die morgen nog in actie komt. In de andere groep van deze nacompetitie hebben OHL en Kortrijk zich in de slipstream van leider Zulte Waregem genesteld.

OHL maakt malaise bij Waasland-Beveren wat groter
Waasland-Beveren speelde lange tijd een dijk van een seizoen, maar de laatste weken zit de mot er serieus in bij de ploeg van Sven Vermant. Ook tegen een ploeg uit 1B lukte het vanavond niet voor de Waaslanders. OHL kwam in een flauwe eerste helft halfweg op voorsprong na een heerlijke vrije trap van Gorius, het was al het tweede doelpunt in Play-Off II van de ex-speler van KV Mechelen en Racing Genk.
Vermant had vermoedelijk een donderspeech gegeven tijdens de rust maar ook na de rust lukte er weinig tot niets voor de thuisploeg. OHL loerde op de counter en verzilverde er al na tien minuten eentje toen Dequevy de vrijstaande Storm vond en die trof knap raak: 2-0. Tot overmaat van ramp verviel Van Damme even later in zijn oude gewoontes door met een smerige tackle rood te pakken. OHL kwam niet meer in de problemen en boekt een eerste zege in Play-Off II.
Scoreverloop:
0-1 (23') Gorius, 0-2 (54') Storm


KV Kortrijk heeft geen kind aan getergd Lierse
Bij SK Lierse zijn de zorgen nog altijd groot. De eens zo trotse landskampioen kreeg geen licentie voor het profvoetbal en dreigt te zakken naar tweede amateur. Toch wonnen de Pallieters vorige week knap van OHL. Tegen KV Kortrijk had de thuisploeg minder in de pap te brokken, Na een halfuur spelen opende Perbet de debatten met een intikker aan de tweede paal, meteen ook de ruststand na een eerste helft die gedomineerd werd door de bezoekers.
Ook na de pauze waren de Kerels de beter ploeg, iets voor het uur maakte Ajagun er 0-2 van met een schot in de korte hoek. Lierse zocht nog naar de aansluitingstreffer, het zag nog een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel, maar die kwam er uiteindelijk niet. KV Kortrijk herstelt zo van de opdoffer na het verlies tegen Moeskroen en doet nog volop mee voor groepswinst.
Scoreverloop:
0-1 (33') Perbet, 0-2 (58') Ajagun

Wondermooi doelpunt van Cevallos verlost Lokeren
Lokeren kon voorlopig een kloofje slagen met de concurrentie in groep B. De thuisploeg begon aarzelend maar kwam na goed tien minuten spelen op voorsprong toen Marecek de vrijstaande Ridder vond en die aarzelde niet. Ondanks een pak kansen slaagde de ploeg van Maes er niet in om de score nog voor de rust uit te diepen.
Na de pauze was het wachten tot iets voorbij het uur, maar wat we toen te zien kregen was dan ook meer dan de moeite waard. Cevallos trapte van iets voor de middellijn op doel en verschalkte op heerlijke wijze doelman Van Crombrugge met een lob: 2-0 Toen Mulumba even later rood pakte bij Eupen was de wedstrijd helemaal gespeeld. Loties maakte de pil nog wat bitterder door de 3-0 in eigen doel te schieten. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo boekt Lokeren een verdiende en ruime zege tegen een zwak Eupen.
Scoreverloop:
1-0 (11') De Ridder, 2-0 (64') Cevallos

LEES OOK: Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

Kan OHL meedoen voor groepswinst?

Meest recent

Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

64
64
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

64
64
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

57
57
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

55
55
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

31
31
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

37
37
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

81
81
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

173
173
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

44
44
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

82
82
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

50
50
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

720
720
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

101
101
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

61
61
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

33
33
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

235
235
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

265
265
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

212
212
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

82
82
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

254
254
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

873
873
Garcia negeert Genk: "Als je dat doet bij Club Brugge..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

296
296
'Proximus trekt staart in: rampscenario voor Pro League'

Voorlopig blijft DAZN voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere termijn ...

669
669
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

39
39
Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels

Zaterdag om 15 uur Belgische tijd nemen de Rode Duivels het in Astana op tegen Kazachstan. Daags ...

98
98

Meer sportnieuws