Donkere wolken boven het Lisp, Lokeren start prima

door
Donkere wolken boven het Lisp, Lokeren start prima

Moeskroen-Peruwelz en Lokeren hebben vanavond de beste zaken gedaan in Play-Off II. De Henegouwers wonnen betrekkelijk eenvoudig tegen het geplaagde Lierse. Maes en co wonnen dan weer na een zeer matig duel tegen STVV.


Donkere wolken pakken zich steeds meer samen boven het Lisp
Lierse begon vanavond met enorm veel extra sportieve zorgen aan Play-Off II. De club staat al enkele maanden te koop, nadat eigenaar Maged Samy geen zin meer had in een verlengd verblijf bij de Pallieters. Er zijn een pak schulden en meerdere personeelsleden(en spelers) zijn al maand(en) niet meer betaald. De kans lijkt op dit moment klein dat de voormalige landskampioen volgend seizoen nog in het profvoetbal speelt. Toch moest Lierse vanavond aan de bak in zijn thuiswedstrijd tegen Moeskroen. Halfweg de eerste helft kwam de thuisploeg op achterstand toen Mézague een doorgekopte bal in doel verlengde. Een moedig Lierse ging nadien op zoek naar de gelijkmaker, Bourdin miste op slag van rust een unieke mogelijkheid.


Eigenaar Maged Samy liet zich al even niet meer zien op het Lisp en lijkt de club naar de afgrond te leiden.

Lierse moest vlak na de pauze al een nieuwe opdoffer slikken toen Amallah er na een fraaie actie 0-2 van maakte. Even later was de jonge middenvelder aangever van dienst toen Awoniyi er 0-3 van maakte. De thuisploeg kon geen vuist maken, niet onlogisch gezien de omstandigheden en was een speelbal in de handen van Moeskroen-Peruwelz. Uiteindelijk bleef het bij een ruime zege voor de ploeg van Defays, die een uitstekende start neemt in deze nacompetitie.

Scoreverloop:
0-1 (28') Mézague, 0-2 (52') Amallah, 0-3 (59') Awoniyi

STVV en Lokeren serveren slappe kost
Lokeren kon zijn grijs seizoen nog wat 'kleur' geven in Play-Off II. De ploeg van Peter Maes nam het op tegen STVV dat in de reguliere competitie lange tijd leek mee te doen voor een stek in Play-Off I. In een wat flauwe eerste helft creëerde STVV de eerste goede kans via De Sart, zijn knal spatte uiteen op de lat. Aan de overzijde vloog een poging van Hupperts in het zijnet. De thuisploeg mocht uiteindelijk met een voorsprong gaan rusten toen Maric vanaf elf meter(na een vermeende fout op Cevallos) raak trof: 1-0.

Maes probeerde met zijn ploeg in PO II wat recht te zetten na een grijs seizoen.

De Ridder tekende na de pauze voor de eerste kans, de voorzet van Marzo was echter net niet op maat voor de Gentenaar. Aan de overzijde toonde STVV bijzonder weinig, de ploeg van De Roeck was bijzonder apathisch. Op een paar minuten van het einde kreeg Vetokele eindelijk nog eens een goede kans voor de bezoekers, zijn kopbal vloog echter voorlangs. Uiteindelijk boekte Lokeren een krappe eerste zege in deze Play-Offs na een zeer matig duel.

Scoreverloop:
1-0 (38') Maric(p)

LEES OOK: Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Kijkt u naar de matchen in Play-Off II?

Meest recent

Kompany in de bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Bayern München lijkt helemaal klaar voor de hervatting van de Champions League. Het won vrijdag ...

1
1
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

61
61
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

18
18
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

25
25
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

173
173
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

111
111
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

110
110
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

84
84
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

206
206
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

134
134
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

176
176
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

505
505
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

159
159
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

102
102
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

312
312
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

389
389
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

286
286
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

275
275
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

172
172
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

89
89
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

128
128
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84

Meer sportnieuws