Donkere wolken boven het Lisp, Lokeren start prima

door
Donkere wolken boven het Lisp, Lokeren start prima

Moeskroen-Peruwelz en Lokeren hebben vanavond de beste zaken gedaan in Play-Off II. De Henegouwers wonnen betrekkelijk eenvoudig tegen het geplaagde Lierse. Maes en co wonnen dan weer na een zeer matig duel tegen STVV.


Donkere wolken pakken zich steeds meer samen boven het Lisp
Lierse begon vanavond met enorm veel extra sportieve zorgen aan Play-Off II. De club staat al enkele maanden te koop, nadat eigenaar Maged Samy geen zin meer had in een verlengd verblijf bij de Pallieters. Er zijn een pak schulden en meerdere personeelsleden(en spelers) zijn al maand(en) niet meer betaald. De kans lijkt op dit moment klein dat de voormalige landskampioen volgend seizoen nog in het profvoetbal speelt. Toch moest Lierse vanavond aan de bak in zijn thuiswedstrijd tegen Moeskroen. Halfweg de eerste helft kwam de thuisploeg op achterstand toen Mézague een doorgekopte bal in doel verlengde. Een moedig Lierse ging nadien op zoek naar de gelijkmaker, Bourdin miste op slag van rust een unieke mogelijkheid.


Eigenaar Maged Samy liet zich al even niet meer zien op het Lisp en lijkt de club naar de afgrond te leiden.

Lierse moest vlak na de pauze al een nieuwe opdoffer slikken toen Amallah er na een fraaie actie 0-2 van maakte. Even later was de jonge middenvelder aangever van dienst toen Awoniyi er 0-3 van maakte. De thuisploeg kon geen vuist maken, niet onlogisch gezien de omstandigheden en was een speelbal in de handen van Moeskroen-Peruwelz. Uiteindelijk bleef het bij een ruime zege voor de ploeg van Defays, die een uitstekende start neemt in deze nacompetitie.

Scoreverloop:
0-1 (28') Mézague, 0-2 (52') Amallah, 0-3 (59') Awoniyi

STVV en Lokeren serveren slappe kost
Lokeren kon zijn grijs seizoen nog wat 'kleur' geven in Play-Off II. De ploeg van Peter Maes nam het op tegen STVV dat in de reguliere competitie lange tijd leek mee te doen voor een stek in Play-Off I. In een wat flauwe eerste helft creëerde STVV de eerste goede kans via De Sart, zijn knal spatte uiteen op de lat. Aan de overzijde vloog een poging van Hupperts in het zijnet. De thuisploeg mocht uiteindelijk met een voorsprong gaan rusten toen Maric vanaf elf meter(na een vermeende fout op Cevallos) raak trof: 1-0.

Maes probeerde met zijn ploeg in PO II wat recht te zetten na een grijs seizoen.

De Ridder tekende na de pauze voor de eerste kans, de voorzet van Marzo was echter net niet op maat voor de Gentenaar. Aan de overzijde toonde STVV bijzonder weinig, de ploeg van De Roeck was bijzonder apathisch. Op een paar minuten van het einde kreeg Vetokele eindelijk nog eens een goede kans voor de bezoekers, zijn kopbal vloog echter voorlangs. Uiteindelijk boekte Lokeren een krappe eerste zege in deze Play-Offs na een zeer matig duel.

Scoreverloop:
1-0 (38') Maric(p)

LEES OOK: ‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Kijkt u naar de matchen in Play-Off II?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

222
222
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

69
69
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

177
177
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

72
72
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

627
627
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

799
799
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

295
295
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

177
177
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

63
63
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

208
208
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

139
139
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

407
407
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

214
214
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

121
121
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

301
301
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

210
210
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

137
137
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

530
530
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

125
125
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

768
768

Meer sportnieuws