De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

119 stemmen
De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

In de strijd om Play-Off I heeft KV Kortrijk vanavond een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van Lokeren. De Boeck lijkt de fantastische comeback met zijn team te bekronen met een prijs bij de top-zes. Onderin de rangschikking speelde Zulte Waregem zich helemaal veilig tegen een moedig Eupen. De Panda's leken een droomzaak te doen maar botsten op een sterke Harbaoui.


De Boeck en co meer dan ooit kandidaat voor Play-Off I
KV Kortrijk is aan een fantastische 'Remontada' bezig. De ploeg van De Boeck stond voor de winterstop nog een tijdje helemaal onderin, ondertussen zijn de Kerels een serieuze kandidaat voor een plaats in Play-Off I. Lokeren van zijn kant speelt een grijs seizoen en was nog niet helemaal zeker van het behoud. De thuisploeg nam wel de beste start en nieuwkomer Marecek(ex-Anderlecht) bekroonde zijn debuut bijna met een doelpunt, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde was de beste poging van Ajagun die zijn schot net niet kon kadreren. Halfweg stond het op Daknam nog 0-0 na een aangename eerste helft.


Chevalier en co moeten na de rust nog vol aan de bak om een driepunter te pakken.

De beste kans na de pauze kwam er iets voorbij het uur toen Söder plots oog in oog stond met Kaminski, de Zweed was echter te verrast en besloot pal op de bezoekende doelman. Dan sprong KV Kortrijk beter om met de weinige kansen die het kreeg, op een kwartier van het einde vond topschutter Chevalier eindelijk een opening in de thuisdefensie en de Fransman schoof de bal rustig voorbij Verhulst in doel: 0-1. Een slotoffensief van de thuisploeg bleef uit, zodat de Kerels een gouden zaak doen. Lokeren is nog steeds niet helemaal zeker van het behoud.

Scoreverloop:
0-1 (73') Chevalier

Panda's schieten met scherp maar botsen op roofdier Harbaoui

Eupen nam vorige week de rode lantaarn weer over van KV Mechelen en moet in de resterende vier wedstrijden minimum twee punten meer pakken dan de Maneblussers. De ploeg van Makélélé ging speciaal voor deze wedstrijd op afzondering en begon scherp aan de wedstrijd. Zulte Waregem moest bijna de hele eerste helft het spel ondergaan en kwam halfweg ook op achterstand toen Koné na een prachtige actie de 0-1 rustig op het bord zette. De Panda's waren veel scherper in de duels en leken de thuisploeg af te troeven op inzet, dat leverde nog voor de rust een dubbele voorsprong op toen Bjordal een voorzet in eigen doel verlengde: 0-2. Plots waren de thuisspelers toch wakker geschud en nog voor de rust werd de scheve situatie rechtgezet na twee knappe doelpunten van Harbaoui. Halfweg stond het zo enigszins verrassend 2-2.

Eupen lijkt een droomzaak te doen, maar vijf dolle minuten van Zulte Waregem beslissen daar anders over.

Na de pauze was het lange wachten op concreet doelgevaar. Iets voorbij het uur leverde de eerste echte kans van Zulte Waregem wel meteen een doelpunt op. Hamalainen zette zich achter de vrije trap en krulde hem heerlijk naast Van Crombrugge in doel: 3-2 en de scheve situatie was volledig rechtgezet. De Panda's bleven strijden maar gaven door hun aanvalsdrift ook veel ruimte weg. Op een klein kwartier van het einde schoot invaller Bongonda maar net voorlangs. Het slotoffensief van Eupen kwam uiteindelijk te laat, zodat Zulte Waregem zekerheid heeft over het behoud. Voor Makélélé en zijn ploeg wacht nog een moeilijke strijd en het moet vooral bang afwachten wat KV Mechelen morgen doet op het veld van AA Gent.

Scoreverloop:
0-1 (13') Koné, 0-2 (40') Bjordal, 1-2 (41') Harbaoui, 2-2 (44') Harbaoui, 3-2 (64') Hamalainen




LEES OOK: ‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

🚀

Zal Eupen zich nog redden?

Meest recent

Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

1
1
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

140
140
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

123
123
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

212
212
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

292
292
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

79
79
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

562
562
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

205
205
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

471
471
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

184
184
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

243
243
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

108
108
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

396
396
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

412
412
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

74
74
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

56
56
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

61
61
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

782
782
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

333
333
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

533
533
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

172
172
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

151
151
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

803
803
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

66
66
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

301
301

Meer sportnieuws