AA Gent en Racing Genk domineren in 2018, RSCA en Club ondermaats

152 stemmen
AA Gent en Racing Genk domineren in 2018, RSCA en Club ondermaats

De Play-Offs staan voor de deur, maar in het jaar 2018 hebben we er alweer zo’n drie maanden competitievoetbal opzitten. De vorm van enkele ploegen is daarin best opmerkelijk te noemen.

Zo is Racing Genk de fiere leider van 2018, met 20 op 30. Het ultieme bewijs van de wederopstanding na toch een moeilijk seizoen. De Limburgers hebben wel één wedstrijd meer gespeeld dan de rest van de ploegen (tegen KVO). AA Gent volgt, net als Standard, met 18 punten, maar zij hebben dus een wedstrijd minder.

Ook Zulte Waregem en KV Kortrijk krikten hun niveau op in 2018, en dat valt te merken aan de stand. Zij bezetten plaatsen 4 en 5. Anderlecht zou in deze rangschikking maar net PO1 halen. Paars-Wit staat op de zesde plaats met 15 op 27. Zij behaalden dus maar iets meer dan de helft van de punten. 

Maar het meest opvallende is toch wel dat Club Brugge pas terug te vinden is op een achtste plaats. In 2018 behaalde Blauw-Zwart slechts  14 op 27. Nochtans zijn zij nog steeds de autoritaire leider in de competitie, met zes punten voorsprong op Anderlecht. Nummer drie, Charleroi, doet zelfs nog slechter. Met 9 op 27, staan zij pas elfde. Moeskroen is de rode lantaarn met vier schamele punten.

Rangschikking 2018:

1. Racing Genk – 20 punten

2. AA Gent – 18 punten

3. Standard – 18 punten

4. Zulte Waregem – 17 punten

5. KV Kortrijk – 16 punten

6. Anderlecht – 15 punten

7. KV Oostende - 14 punten

8. Club Brugge – 14 punten

9. Eupen – 11 punten

10. Waasland Beveren – 10 punten

11. Charleroi – 9 punten

12. KV Mechelen – 9 punten

13. STVV – 8 punten

14. Antwerp – 7 punten

15. Lokeren – 7 punten

16. Moeskroen – 4 punten

LEES OOK: AA Gent haalt oude bekende terug

Wie was in 2018 al de beste ploeg?

Meest recent

Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

4
4
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

11
11
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

30
30
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

28
28
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

40
40
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

55
55
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

95
95
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

255
255
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

66
66
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

161
161
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

129
129
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

72
72
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

431
431
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

378
378
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

116
116
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

366
366
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

287
287
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

269
269
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

509
509
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

197
197
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

95
95
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

240
240
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

78
78
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

155
155

Meer sportnieuws