Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

door
Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

Het waren vanavond belangrijke wedstrijden in de strijd voor Play-Off 1. Antwerp behaalde drie belangrijke punten tegen Eupen, voor de rust was de wedstrijd al beslist. Standard en KV Mechelen maakten er een knotsgekke wedstrijd van, maar de Rouches wonnen alsnog met 3-2 en staat zowaar in de top zes. Kortrijk valt uit de top zes, ook STVV mag zijn Play-Off 1-dromen opgeven. Gent verliest de aansluiting met de top drie.

Standard - KV Mechelen 3-2

Na vijf minuten kon Bandé al scoren voor Malinois, op aangeven van Cobbaut. Net na het halfuur maakte Emond de gelijkmaker met een kopbal, net toen de Luikse storm was gaan liggen. Net voor de rust deed Club Brugge-huurling Mera KV Mechelen weer dromen met de 1-2. Maar Mechelen kon niet lang genieten van de voorsprong, in de toegevoegde tijd maakte verdediger Luyindama de gelijkmaker voor de Rouches. Bandé werd ook nog foutief afgestopt door Cavanda. Normaal was dit altijd rood maar ref Lambrechts zag er zelfs geen overtreding in. 2-2 was de spectaculaire ruststand.
Na nog geen 10 minuten in de tweede helft zorgde invaller Carlinhos voor de 3-2 voorsprong voor Standard, Coosemans stopte nog een penalty van Marin.
Standard sluipt zo opnieuw top zes binnen op doelpuntensaldo.
 

Club Brugge - KV Kortrijk 2-1

Club Brugge was de betere ploeg tegen Kortrijk. De Kerels moesten winnen om een stevige optie te houden op Play-Off 1. Aan de rust was de stand nog 0-0. Net na de rust zorgde Diaby voor de verdiende voorsprong voor Blauw-Zwart. Kortrijk maakte nog gelijk via een penalty van Stojanovic, nadat ze nauwelijks aan het doel van Vermeer gekomen waren. Limbombe maakte de winning goal. Brugge wint 2-1, Kortrijk zal het moeilijk hebben om Play-Off 1 te halen.
 
Antwerp - Eupen 2-0

Na een halfuur was de wedstrijd al gespeeld met doelpunten van Haroun en een penalty van Limbombe. Antwerp deed wat het moest doen maar dat deed Standard ook. The Great Old zat even virtueel in Play-Off 1 maar Standard deed ook wat het moest doen, waardoor Antwerp buiten de Play-Off plaatsen valt.

AA Gent-KV Oostende 2-3

AA Gent kwam net voor rust op achterstand door een penalty van Gano. In de tweede helft verdubbelde KVO hun voorsprong: Akpala scoorde de 0-2. Janga en Yaremchuk scoorden alsnog nog voor AA Gent, maar Zivkovic scoorde net voor tijd de 2-3 winning-goal.

Charleroi - STVV 0-0

Geen enkele ploeg kon aanspraak maken op de overwinning. STVV zal niet deelnemen aan PO1, Charleroi kon opnieuw niet winnen.

Waasland-Beveren - KRC Genk 0-1

RC Genk deed wat het moest doen en versloeg Waasland-Beveren. Colley scoorde in de 69ste minuut de 0-1, wat RC Genk zekerheid geeft over Play-Off 1.

LEES OOK: Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

Blijft Standard in de top zes?

Meest recent

Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

13
13
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

21
21
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

89
89
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

98
98
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

71
71
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

58
58
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

227
227
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

55
55
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

74
74
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

124
124
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

53
53
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

209
209
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

226
226
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

49
49
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

143
143
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

59
59
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

211
211
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

340
340
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

346
346
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

523
523
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

149
149
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

551
551
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48

Meer sportnieuws