Donkere wolken boven het Lisp, Lokeren start prima

102 stemmen
Donkere wolken boven het Lisp, Lokeren start prima

Moeskroen-Peruwelz en Lokeren hebben vanavond de beste zaken gedaan in Play-Off II. De Henegouwers wonnen betrekkelijk eenvoudig tegen het geplaagde Lierse. Maes en co wonnen dan weer na een zeer matig duel tegen STVV.


Donkere wolken pakken zich steeds meer samen boven het Lisp
Lierse begon vanavond met enorm veel extra sportieve zorgen aan Play-Off II. De club staat al enkele maanden te koop, nadat eigenaar Maged Samy geen zin meer had in een verlengd verblijf bij de Pallieters. Er zijn een pak schulden en meerdere personeelsleden(en spelers) zijn al maand(en) niet meer betaald. De kans lijkt op dit moment klein dat de voormalige landskampioen volgend seizoen nog in het profvoetbal speelt. Toch moest Lierse vanavond aan de bak in zijn thuiswedstrijd tegen Moeskroen. Halfweg de eerste helft kwam de thuisploeg op achterstand toen Mézague een doorgekopte bal in doel verlengde. Een moedig Lierse ging nadien op zoek naar de gelijkmaker, Bourdin miste op slag van rust een unieke mogelijkheid.


Eigenaar Maged Samy liet zich al even niet meer zien op het Lisp en lijkt de club naar de afgrond te leiden.

Lierse moest vlak na de pauze al een nieuwe opdoffer slikken toen Amallah er na een fraaie actie 0-2 van maakte. Even later was de jonge middenvelder aangever van dienst toen Awoniyi er 0-3 van maakte. De thuisploeg kon geen vuist maken, niet onlogisch gezien de omstandigheden en was een speelbal in de handen van Moeskroen-Peruwelz. Uiteindelijk bleef het bij een ruime zege voor de ploeg van Defays, die een uitstekende start neemt in deze nacompetitie.

Scoreverloop:
0-1 (28') Mézague, 0-2 (52') Amallah, 0-3 (59') Awoniyi

STVV en Lokeren serveren slappe kost
Lokeren kon zijn grijs seizoen nog wat 'kleur' geven in Play-Off II. De ploeg van Peter Maes nam het op tegen STVV dat in de reguliere competitie lange tijd leek mee te doen voor een stek in Play-Off I. In een wat flauwe eerste helft creëerde STVV de eerste goede kans via De Sart, zijn knal spatte uiteen op de lat. Aan de overzijde vloog een poging van Hupperts in het zijnet. De thuisploeg mocht uiteindelijk met een voorsprong gaan rusten toen Maric vanaf elf meter(na een vermeende fout op Cevallos) raak trof: 1-0.

Maes probeerde met zijn ploeg in PO II wat recht te zetten na een grijs seizoen.

De Ridder tekende na de pauze voor de eerste kans, de voorzet van Marzo was echter net niet op maat voor de Gentenaar. Aan de overzijde toonde STVV bijzonder weinig, de ploeg van De Roeck was bijzonder apathisch. Op een paar minuten van het einde kreeg Vetokele eindelijk nog eens een goede kans voor de bezoekers, zijn kopbal vloog echter voorlangs. Uiteindelijk boekte Lokeren een krappe eerste zege in deze Play-Offs na een zeer matig duel.

Scoreverloop:
1-0 (38') Maric(p)

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’
515

Kijkt u naar de matchen in Play-Off II?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

31
31
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

1
1
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

45
45
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

64
64
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

34
34
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

69
69
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

29
29
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

229
229
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

63
63
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

51
51
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

252
252
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

247
247
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

398
398
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

480
480
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

59
59
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

47
47
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

98
98
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

101
101
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

74
74
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

44
44
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

252
252
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

192
192
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

303
303
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

261
261
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

386
386

Meer sportnieuws