AA Gent en Racing Genk domineren in 2018, RSCA en Club ondermaats

door
AA Gent en Racing Genk domineren in 2018, RSCA en Club ondermaats

De Play-Offs staan voor de deur, maar in het jaar 2018 hebben we er alweer zo’n drie maanden competitievoetbal opzitten. De vorm van enkele ploegen is daarin best opmerkelijk te noemen.

Zo is Racing Genk de fiere leider van 2018, met 20 op 30. Het ultieme bewijs van de wederopstanding na toch een moeilijk seizoen. De Limburgers hebben wel één wedstrijd meer gespeeld dan de rest van de ploegen (tegen KVO). AA Gent volgt, net als Standard, met 18 punten, maar zij hebben dus een wedstrijd minder.

Ook Zulte Waregem en KV Kortrijk krikten hun niveau op in 2018, en dat valt te merken aan de stand. Zij bezetten plaatsen 4 en 5. Anderlecht zou in deze rangschikking maar net PO1 halen. Paars-Wit staat op de zesde plaats met 15 op 27. Zij behaalden dus maar iets meer dan de helft van de punten. 

Maar het meest opvallende is toch wel dat Club Brugge pas terug te vinden is op een achtste plaats. In 2018 behaalde Blauw-Zwart slechts  14 op 27. Nochtans zijn zij nog steeds de autoritaire leider in de competitie, met zes punten voorsprong op Anderlecht. Nummer drie, Charleroi, doet zelfs nog slechter. Met 9 op 27, staan zij pas elfde. Moeskroen is de rode lantaarn met vier schamele punten.

Rangschikking 2018:

1. Racing Genk – 20 punten

2. AA Gent – 18 punten

3. Standard – 18 punten

4. Zulte Waregem – 17 punten

5. KV Kortrijk – 16 punten

6. Anderlecht – 15 punten

7. KV Oostende - 14 punten

8. Club Brugge – 14 punten

9. Eupen – 11 punten

10. Waasland Beveren – 10 punten

11. Charleroi – 9 punten

12. KV Mechelen – 9 punten

13. STVV – 8 punten

14. Antwerp – 7 punten

15. Lokeren – 7 punten

16. Moeskroen – 4 punten

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Wie was in 2018 al de beste ploeg?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

4
4
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

16
16
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

36
36
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

11
11
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

179
179
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

141
141
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

182
182
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

194
194
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

129
129
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

42
42
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

66
66
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

783
783
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

485
485
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

176
176
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

93
93
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

174
174
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

359
359
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

301
301
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

285
285
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

229
229

Meer sportnieuws