De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

door
De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

In de strijd om Play-Off I heeft KV Kortrijk vanavond een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van Lokeren. De Boeck lijkt de fantastische comeback met zijn team te bekronen met een prijs bij de top-zes. Onderin de rangschikking speelde Zulte Waregem zich helemaal veilig tegen een moedig Eupen. De Panda's leken een droomzaak te doen maar botsten op een sterke Harbaoui.


De Boeck en co meer dan ooit kandidaat voor Play-Off I
KV Kortrijk is aan een fantastische 'Remontada' bezig. De ploeg van De Boeck stond voor de winterstop nog een tijdje helemaal onderin, ondertussen zijn de Kerels een serieuze kandidaat voor een plaats in Play-Off I. Lokeren van zijn kant speelt een grijs seizoen en was nog niet helemaal zeker van het behoud. De thuisploeg nam wel de beste start en nieuwkomer Marecek(ex-Anderlecht) bekroonde zijn debuut bijna met een doelpunt, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde was de beste poging van Ajagun die zijn schot net niet kon kadreren. Halfweg stond het op Daknam nog 0-0 na een aangename eerste helft.


Chevalier en co moeten na de rust nog vol aan de bak om een driepunter te pakken.

De beste kans na de pauze kwam er iets voorbij het uur toen Söder plots oog in oog stond met Kaminski, de Zweed was echter te verrast en besloot pal op de bezoekende doelman. Dan sprong KV Kortrijk beter om met de weinige kansen die het kreeg, op een kwartier van het einde vond topschutter Chevalier eindelijk een opening in de thuisdefensie en de Fransman schoof de bal rustig voorbij Verhulst in doel: 0-1. Een slotoffensief van de thuisploeg bleef uit, zodat de Kerels een gouden zaak doen. Lokeren is nog steeds niet helemaal zeker van het behoud.

Scoreverloop:
0-1 (73') Chevalier

Panda's schieten met scherp maar botsen op roofdier Harbaoui

Eupen nam vorige week de rode lantaarn weer over van KV Mechelen en moet in de resterende vier wedstrijden minimum twee punten meer pakken dan de Maneblussers. De ploeg van Makélélé ging speciaal voor deze wedstrijd op afzondering en begon scherp aan de wedstrijd. Zulte Waregem moest bijna de hele eerste helft het spel ondergaan en kwam halfweg ook op achterstand toen Koné na een prachtige actie de 0-1 rustig op het bord zette. De Panda's waren veel scherper in de duels en leken de thuisploeg af te troeven op inzet, dat leverde nog voor de rust een dubbele voorsprong op toen Bjordal een voorzet in eigen doel verlengde: 0-2. Plots waren de thuisspelers toch wakker geschud en nog voor de rust werd de scheve situatie rechtgezet na twee knappe doelpunten van Harbaoui. Halfweg stond het zo enigszins verrassend 2-2.

Eupen lijkt een droomzaak te doen, maar vijf dolle minuten van Zulte Waregem beslissen daar anders over.

Na de pauze was het lange wachten op concreet doelgevaar. Iets voorbij het uur leverde de eerste echte kans van Zulte Waregem wel meteen een doelpunt op. Hamalainen zette zich achter de vrije trap en krulde hem heerlijk naast Van Crombrugge in doel: 3-2 en de scheve situatie was volledig rechtgezet. De Panda's bleven strijden maar gaven door hun aanvalsdrift ook veel ruimte weg. Op een klein kwartier van het einde schoot invaller Bongonda maar net voorlangs. Het slotoffensief van Eupen kwam uiteindelijk te laat, zodat Zulte Waregem zekerheid heeft over het behoud. Voor Makélélé en zijn ploeg wacht nog een moeilijke strijd en het moet vooral bang afwachten wat KV Mechelen morgen doet op het veld van AA Gent.

Scoreverloop:
0-1 (13') Koné, 0-2 (40') Bjordal, 1-2 (41') Harbaoui, 2-2 (44') Harbaoui, 3-2 (64') Hamalainen




LEES OOK: Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Zal Eupen zich nog redden?

Meest recent

Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

83
83
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

59
59
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

172
172
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

300
300
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

225
225
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

45
45
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

52
52
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

56
56
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

109
109
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

183
183
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

276
276
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

329
329
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

121
121
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

112
112
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

631
631
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

230
230
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

776
776
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

227
227
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

142
142
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

175
175
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

264
264
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

694
694
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

85
85
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

410
410
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

363
363

Meer sportnieuws