De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

door
De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

In de strijd om Play-Off I heeft KV Kortrijk vanavond een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van Lokeren. De Boeck lijkt de fantastische comeback met zijn team te bekronen met een prijs bij de top-zes. Onderin de rangschikking speelde Zulte Waregem zich helemaal veilig tegen een moedig Eupen. De Panda's leken een droomzaak te doen maar botsten op een sterke Harbaoui.


De Boeck en co meer dan ooit kandidaat voor Play-Off I
KV Kortrijk is aan een fantastische 'Remontada' bezig. De ploeg van De Boeck stond voor de winterstop nog een tijdje helemaal onderin, ondertussen zijn de Kerels een serieuze kandidaat voor een plaats in Play-Off I. Lokeren van zijn kant speelt een grijs seizoen en was nog niet helemaal zeker van het behoud. De thuisploeg nam wel de beste start en nieuwkomer Marecek(ex-Anderlecht) bekroonde zijn debuut bijna met een doelpunt, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde was de beste poging van Ajagun die zijn schot net niet kon kadreren. Halfweg stond het op Daknam nog 0-0 na een aangename eerste helft.


Chevalier en co moeten na de rust nog vol aan de bak om een driepunter te pakken.

De beste kans na de pauze kwam er iets voorbij het uur toen Söder plots oog in oog stond met Kaminski, de Zweed was echter te verrast en besloot pal op de bezoekende doelman. Dan sprong KV Kortrijk beter om met de weinige kansen die het kreeg, op een kwartier van het einde vond topschutter Chevalier eindelijk een opening in de thuisdefensie en de Fransman schoof de bal rustig voorbij Verhulst in doel: 0-1. Een slotoffensief van de thuisploeg bleef uit, zodat de Kerels een gouden zaak doen. Lokeren is nog steeds niet helemaal zeker van het behoud.

Scoreverloop:
0-1 (73') Chevalier

Panda's schieten met scherp maar botsen op roofdier Harbaoui

Eupen nam vorige week de rode lantaarn weer over van KV Mechelen en moet in de resterende vier wedstrijden minimum twee punten meer pakken dan de Maneblussers. De ploeg van Makélélé ging speciaal voor deze wedstrijd op afzondering en begon scherp aan de wedstrijd. Zulte Waregem moest bijna de hele eerste helft het spel ondergaan en kwam halfweg ook op achterstand toen Koné na een prachtige actie de 0-1 rustig op het bord zette. De Panda's waren veel scherper in de duels en leken de thuisploeg af te troeven op inzet, dat leverde nog voor de rust een dubbele voorsprong op toen Bjordal een voorzet in eigen doel verlengde: 0-2. Plots waren de thuisspelers toch wakker geschud en nog voor de rust werd de scheve situatie rechtgezet na twee knappe doelpunten van Harbaoui. Halfweg stond het zo enigszins verrassend 2-2.

Eupen lijkt een droomzaak te doen, maar vijf dolle minuten van Zulte Waregem beslissen daar anders over.

Na de pauze was het lange wachten op concreet doelgevaar. Iets voorbij het uur leverde de eerste echte kans van Zulte Waregem wel meteen een doelpunt op. Hamalainen zette zich achter de vrije trap en krulde hem heerlijk naast Van Crombrugge in doel: 3-2 en de scheve situatie was volledig rechtgezet. De Panda's bleven strijden maar gaven door hun aanvalsdrift ook veel ruimte weg. Op een klein kwartier van het einde schoot invaller Bongonda maar net voorlangs. Het slotoffensief van Eupen kwam uiteindelijk te laat, zodat Zulte Waregem zekerheid heeft over het behoud. Voor Makélélé en zijn ploeg wacht nog een moeilijke strijd en het moet vooral bang afwachten wat KV Mechelen morgen doet op het veld van AA Gent.

Scoreverloop:
0-1 (13') Koné, 0-2 (40') Bjordal, 1-2 (41') Harbaoui, 2-2 (44') Harbaoui, 3-2 (64') Hamalainen




LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Zal Eupen zich nog redden?

Meest recent

Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

74
74
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

69
69
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

51
51
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

168
168
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

217
217
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

340
340
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

232
232
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

35
35
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

75
75
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

65
65
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

42
42
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

125
125
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

58
58
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

78
78
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

86
86
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

79
79
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

171
171
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

539
539
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

189
189
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

224
224
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

300
300
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

216
216
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

511
511

Meer sportnieuws