Wereldgoal van Cevallos, zeges voor OHL en KV Kortrijk

door
Wereldgoal van Cevallos, zeges voor OHL en KV Kortrijk

Lokeren heeft vanavond een goede zaak gedaan in groep B van Play-Off II met een zege tegen Eupen. Vooral de wondermooie goal van Cevallos zal de wereld rondgaan.  De ploeg van Peter Maes slaat voorlopig een kloof met de concurrentie die morgen nog in actie komt. In de andere groep van deze nacompetitie hebben OHL en Kortrijk zich in de slipstream van leider Zulte Waregem genesteld.

OHL maakt malaise bij Waasland-Beveren wat groter
Waasland-Beveren speelde lange tijd een dijk van een seizoen, maar de laatste weken zit de mot er serieus in bij de ploeg van Sven Vermant. Ook tegen een ploeg uit 1B lukte het vanavond niet voor de Waaslanders. OHL kwam in een flauwe eerste helft halfweg op voorsprong na een heerlijke vrije trap van Gorius, het was al het tweede doelpunt in Play-Off II van de ex-speler van KV Mechelen en Racing Genk.
Vermant had vermoedelijk een donderspeech gegeven tijdens de rust maar ook na de rust lukte er weinig tot niets voor de thuisploeg. OHL loerde op de counter en verzilverde er al na tien minuten eentje toen Dequevy de vrijstaande Storm vond en die trof knap raak: 2-0. Tot overmaat van ramp verviel Van Damme even later in zijn oude gewoontes door met een smerige tackle rood te pakken. OHL kwam niet meer in de problemen en boekt een eerste zege in Play-Off II.
Scoreverloop:
0-1 (23') Gorius, 0-2 (54') Storm


KV Kortrijk heeft geen kind aan getergd Lierse
Bij SK Lierse zijn de zorgen nog altijd groot. De eens zo trotse landskampioen kreeg geen licentie voor het profvoetbal en dreigt te zakken naar tweede amateur. Toch wonnen de Pallieters vorige week knap van OHL. Tegen KV Kortrijk had de thuisploeg minder in de pap te brokken, Na een halfuur spelen opende Perbet de debatten met een intikker aan de tweede paal, meteen ook de ruststand na een eerste helft die gedomineerd werd door de bezoekers.
Ook na de pauze waren de Kerels de beter ploeg, iets voor het uur maakte Ajagun er 0-2 van met een schot in de korte hoek. Lierse zocht nog naar de aansluitingstreffer, het zag nog een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel, maar die kwam er uiteindelijk niet. KV Kortrijk herstelt zo van de opdoffer na het verlies tegen Moeskroen en doet nog volop mee voor groepswinst.
Scoreverloop:
0-1 (33') Perbet, 0-2 (58') Ajagun

Wondermooi doelpunt van Cevallos verlost Lokeren
Lokeren kon voorlopig een kloofje slagen met de concurrentie in groep B. De thuisploeg begon aarzelend maar kwam na goed tien minuten spelen op voorsprong toen Marecek de vrijstaande Ridder vond en die aarzelde niet. Ondanks een pak kansen slaagde de ploeg van Maes er niet in om de score nog voor de rust uit te diepen.
Na de pauze was het wachten tot iets voorbij het uur, maar wat we toen te zien kregen was dan ook meer dan de moeite waard. Cevallos trapte van iets voor de middellijn op doel en verschalkte op heerlijke wijze doelman Van Crombrugge met een lob: 2-0 Toen Mulumba even later rood pakte bij Eupen was de wedstrijd helemaal gespeeld. Loties maakte de pil nog wat bitterder door de 3-0 in eigen doel te schieten. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo boekt Lokeren een verdiende en ruime zege tegen een zwak Eupen.
Scoreverloop:
1-0 (11') De Ridder, 2-0 (64') Cevallos

LEES OOK: Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Kan OHL meedoen voor groepswinst?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

2
2
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

13
13
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

47
47
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

204
204
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

324
324
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

68
68
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

344
344
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

320
320
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

119
119
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

407
407
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

231
231
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

433
433
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

479
479
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

409
409
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

178
178
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

256
256
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

325
325
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

218
218
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

88
88
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

219
219
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

61
61
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

680
680
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

123
123
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

653
653

Meer sportnieuws