EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos: "Volgens mij keert hij terug naar België"

door
EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos:

Olympiacos kent een zeer zwak seizoen. Silvio Proto, Björn Engels – genoemd bij Anderlecht, Vadis Odjidja, Kevin Mirallas en Guillaume Gillet zijn er actief en enkel Proto liet een zeer goede indruk achter. We spraken met de Griekse journalist Johnny Georgopoulos, die de situatie van de spelers schetst.


Silvio Proto: "De meest betrouwbare en productieve speler van de Belgen is Proto. Hij werd al snel eerste doelman en iedereen wil dat hij blijft. Proto is dit seizoen één van de weinige spelers van Olympiacos die echt vecht voor het team. Hij is de enige Belgische speler die zeker is dat hij mag blijven."

Vadis Odjidja: "Een geweldige speler, daar bestaat geen twijfel over. Hij startte zeer goed, maar in de tweede helft van het seizoen waren zijn prestaties zeer pover en het bestuur is zeer teleurgesteld, omdat ze denken dat dit door desinteresse komt en dat hij weg wil. De waarheid is dat hij na een inbraak in een shock verkeerde en na dat incident wilde hij de club verlaten. Eigenaar Evangelos Marinakis wist hem in januari toch te overtuigen om te blijven. In de zomer zal hij de club verlaten, maar enkel als een club de juiste som op tafel legt. Anders is de enige optie een huurdeal met aankoopoptie. Volgens mij keert hij terug naar België."
Nota: Vadis werd al gelinkt aan Anderlecht, Club Brugge en AA Gent.



Kevin Mirallas: "Hij keerde in januari terug en houdt echt van de club, maar het is niet meer dezelfde speler die in zijn eerste periode zo schitterde. In negen competitiematchen scoorde hij één goal en leverde nul assists. Olympiacos haalde hem om het niveau van het team op te prikken, maar dat deed hij niet. Het is bijna onmogelijk voor hem om te blijven, zeker als ze 5 miljoen euro moeten betalen aan Everton. Mirallas was heel populair bij de fans, maar door zijn prestaties sinds zijn terugkeer kreeg zijn status toch een deuk. Het zou een zeer grote verrassing zijn als hij mag blijven."
Nota: Standard wordt in de wandelgangen genoemd.

Guillaume Gillet: "Hij tekende voor twee seizoenen, maar het is de bedoeling om dat contract te verbreken. Gillet is niet gelukkig. Er waren grote verwachtingen toen hij werd aangetrokken, maar hij kon die niet inlossen"
Nota: Vorig jaar nog in beeld bij KV Oostende, werd nu al gelinkt aan Anderlecht en AA Gent.



Hasi en Carcela
Eerder op het seizoen werden Besnik Hasi (coach) en Mehdi Carcela (huurdeal vroegtijdig opgezegd) al doorgestuurd.

Besnik Hasi: "Het positieve was dat hij Olympiacos naar de Champions League bracht, maar zijn coaching was niet goed. Hij liet zeker geen goede indruk achter en ze wrijven hem vooral tactische fouten aan en een verkeerde samenstelling van de kern. Het voetbal dat Olympiacos onder zijn hoede op de mat bracht, was zeker niet attractief. Daarom bleef hij amper 109 dagen."

Mehdi Carcela: “Ik kan mijn ogen niet geloven als ik hem bij Standard zie spelen. Een compleet andere speler. Daar werd hij weer een speler van een hoog niveau, bij Olympiacos kon hij het verschil niet maken. Het was een speler die goed met de bal overweg kon, maar niet wist wat hij daarmee moest doen. Een zeer grijze speler in Olympiacos, die terug kleur kreeg bij Standard. Dat is voetbal."

LEES OOK: 'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Zou Vadis een meerwaarde zijn voor elke Belgische topclub?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

15
15
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

24
24
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

26
26
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

176
176
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

335
335
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

263
263
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

168
168
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

125
125
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

81
81
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

528
528
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

315
315
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

319
319
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

377
377
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

210
210
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

342
342
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

796
796
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

270
270
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

213
213
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

297
297
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1061
1061

Meer sportnieuws