Donkere wolken boven het Lisp, Lokeren start prima

door
Donkere wolken boven het Lisp, Lokeren start prima

Moeskroen-Peruwelz en Lokeren hebben vanavond de beste zaken gedaan in Play-Off II. De Henegouwers wonnen betrekkelijk eenvoudig tegen het geplaagde Lierse. Maes en co wonnen dan weer na een zeer matig duel tegen STVV.


Donkere wolken pakken zich steeds meer samen boven het Lisp
Lierse begon vanavond met enorm veel extra sportieve zorgen aan Play-Off II. De club staat al enkele maanden te koop, nadat eigenaar Maged Samy geen zin meer had in een verlengd verblijf bij de Pallieters. Er zijn een pak schulden en meerdere personeelsleden(en spelers) zijn al maand(en) niet meer betaald. De kans lijkt op dit moment klein dat de voormalige landskampioen volgend seizoen nog in het profvoetbal speelt. Toch moest Lierse vanavond aan de bak in zijn thuiswedstrijd tegen Moeskroen. Halfweg de eerste helft kwam de thuisploeg op achterstand toen Mézague een doorgekopte bal in doel verlengde. Een moedig Lierse ging nadien op zoek naar de gelijkmaker, Bourdin miste op slag van rust een unieke mogelijkheid.


Eigenaar Maged Samy liet zich al even niet meer zien op het Lisp en lijkt de club naar de afgrond te leiden.

Lierse moest vlak na de pauze al een nieuwe opdoffer slikken toen Amallah er na een fraaie actie 0-2 van maakte. Even later was de jonge middenvelder aangever van dienst toen Awoniyi er 0-3 van maakte. De thuisploeg kon geen vuist maken, niet onlogisch gezien de omstandigheden en was een speelbal in de handen van Moeskroen-Peruwelz. Uiteindelijk bleef het bij een ruime zege voor de ploeg van Defays, die een uitstekende start neemt in deze nacompetitie.

Scoreverloop:
0-1 (28') Mézague, 0-2 (52') Amallah, 0-3 (59') Awoniyi

STVV en Lokeren serveren slappe kost
Lokeren kon zijn grijs seizoen nog wat 'kleur' geven in Play-Off II. De ploeg van Peter Maes nam het op tegen STVV dat in de reguliere competitie lange tijd leek mee te doen voor een stek in Play-Off I. In een wat flauwe eerste helft creëerde STVV de eerste goede kans via De Sart, zijn knal spatte uiteen op de lat. Aan de overzijde vloog een poging van Hupperts in het zijnet. De thuisploeg mocht uiteindelijk met een voorsprong gaan rusten toen Maric vanaf elf meter(na een vermeende fout op Cevallos) raak trof: 1-0.

Maes probeerde met zijn ploeg in PO II wat recht te zetten na een grijs seizoen.

De Ridder tekende na de pauze voor de eerste kans, de voorzet van Marzo was echter net niet op maat voor de Gentenaar. Aan de overzijde toonde STVV bijzonder weinig, de ploeg van De Roeck was bijzonder apathisch. Op een paar minuten van het einde kreeg Vetokele eindelijk nog eens een goede kans voor de bezoekers, zijn kopbal vloog echter voorlangs. Uiteindelijk boekte Lokeren een krappe eerste zege in deze Play-Offs na een zeer matig duel.

Scoreverloop:
1-0 (38') Maric(p)

LEES OOK: Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Kijkt u naar de matchen in Play-Off II?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

71
71
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

22
22
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

212
212
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

85
85
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

192
192
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

141
141
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

342
342
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

229
229
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

268
268
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

59
59
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

135
135
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

264
264
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

419
419
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

63
63
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

97
97
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

332
332
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

551
551

Meer sportnieuws