EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos: "Volgens mij keert hij terug naar België"

door
EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos:

Olympiacos kent een zeer zwak seizoen. Silvio Proto, Björn Engels – genoemd bij Anderlecht, Vadis Odjidja, Kevin Mirallas en Guillaume Gillet zijn er actief en enkel Proto liet een zeer goede indruk achter. We spraken met de Griekse journalist Johnny Georgopoulos, die de situatie van de spelers schetst.


Silvio Proto: "De meest betrouwbare en productieve speler van de Belgen is Proto. Hij werd al snel eerste doelman en iedereen wil dat hij blijft. Proto is dit seizoen één van de weinige spelers van Olympiacos die echt vecht voor het team. Hij is de enige Belgische speler die zeker is dat hij mag blijven."

Vadis Odjidja: "Een geweldige speler, daar bestaat geen twijfel over. Hij startte zeer goed, maar in de tweede helft van het seizoen waren zijn prestaties zeer pover en het bestuur is zeer teleurgesteld, omdat ze denken dat dit door desinteresse komt en dat hij weg wil. De waarheid is dat hij na een inbraak in een shock verkeerde en na dat incident wilde hij de club verlaten. Eigenaar Evangelos Marinakis wist hem in januari toch te overtuigen om te blijven. In de zomer zal hij de club verlaten, maar enkel als een club de juiste som op tafel legt. Anders is de enige optie een huurdeal met aankoopoptie. Volgens mij keert hij terug naar België."
Nota: Vadis werd al gelinkt aan Anderlecht, Club Brugge en AA Gent.



Kevin Mirallas: "Hij keerde in januari terug en houdt echt van de club, maar het is niet meer dezelfde speler die in zijn eerste periode zo schitterde. In negen competitiematchen scoorde hij één goal en leverde nul assists. Olympiacos haalde hem om het niveau van het team op te prikken, maar dat deed hij niet. Het is bijna onmogelijk voor hem om te blijven, zeker als ze 5 miljoen euro moeten betalen aan Everton. Mirallas was heel populair bij de fans, maar door zijn prestaties sinds zijn terugkeer kreeg zijn status toch een deuk. Het zou een zeer grote verrassing zijn als hij mag blijven."
Nota: Standard wordt in de wandelgangen genoemd.

Guillaume Gillet: "Hij tekende voor twee seizoenen, maar het is de bedoeling om dat contract te verbreken. Gillet is niet gelukkig. Er waren grote verwachtingen toen hij werd aangetrokken, maar hij kon die niet inlossen"
Nota: Vorig jaar nog in beeld bij KV Oostende, werd nu al gelinkt aan Anderlecht en AA Gent.



Hasi en Carcela
Eerder op het seizoen werden Besnik Hasi (coach) en Mehdi Carcela (huurdeal vroegtijdig opgezegd) al doorgestuurd.

Besnik Hasi: "Het positieve was dat hij Olympiacos naar de Champions League bracht, maar zijn coaching was niet goed. Hij liet zeker geen goede indruk achter en ze wrijven hem vooral tactische fouten aan en een verkeerde samenstelling van de kern. Het voetbal dat Olympiacos onder zijn hoede op de mat bracht, was zeker niet attractief. Daarom bleef hij amper 109 dagen."

Mehdi Carcela: “Ik kan mijn ogen niet geloven als ik hem bij Standard zie spelen. Een compleet andere speler. Daar werd hij weer een speler van een hoog niveau, bij Olympiacos kon hij het verschil niet maken. Het was een speler die goed met de bal overweg kon, maar niet wist wat hij daarmee moest doen. Een zeer grijze speler in Olympiacos, die terug kleur kreeg bij Standard. Dat is voetbal."

LEES OOK: Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

Zou Vadis een meerwaarde zijn voor elke Belgische topclub?

Meest recent

AFAS-stadion ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

11
11
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

32
32
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

36
36
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

169
169
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

38
38
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

41
41
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

100
100
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

47
47
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

182
182
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

210
210
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

40
40
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

132
132
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

50
50
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

197
197
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

84
84
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

291
291
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

308
308
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

471
471
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

250
250
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

135
135
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

517
517
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

271
271
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

106
106

Meer sportnieuws