Erbarmelijk Chelsea beperkt de schade tegen machtig City

door
Erbarmelijk Chelsea beperkt de schade tegen machtig City

In de Premier League heeft zondagavond een symbolische machtswissel plaatsgevonden. Leider en toekomstig kampioen Manchester City haalde het in eigen huis immers van uitredend titelverdediger Chelsea: 1-0. Het verschil in doelpunten was misschien beperkt, het klasseverschil tussen beide ploegen was aanzienlijk groot.


Al van bij de aftrap werd duidelijk wat de instructies van Antonio Conte waren: de schade beperken, zelf scoren was een bijzaak. En dus was het gewoon een kwestie van tijd alvorens City toesloeg. Maar ondanks duidelijk veldoverwicht en de nodige kansen eindigde de eerste helft op 0-0. Na de pauze was het echter toch zover. Weliswaar met de nodige portie geluk wist Bernardo Silva een voorzet van David Silva binnen te werken.

Chelsea moest nu komen zo denkt u, maar niets was minder waar. En wanneer de Blues toch aan de bak kwamen stapelden de slordigheden zich op. Eden Hazard werd er zowaar moedeloos van, dat hij Conte geen handen wou schudden bij zijn wissel was veelzeggend. Chelsea kreeg wel nog enkele kansen in de slotminuten, maar gerechtigheid geschiedde en City hield de voorsprong vast.

In de stand tellen de Cityzens nu alweer 18 punten voor op eerste achtervolger Liverpool, al kan Manchester United maandagavond nog iets dichter komen. Chelsea staat vijfde en ziet de top vier-plaatsen, waar een Champions League-ticket aan verbonden is, steeds verder weg drijven.

LEES OOK: Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Chelsea moet zo snel mogelijk afscheid nemen van Conte ...

Meest recent

POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

86
86
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

124
124
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

23
23
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

102
102
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

269
269
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

270
270
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

141
141
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

98
98
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

221
221
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

290
290
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

131
131
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

516
516
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

217
217
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

171
171
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

171
171
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

350
350
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

388
388
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

166
166
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

93
93
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

62
62
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

276
276
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

60
60
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

77
77
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

217
217
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

116
116

Meer sportnieuws