AA Gent en Racing Genk domineren in 2018, RSCA en Club ondermaats

152
AA Gent en Racing Genk domineren in 2018, RSCA en Club ondermaats

De Play-Offs staan voor de deur, maar in het jaar 2018 hebben we er alweer zo’n drie maanden competitievoetbal opzitten. De vorm van enkele ploegen is daarin best opmerkelijk te noemen.

Zo is Racing Genk de fiere leider van 2018, met 20 op 30. Het ultieme bewijs van de wederopstanding na toch een moeilijk seizoen. De Limburgers hebben wel één wedstrijd meer gespeeld dan de rest van de ploegen (tegen KVO). AA Gent volgt, net als Standard, met 18 punten, maar zij hebben dus een wedstrijd minder.

Ook Zulte Waregem en KV Kortrijk krikten hun niveau op in 2018, en dat valt te merken aan de stand. Zij bezetten plaatsen 4 en 5. Anderlecht zou in deze rangschikking maar net PO1 halen. Paars-Wit staat op de zesde plaats met 15 op 27. Zij behaalden dus maar iets meer dan de helft van de punten. 

Maar het meest opvallende is toch wel dat Club Brugge pas terug te vinden is op een achtste plaats. In 2018 behaalde Blauw-Zwart slechts  14 op 27. Nochtans zijn zij nog steeds de autoritaire leider in de competitie, met zes punten voorsprong op Anderlecht. Nummer drie, Charleroi, doet zelfs nog slechter. Met 9 op 27, staan zij pas elfde. Moeskroen is de rode lantaarn met vier schamele punten.

Rangschikking 2018:

1. Racing Genk – 20 punten

2. AA Gent – 18 punten

3. Standard – 18 punten

4. Zulte Waregem – 17 punten

5. KV Kortrijk – 16 punten

6. Anderlecht – 15 punten

7. KV Oostende - 14 punten

8. Club Brugge – 14 punten

9. Eupen – 11 punten

10. Waasland Beveren – 10 punten

11. Charleroi – 9 punten

12. KV Mechelen – 9 punten

13. STVV – 8 punten

14. Antwerp – 7 punten

15. Lokeren – 7 punten

16. Moeskroen – 4 punten

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Wie was in 2018 al de beste ploeg?

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

0
0
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

14
14
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

11
11
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

89
89
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

92
92
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

113
113
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

49
49
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

46
46
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

99
99
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

69
69
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

55
55
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

109
109
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

257
257
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

171
171
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

120
120
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

430
430
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

283
283
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

114
114
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

364
364
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

252
252

Meer sportnieuws