EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos: "Volgens mij keert hij terug naar België"

477
EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos:

Olympiacos kent een zeer zwak seizoen. Silvio Proto, Björn Engels – genoemd bij Anderlecht, Vadis Odjidja, Kevin Mirallas en Guillaume Gillet zijn er actief en enkel Proto liet een zeer goede indruk achter. We spraken met de Griekse journalist Johnny Georgopoulos, die de situatie van de spelers schetst.


Silvio Proto: "De meest betrouwbare en productieve speler van de Belgen is Proto. Hij werd al snel eerste doelman en iedereen wil dat hij blijft. Proto is dit seizoen één van de weinige spelers van Olympiacos die echt vecht voor het team. Hij is de enige Belgische speler die zeker is dat hij mag blijven."

Vadis Odjidja: "Een geweldige speler, daar bestaat geen twijfel over. Hij startte zeer goed, maar in de tweede helft van het seizoen waren zijn prestaties zeer pover en het bestuur is zeer teleurgesteld, omdat ze denken dat dit door desinteresse komt en dat hij weg wil. De waarheid is dat hij na een inbraak in een shock verkeerde en na dat incident wilde hij de club verlaten. Eigenaar Evangelos Marinakis wist hem in januari toch te overtuigen om te blijven. In de zomer zal hij de club verlaten, maar enkel als een club de juiste som op tafel legt. Anders is de enige optie een huurdeal met aankoopoptie. Volgens mij keert hij terug naar België."
Nota: Vadis werd al gelinkt aan Anderlecht, Club Brugge en AA Gent.



Kevin Mirallas: "Hij keerde in januari terug en houdt echt van de club, maar het is niet meer dezelfde speler die in zijn eerste periode zo schitterde. In negen competitiematchen scoorde hij één goal en leverde nul assists. Olympiacos haalde hem om het niveau van het team op te prikken, maar dat deed hij niet. Het is bijna onmogelijk voor hem om te blijven, zeker als ze 5 miljoen euro moeten betalen aan Everton. Mirallas was heel populair bij de fans, maar door zijn prestaties sinds zijn terugkeer kreeg zijn status toch een deuk. Het zou een zeer grote verrassing zijn als hij mag blijven."
Nota: Standard wordt in de wandelgangen genoemd.

Guillaume Gillet: "Hij tekende voor twee seizoenen, maar het is de bedoeling om dat contract te verbreken. Gillet is niet gelukkig. Er waren grote verwachtingen toen hij werd aangetrokken, maar hij kon die niet inlossen"
Nota: Vorig jaar nog in beeld bij KV Oostende, werd nu al gelinkt aan Anderlecht en AA Gent.



Hasi en Carcela
Eerder op het seizoen werden Besnik Hasi (coach) en Mehdi Carcela (huurdeal vroegtijdig opgezegd) al doorgestuurd.

Besnik Hasi: "Het positieve was dat hij Olympiacos naar de Champions League bracht, maar zijn coaching was niet goed. Hij liet zeker geen goede indruk achter en ze wrijven hem vooral tactische fouten aan en een verkeerde samenstelling van de kern. Het voetbal dat Olympiacos onder zijn hoede op de mat bracht, was zeker niet attractief. Daarom bleef hij amper 109 dagen."

Mehdi Carcela: “Ik kan mijn ogen niet geloven als ik hem bij Standard zie spelen. Een compleet andere speler. Daar werd hij weer een speler van een hoog niveau, bij Olympiacos kon hij het verschil niet maken. Het was een speler die goed met de bal overweg kon, maar niet wist wat hij daarmee moest doen. Een zeer grijze speler in Olympiacos, die terug kleur kreeg bij Standard. Dat is voetbal."

LEES OOK: De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

Zou Vadis een meerwaarde zijn voor elke Belgische topclub?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

62
62
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

53
53
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

72
72
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

31
31
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

55
55
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

165
165
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

187
187
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

106
106
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

94
94
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

248
248
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

609
609
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

143
143
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

54
54
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

456
456
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

152
152
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

51
51
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

299
299
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

138
138
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

133
133
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

341
341
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

320
320
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1120
1120
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

362
362
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

615
615

Meer sportnieuws