Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

216
Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

Het waren vanavond belangrijke wedstrijden in de strijd voor Play-Off 1. Antwerp behaalde drie belangrijke punten tegen Eupen, voor de rust was de wedstrijd al beslist. Standard en KV Mechelen maakten er een knotsgekke wedstrijd van, maar de Rouches wonnen alsnog met 3-2 en staat zowaar in de top zes. Kortrijk valt uit de top zes, ook STVV mag zijn Play-Off 1-dromen opgeven. Gent verliest de aansluiting met de top drie.

Standard - KV Mechelen 3-2

Na vijf minuten kon Bandé al scoren voor Malinois, op aangeven van Cobbaut. Net na het halfuur maakte Emond de gelijkmaker met een kopbal, net toen de Luikse storm was gaan liggen. Net voor de rust deed Club Brugge-huurling Mera KV Mechelen weer dromen met de 1-2. Maar Mechelen kon niet lang genieten van de voorsprong, in de toegevoegde tijd maakte verdediger Luyindama de gelijkmaker voor de Rouches. Bandé werd ook nog foutief afgestopt door Cavanda. Normaal was dit altijd rood maar ref Lambrechts zag er zelfs geen overtreding in. 2-2 was de spectaculaire ruststand.
Na nog geen 10 minuten in de tweede helft zorgde invaller Carlinhos voor de 3-2 voorsprong voor Standard, Coosemans stopte nog een penalty van Marin.
Standard sluipt zo opnieuw top zes binnen op doelpuntensaldo.
 

Club Brugge - KV Kortrijk 2-1

Club Brugge was de betere ploeg tegen Kortrijk. De Kerels moesten winnen om een stevige optie te houden op Play-Off 1. Aan de rust was de stand nog 0-0. Net na de rust zorgde Diaby voor de verdiende voorsprong voor Blauw-Zwart. Kortrijk maakte nog gelijk via een penalty van Stojanovic, nadat ze nauwelijks aan het doel van Vermeer gekomen waren. Limbombe maakte de winning goal. Brugge wint 2-1, Kortrijk zal het moeilijk hebben om Play-Off 1 te halen.
 
Antwerp - Eupen 2-0

Na een halfuur was de wedstrijd al gespeeld met doelpunten van Haroun en een penalty van Limbombe. Antwerp deed wat het moest doen maar dat deed Standard ook. The Great Old zat even virtueel in Play-Off 1 maar Standard deed ook wat het moest doen, waardoor Antwerp buiten de Play-Off plaatsen valt.

AA Gent-KV Oostende 2-3

AA Gent kwam net voor rust op achterstand door een penalty van Gano. In de tweede helft verdubbelde KVO hun voorsprong: Akpala scoorde de 0-2. Janga en Yaremchuk scoorden alsnog nog voor AA Gent, maar Zivkovic scoorde net voor tijd de 2-3 winning-goal.

Charleroi - STVV 0-0

Geen enkele ploeg kon aanspraak maken op de overwinning. STVV zal niet deelnemen aan PO1, Charleroi kon opnieuw niet winnen.

Waasland-Beveren - KRC Genk 0-1

RC Genk deed wat het moest doen en versloeg Waasland-Beveren. Colley scoorde in de 69ste minuut de 0-1, wat RC Genk zekerheid geeft over Play-Off 1.

LEES OOK: Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Blijft Standard in de top zes?

Meest recent

Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

1
1
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

17
17
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

25
25
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

33
33
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

157
157
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

60
60
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

61
61
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

57
57
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

22
22
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

61
61
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

226
226
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

46
46
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

108
108
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

208
208
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

71
71
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

195
195
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

87
87
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

993
993
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

174
174
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

1008
1008

Meer sportnieuws