Wereldgoal van Cevallos, zeges voor OHL en KV Kortrijk

door
Wereldgoal van Cevallos, zeges voor OHL en KV Kortrijk

Lokeren heeft vanavond een goede zaak gedaan in groep B van Play-Off II met een zege tegen Eupen. Vooral de wondermooie goal van Cevallos zal de wereld rondgaan.  De ploeg van Peter Maes slaat voorlopig een kloof met de concurrentie die morgen nog in actie komt. In de andere groep van deze nacompetitie hebben OHL en Kortrijk zich in de slipstream van leider Zulte Waregem genesteld.

OHL maakt malaise bij Waasland-Beveren wat groter
Waasland-Beveren speelde lange tijd een dijk van een seizoen, maar de laatste weken zit de mot er serieus in bij de ploeg van Sven Vermant. Ook tegen een ploeg uit 1B lukte het vanavond niet voor de Waaslanders. OHL kwam in een flauwe eerste helft halfweg op voorsprong na een heerlijke vrije trap van Gorius, het was al het tweede doelpunt in Play-Off II van de ex-speler van KV Mechelen en Racing Genk.
Vermant had vermoedelijk een donderspeech gegeven tijdens de rust maar ook na de rust lukte er weinig tot niets voor de thuisploeg. OHL loerde op de counter en verzilverde er al na tien minuten eentje toen Dequevy de vrijstaande Storm vond en die trof knap raak: 2-0. Tot overmaat van ramp verviel Van Damme even later in zijn oude gewoontes door met een smerige tackle rood te pakken. OHL kwam niet meer in de problemen en boekt een eerste zege in Play-Off II.
Scoreverloop:
0-1 (23') Gorius, 0-2 (54') Storm


KV Kortrijk heeft geen kind aan getergd Lierse
Bij SK Lierse zijn de zorgen nog altijd groot. De eens zo trotse landskampioen kreeg geen licentie voor het profvoetbal en dreigt te zakken naar tweede amateur. Toch wonnen de Pallieters vorige week knap van OHL. Tegen KV Kortrijk had de thuisploeg minder in de pap te brokken, Na een halfuur spelen opende Perbet de debatten met een intikker aan de tweede paal, meteen ook de ruststand na een eerste helft die gedomineerd werd door de bezoekers.
Ook na de pauze waren de Kerels de beter ploeg, iets voor het uur maakte Ajagun er 0-2 van met een schot in de korte hoek. Lierse zocht nog naar de aansluitingstreffer, het zag nog een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel, maar die kwam er uiteindelijk niet. KV Kortrijk herstelt zo van de opdoffer na het verlies tegen Moeskroen en doet nog volop mee voor groepswinst.
Scoreverloop:
0-1 (33') Perbet, 0-2 (58') Ajagun

Wondermooi doelpunt van Cevallos verlost Lokeren
Lokeren kon voorlopig een kloofje slagen met de concurrentie in groep B. De thuisploeg begon aarzelend maar kwam na goed tien minuten spelen op voorsprong toen Marecek de vrijstaande Ridder vond en die aarzelde niet. Ondanks een pak kansen slaagde de ploeg van Maes er niet in om de score nog voor de rust uit te diepen.
Na de pauze was het wachten tot iets voorbij het uur, maar wat we toen te zien kregen was dan ook meer dan de moeite waard. Cevallos trapte van iets voor de middellijn op doel en verschalkte op heerlijke wijze doelman Van Crombrugge met een lob: 2-0 Toen Mulumba even later rood pakte bij Eupen was de wedstrijd helemaal gespeeld. Loties maakte de pil nog wat bitterder door de 3-0 in eigen doel te schieten. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo boekt Lokeren een verdiende en ruime zege tegen een zwak Eupen.
Scoreverloop:
1-0 (11') De Ridder, 2-0 (64') Cevallos

LEES OOK: OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

Kan OHL meedoen voor groepswinst?

Meest recent

Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

7
7
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

4
4
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

75
75
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

163
163
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

46
46
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

67
67
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

304
304
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

117
117
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

91
91
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

232
232
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

321
321
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

340
340
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

72
72
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

86
86
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

101
101
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

139
139
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

217
217
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

68
68
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

166
166
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

334
334
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

112
112
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

441
441
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

299
299
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

65
65

Meer sportnieuws