KRC Genk en AA Gent lieten smaakmaker JPL lopen: "Stelde hem aan hen voor"

door
KRC Genk en AA Gent lieten smaakmaker JPL lopen:

KV Kortrijk doet het zeer goed en enkele spelers spelen zich in de kijker. KRC Genk en AA Gent lieten één van de smaakmakers van De Kerels door hun handen glippen.


Yevhen Makarenko doet het zeer goed als verdedigende middenvelder. Begin 2017 werd hij aangeboden. "Makarenko zat toen op een zijspoor bij Dinamo Kiev omdat hij zijn aflopend contract niet wou verlengen', vertelt hij. 'Ik stelde hem ook voor bij onder meer Genk en Gent, maar alleen Kortrijk toonde interesse. Ze zochten er een linksvoetige verdediger en Rik Foulon (scout en intussen ook sportief manager, nvdr) was overtuigd van zijn kwaliteiten. Matthias Leterme (algemeen manager, nvdr) belde mij, maar de financiële voorwaarden voor twee jaar plus optie op een derde jaar die we uit Oekraïne doorkregen, waren voor Kortrijk niet haalbaar", zegt makelaar Jean-Claude Lagaisse aan Sport/Voetbalmagazine.

Sergiy Serebrennikov wist hem toch naar Kortrijk te loodsen. Er is ondertussen de nodige interesse. "Kortrijk gaf ons het signaal dat het hem een langer contract wil aanbieden en er is inderdaad ook interesse van andere clubs. Maar we kwamen overeen dat we dat pas op het einde van het seizoen zullen bespreken, zodat Yevhen zijn focus nu op het sportieve kan houden."

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Zal hij in de zomer alsnog naar een Belgische topclub verhuizen?

Meest recent

'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

36
36
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

53
53
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

110
110
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

83
83
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

236
236
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

118
118
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

271
271
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

62
62
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

25
25
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

165
165
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

278
278
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

235
235
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

94
94
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

686
686
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

133
133
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

428
428
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

96
96
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

451
451
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

455
455
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

138
138
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

496
496
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

351
351
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

540
540
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

646
646
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

459
459

Meer sportnieuws