Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

door
Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

Het waren vanavond belangrijke wedstrijden in de strijd voor Play-Off 1. Antwerp behaalde drie belangrijke punten tegen Eupen, voor de rust was de wedstrijd al beslist. Standard en KV Mechelen maakten er een knotsgekke wedstrijd van, maar de Rouches wonnen alsnog met 3-2 en staat zowaar in de top zes. Kortrijk valt uit de top zes, ook STVV mag zijn Play-Off 1-dromen opgeven. Gent verliest de aansluiting met de top drie.

Standard - KV Mechelen 3-2

Na vijf minuten kon Bandé al scoren voor Malinois, op aangeven van Cobbaut. Net na het halfuur maakte Emond de gelijkmaker met een kopbal, net toen de Luikse storm was gaan liggen. Net voor de rust deed Club Brugge-huurling Mera KV Mechelen weer dromen met de 1-2. Maar Mechelen kon niet lang genieten van de voorsprong, in de toegevoegde tijd maakte verdediger Luyindama de gelijkmaker voor de Rouches. Bandé werd ook nog foutief afgestopt door Cavanda. Normaal was dit altijd rood maar ref Lambrechts zag er zelfs geen overtreding in. 2-2 was de spectaculaire ruststand.
Na nog geen 10 minuten in de tweede helft zorgde invaller Carlinhos voor de 3-2 voorsprong voor Standard, Coosemans stopte nog een penalty van Marin.
Standard sluipt zo opnieuw top zes binnen op doelpuntensaldo.
 

Club Brugge - KV Kortrijk 2-1

Club Brugge was de betere ploeg tegen Kortrijk. De Kerels moesten winnen om een stevige optie te houden op Play-Off 1. Aan de rust was de stand nog 0-0. Net na de rust zorgde Diaby voor de verdiende voorsprong voor Blauw-Zwart. Kortrijk maakte nog gelijk via een penalty van Stojanovic, nadat ze nauwelijks aan het doel van Vermeer gekomen waren. Limbombe maakte de winning goal. Brugge wint 2-1, Kortrijk zal het moeilijk hebben om Play-Off 1 te halen.
 
Antwerp - Eupen 2-0

Na een halfuur was de wedstrijd al gespeeld met doelpunten van Haroun en een penalty van Limbombe. Antwerp deed wat het moest doen maar dat deed Standard ook. The Great Old zat even virtueel in Play-Off 1 maar Standard deed ook wat het moest doen, waardoor Antwerp buiten de Play-Off plaatsen valt.

AA Gent-KV Oostende 2-3

AA Gent kwam net voor rust op achterstand door een penalty van Gano. In de tweede helft verdubbelde KVO hun voorsprong: Akpala scoorde de 0-2. Janga en Yaremchuk scoorden alsnog nog voor AA Gent, maar Zivkovic scoorde net voor tijd de 2-3 winning-goal.

Charleroi - STVV 0-0

Geen enkele ploeg kon aanspraak maken op de overwinning. STVV zal niet deelnemen aan PO1, Charleroi kon opnieuw niet winnen.

Waasland-Beveren - KRC Genk 0-1

RC Genk deed wat het moest doen en versloeg Waasland-Beveren. Colley scoorde in de 69ste minuut de 0-1, wat RC Genk zekerheid geeft over Play-Off 1.

LEES OOK: Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Blijft Standard in de top zes?

Meest recent

Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

37
37
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

40
40
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

64
64
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

40
40
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

173
173
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

66
66
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

110
110
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

185
185
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

666
666
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

357
357
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

503
503
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

120
120
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

382
382
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

140
140
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

113
113
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

327
327
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

387
387
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

67
67
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

442
442
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

328
328
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

331
331
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

426
426
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

173
173
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

562
562
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

765
765

Meer sportnieuws