TU: 'Club-aanvaller lokt interesse, geruchten Anderlecht nemen toe'

door
TU: 'Club-aanvaller lokt interesse, geruchten Anderlecht nemen toe'

De ontknoping in de competities in binnen- en buitenland moet in de komende weken nog volgen, maar heel wat clubs zijn nu al druk bezig met hun voorbereiding op de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht werd door bepaalde media gelinkt aan een transfer van Bjorn Engels, die op een zijspoor zit bij Olympiakos. Maar de Brusselaars reageerden zelf op deze geruchten. "Anderlecht heeft geen enkel contact gehad met Bjorn Engels over een eventuele overgang", klonk het. Geen contact dus, maar eventuele interesse wordt evenmin ontkend. RSCA had ook gehoopt om Matz Sels nog een seizoen te kunnen houden, maar volgens Het Laatste Nieuws keert de doelman in principe gewoon terug naar Newcastle United.

Een langere samenwerking met Liverpool-huurling Lazar Markovic is dan weer niet uitgesloten voor de Brusselaars. "Anderlecht is een grote naam in Europa, misschien speelt het volgend seizoen in de Champions League en Lazar voelt zich goed in België. Er is dus ruimte om te onderhandelen, hé", liet zijn makelaar verstaan tegenover HLN.

Dorin Rotariu wordt dit seizoen verhuurd aan Moeskroen en doet het daar meer dan behoorlijk, toch is de kans klein dat hij volgend seizoen een belangrijke rol krijgt bij Club Brugge. Mogelijk zoekt hij dus ergens zijn heil. Het Nederlandse sc Heerenveen zou volgens Fanatik alvast concrete interesse vertonen in de Roemeens international.

Zulte Waregem toont zich nu al erg actief op de transfermarkt en richt zich vooral op het aantrekken van spelers die na het seizoen einde contract zijn. Zo werd de komst van Erdin Demir van Waasland-Beveren officieel afgerond. En met Hicham Faik haalde de club ook een nieuwe middenvelder in huis, de Nederlandse-Marokkaan komt over van Excelsior Rotterdam.

BUITENLAND
Olympiakos wil na het seizoen schoon schip maken in de spelerskern en dat heeft ook zijn invloed op de Belgen die er actief zijn. Onze redactie sprak met de Griekse journalist Johnny Georgopoulos en die denkt dat enkel Silvio Proto een reële kans om te blijven heeft. De aankoopoptie op Kevin Mirallas wordt wellicht niet gelicht. Guillaume Gillet en Vadis Odjidja mogen dan weer beschikken, een terugkeer naar België is in hun geval niet uitgesloten.

Coach Unai Emery moet wellicht snel vertrekken bij PSG en volgens het doorgaans betrouwbare L'Equipe heeft de club al een opvolger gekozen. Vanuit Doha zou immers het signaal zijn gekomen dat Thomas Tuchel de opvolger van Emery moet worden. De ex-trainer van Borussia Dortmund zou tot 2020 kunnen tekenen in het Parc des Princes.

Bayern München zou zijn oog hebben laten vallen op een nieuwe winger. Volgens Sky Sports heeft de kampioen van de Bundesliga zich namelijk officieel gemeld voor Chelsea-buitenspeler Kenedy. Op dit moment wordt de Braziliaan door de Blues uitgeleend aan Newcastle United, waar hij het heel erg goed doet.

LEES OOK: KAA Gent verrast met duidelijk statement over Leko

Rotariu moet een nieuwe kans krijgen bij Club ...

Meest recent

Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

8
8
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

16
16
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

39
39
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

36
36
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

38
38
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

161
161
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

112
112
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

105
105
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

161
161
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

164
164
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

109
109
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

289
289
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

126
126
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

593
593
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

183
183
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

425
425
De Condé kraakt code: Fink pakt uit met KRC Genk 2.0

De uitschuiver tegen Ferencvaros is uitgewist. Dankzij een corner en enkele scherpe counters boekte ...

239
239
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

104
104
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

157
157
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

300
300
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

209
209
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

358
358
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

277
277
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

56
56
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

102
102

Meer sportnieuws