Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

216 stemmen
Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

Het waren vanavond belangrijke wedstrijden in de strijd voor Play-Off 1. Antwerp behaalde drie belangrijke punten tegen Eupen, voor de rust was de wedstrijd al beslist. Standard en KV Mechelen maakten er een knotsgekke wedstrijd van, maar de Rouches wonnen alsnog met 3-2 en staat zowaar in de top zes. Kortrijk valt uit de top zes, ook STVV mag zijn Play-Off 1-dromen opgeven. Gent verliest de aansluiting met de top drie.

Standard - KV Mechelen 3-2

Na vijf minuten kon Bandé al scoren voor Malinois, op aangeven van Cobbaut. Net na het halfuur maakte Emond de gelijkmaker met een kopbal, net toen de Luikse storm was gaan liggen. Net voor de rust deed Club Brugge-huurling Mera KV Mechelen weer dromen met de 1-2. Maar Mechelen kon niet lang genieten van de voorsprong, in de toegevoegde tijd maakte verdediger Luyindama de gelijkmaker voor de Rouches. Bandé werd ook nog foutief afgestopt door Cavanda. Normaal was dit altijd rood maar ref Lambrechts zag er zelfs geen overtreding in. 2-2 was de spectaculaire ruststand.
Na nog geen 10 minuten in de tweede helft zorgde invaller Carlinhos voor de 3-2 voorsprong voor Standard, Coosemans stopte nog een penalty van Marin.
Standard sluipt zo opnieuw top zes binnen op doelpuntensaldo.
 

Club Brugge - KV Kortrijk 2-1

Club Brugge was de betere ploeg tegen Kortrijk. De Kerels moesten winnen om een stevige optie te houden op Play-Off 1. Aan de rust was de stand nog 0-0. Net na de rust zorgde Diaby voor de verdiende voorsprong voor Blauw-Zwart. Kortrijk maakte nog gelijk via een penalty van Stojanovic, nadat ze nauwelijks aan het doel van Vermeer gekomen waren. Limbombe maakte de winning goal. Brugge wint 2-1, Kortrijk zal het moeilijk hebben om Play-Off 1 te halen.
 
Antwerp - Eupen 2-0

Na een halfuur was de wedstrijd al gespeeld met doelpunten van Haroun en een penalty van Limbombe. Antwerp deed wat het moest doen maar dat deed Standard ook. The Great Old zat even virtueel in Play-Off 1 maar Standard deed ook wat het moest doen, waardoor Antwerp buiten de Play-Off plaatsen valt.

AA Gent-KV Oostende 2-3

AA Gent kwam net voor rust op achterstand door een penalty van Gano. In de tweede helft verdubbelde KVO hun voorsprong: Akpala scoorde de 0-2. Janga en Yaremchuk scoorden alsnog nog voor AA Gent, maar Zivkovic scoorde net voor tijd de 2-3 winning-goal.

Charleroi - STVV 0-0

Geen enkele ploeg kon aanspraak maken op de overwinning. STVV zal niet deelnemen aan PO1, Charleroi kon opnieuw niet winnen.

Waasland-Beveren - KRC Genk 0-1

RC Genk deed wat het moest doen en versloeg Waasland-Beveren. Colley scoorde in de 69ste minuut de 0-1, wat RC Genk zekerheid geeft over Play-Off 1.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

🚀

Blijft Standard in de top zes?

Meest recent

Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

27
27
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

248
248
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

79
79
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

43
43
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

82
82
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

27
27
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

105
105
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

106
106
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

81
81
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

406
406
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

360
360
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

399
399
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

239
239
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

365
365
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

681
681
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

500
500
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

42
42
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

275
275
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

812
812
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

72
72
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

352
352
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

454
454
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

291
291
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

239
239
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

294
294

Meer sportnieuws