De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

door
De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

In de strijd om Play-Off I heeft KV Kortrijk vanavond een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van Lokeren. De Boeck lijkt de fantastische comeback met zijn team te bekronen met een prijs bij de top-zes. Onderin de rangschikking speelde Zulte Waregem zich helemaal veilig tegen een moedig Eupen. De Panda's leken een droomzaak te doen maar botsten op een sterke Harbaoui.


De Boeck en co meer dan ooit kandidaat voor Play-Off I
KV Kortrijk is aan een fantastische 'Remontada' bezig. De ploeg van De Boeck stond voor de winterstop nog een tijdje helemaal onderin, ondertussen zijn de Kerels een serieuze kandidaat voor een plaats in Play-Off I. Lokeren van zijn kant speelt een grijs seizoen en was nog niet helemaal zeker van het behoud. De thuisploeg nam wel de beste start en nieuwkomer Marecek(ex-Anderlecht) bekroonde zijn debuut bijna met een doelpunt, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde was de beste poging van Ajagun die zijn schot net niet kon kadreren. Halfweg stond het op Daknam nog 0-0 na een aangename eerste helft.


Chevalier en co moeten na de rust nog vol aan de bak om een driepunter te pakken.

De beste kans na de pauze kwam er iets voorbij het uur toen Söder plots oog in oog stond met Kaminski, de Zweed was echter te verrast en besloot pal op de bezoekende doelman. Dan sprong KV Kortrijk beter om met de weinige kansen die het kreeg, op een kwartier van het einde vond topschutter Chevalier eindelijk een opening in de thuisdefensie en de Fransman schoof de bal rustig voorbij Verhulst in doel: 0-1. Een slotoffensief van de thuisploeg bleef uit, zodat de Kerels een gouden zaak doen. Lokeren is nog steeds niet helemaal zeker van het behoud.

Scoreverloop:
0-1 (73') Chevalier

Panda's schieten met scherp maar botsen op roofdier Harbaoui

Eupen nam vorige week de rode lantaarn weer over van KV Mechelen en moet in de resterende vier wedstrijden minimum twee punten meer pakken dan de Maneblussers. De ploeg van Makélélé ging speciaal voor deze wedstrijd op afzondering en begon scherp aan de wedstrijd. Zulte Waregem moest bijna de hele eerste helft het spel ondergaan en kwam halfweg ook op achterstand toen Koné na een prachtige actie de 0-1 rustig op het bord zette. De Panda's waren veel scherper in de duels en leken de thuisploeg af te troeven op inzet, dat leverde nog voor de rust een dubbele voorsprong op toen Bjordal een voorzet in eigen doel verlengde: 0-2. Plots waren de thuisspelers toch wakker geschud en nog voor de rust werd de scheve situatie rechtgezet na twee knappe doelpunten van Harbaoui. Halfweg stond het zo enigszins verrassend 2-2.

Eupen lijkt een droomzaak te doen, maar vijf dolle minuten van Zulte Waregem beslissen daar anders over.

Na de pauze was het lange wachten op concreet doelgevaar. Iets voorbij het uur leverde de eerste echte kans van Zulte Waregem wel meteen een doelpunt op. Hamalainen zette zich achter de vrije trap en krulde hem heerlijk naast Van Crombrugge in doel: 3-2 en de scheve situatie was volledig rechtgezet. De Panda's bleven strijden maar gaven door hun aanvalsdrift ook veel ruimte weg. Op een klein kwartier van het einde schoot invaller Bongonda maar net voorlangs. Het slotoffensief van Eupen kwam uiteindelijk te laat, zodat Zulte Waregem zekerheid heeft over het behoud. Voor Makélélé en zijn ploeg wacht nog een moeilijke strijd en het moet vooral bang afwachten wat KV Mechelen morgen doet op het veld van AA Gent.

Scoreverloop:
0-1 (13') Koné, 0-2 (40') Bjordal, 1-2 (41') Harbaoui, 2-2 (44') Harbaoui, 3-2 (64') Hamalainen




LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Zal Eupen zich nog redden?

Meest recent

Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

3
3
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

24
24
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

23
23
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

83
83
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

282
282
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

148
148
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

97
97
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

117
117
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

97
97
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

237
237
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

58
58
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

42
42
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

726
726
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

464
464
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

234
234
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

414
414
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

240
240
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

188
188
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

254
254
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

217
217
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

1032
1032
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

145
145
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

145
145
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

340
340

Meer sportnieuws