Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

216
Standard na knotsgekke wedstrijd in PO1, Kortrijk mag dromen stilaan opbergen.

Het waren vanavond belangrijke wedstrijden in de strijd voor Play-Off 1. Antwerp behaalde drie belangrijke punten tegen Eupen, voor de rust was de wedstrijd al beslist. Standard en KV Mechelen maakten er een knotsgekke wedstrijd van, maar de Rouches wonnen alsnog met 3-2 en staat zowaar in de top zes. Kortrijk valt uit de top zes, ook STVV mag zijn Play-Off 1-dromen opgeven. Gent verliest de aansluiting met de top drie.

Standard - KV Mechelen 3-2

Na vijf minuten kon Bandé al scoren voor Malinois, op aangeven van Cobbaut. Net na het halfuur maakte Emond de gelijkmaker met een kopbal, net toen de Luikse storm was gaan liggen. Net voor de rust deed Club Brugge-huurling Mera KV Mechelen weer dromen met de 1-2. Maar Mechelen kon niet lang genieten van de voorsprong, in de toegevoegde tijd maakte verdediger Luyindama de gelijkmaker voor de Rouches. Bandé werd ook nog foutief afgestopt door Cavanda. Normaal was dit altijd rood maar ref Lambrechts zag er zelfs geen overtreding in. 2-2 was de spectaculaire ruststand.
Na nog geen 10 minuten in de tweede helft zorgde invaller Carlinhos voor de 3-2 voorsprong voor Standard, Coosemans stopte nog een penalty van Marin.
Standard sluipt zo opnieuw top zes binnen op doelpuntensaldo.
 

Club Brugge - KV Kortrijk 2-1

Club Brugge was de betere ploeg tegen Kortrijk. De Kerels moesten winnen om een stevige optie te houden op Play-Off 1. Aan de rust was de stand nog 0-0. Net na de rust zorgde Diaby voor de verdiende voorsprong voor Blauw-Zwart. Kortrijk maakte nog gelijk via een penalty van Stojanovic, nadat ze nauwelijks aan het doel van Vermeer gekomen waren. Limbombe maakte de winning goal. Brugge wint 2-1, Kortrijk zal het moeilijk hebben om Play-Off 1 te halen.
 
Antwerp - Eupen 2-0

Na een halfuur was de wedstrijd al gespeeld met doelpunten van Haroun en een penalty van Limbombe. Antwerp deed wat het moest doen maar dat deed Standard ook. The Great Old zat even virtueel in Play-Off 1 maar Standard deed ook wat het moest doen, waardoor Antwerp buiten de Play-Off plaatsen valt.

AA Gent-KV Oostende 2-3

AA Gent kwam net voor rust op achterstand door een penalty van Gano. In de tweede helft verdubbelde KVO hun voorsprong: Akpala scoorde de 0-2. Janga en Yaremchuk scoorden alsnog nog voor AA Gent, maar Zivkovic scoorde net voor tijd de 2-3 winning-goal.

Charleroi - STVV 0-0

Geen enkele ploeg kon aanspraak maken op de overwinning. STVV zal niet deelnemen aan PO1, Charleroi kon opnieuw niet winnen.

Waasland-Beveren - KRC Genk 0-1

RC Genk deed wat het moest doen en versloeg Waasland-Beveren. Colley scoorde in de 69ste minuut de 0-1, wat RC Genk zekerheid geeft over Play-Off 1.

LEES OOK: Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Blijft Standard in de top zes?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

47
47
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

72
72
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

41
41
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

53
53
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

386
386
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

61
61
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

332
332
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws