De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

119 stemmen
De Boeck loodst KVK in top-zes, Eupen kan goede start niet verzilveren

In de strijd om Play-Off I heeft KV Kortrijk vanavond een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van Lokeren. De Boeck lijkt de fantastische comeback met zijn team te bekronen met een prijs bij de top-zes. Onderin de rangschikking speelde Zulte Waregem zich helemaal veilig tegen een moedig Eupen. De Panda's leken een droomzaak te doen maar botsten op een sterke Harbaoui.


De Boeck en co meer dan ooit kandidaat voor Play-Off I
KV Kortrijk is aan een fantastische 'Remontada' bezig. De ploeg van De Boeck stond voor de winterstop nog een tijdje helemaal onderin, ondertussen zijn de Kerels een serieuze kandidaat voor een plaats in Play-Off I. Lokeren van zijn kant speelt een grijs seizoen en was nog niet helemaal zeker van het behoud. De thuisploeg nam wel de beste start en nieuwkomer Marecek(ex-Anderlecht) bekroonde zijn debuut bijna met een doelpunt, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde was de beste poging van Ajagun die zijn schot net niet kon kadreren. Halfweg stond het op Daknam nog 0-0 na een aangename eerste helft.


Chevalier en co moeten na de rust nog vol aan de bak om een driepunter te pakken.

De beste kans na de pauze kwam er iets voorbij het uur toen Söder plots oog in oog stond met Kaminski, de Zweed was echter te verrast en besloot pal op de bezoekende doelman. Dan sprong KV Kortrijk beter om met de weinige kansen die het kreeg, op een kwartier van het einde vond topschutter Chevalier eindelijk een opening in de thuisdefensie en de Fransman schoof de bal rustig voorbij Verhulst in doel: 0-1. Een slotoffensief van de thuisploeg bleef uit, zodat de Kerels een gouden zaak doen. Lokeren is nog steeds niet helemaal zeker van het behoud.

Scoreverloop:
0-1 (73') Chevalier

Panda's schieten met scherp maar botsen op roofdier Harbaoui

Eupen nam vorige week de rode lantaarn weer over van KV Mechelen en moet in de resterende vier wedstrijden minimum twee punten meer pakken dan de Maneblussers. De ploeg van Makélélé ging speciaal voor deze wedstrijd op afzondering en begon scherp aan de wedstrijd. Zulte Waregem moest bijna de hele eerste helft het spel ondergaan en kwam halfweg ook op achterstand toen Koné na een prachtige actie de 0-1 rustig op het bord zette. De Panda's waren veel scherper in de duels en leken de thuisploeg af te troeven op inzet, dat leverde nog voor de rust een dubbele voorsprong op toen Bjordal een voorzet in eigen doel verlengde: 0-2. Plots waren de thuisspelers toch wakker geschud en nog voor de rust werd de scheve situatie rechtgezet na twee knappe doelpunten van Harbaoui. Halfweg stond het zo enigszins verrassend 2-2.

Eupen lijkt een droomzaak te doen, maar vijf dolle minuten van Zulte Waregem beslissen daar anders over.

Na de pauze was het lange wachten op concreet doelgevaar. Iets voorbij het uur leverde de eerste echte kans van Zulte Waregem wel meteen een doelpunt op. Hamalainen zette zich achter de vrije trap en krulde hem heerlijk naast Van Crombrugge in doel: 3-2 en de scheve situatie was volledig rechtgezet. De Panda's bleven strijden maar gaven door hun aanvalsdrift ook veel ruimte weg. Op een klein kwartier van het einde schoot invaller Bongonda maar net voorlangs. Het slotoffensief van Eupen kwam uiteindelijk te laat, zodat Zulte Waregem zekerheid heeft over het behoud. Voor Makélélé en zijn ploeg wacht nog een moeilijke strijd en het moet vooral bang afwachten wat KV Mechelen morgen doet op het veld van AA Gent.

Scoreverloop:
0-1 (13') Koné, 0-2 (40') Bjordal, 1-2 (41') Harbaoui, 2-2 (44') Harbaoui, 3-2 (64') Hamalainen




LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

🚀

Zal Eupen zich nog redden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

58
58
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

36
36
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

75
75
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

166
166
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

74
74
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

162
162
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

427
427
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

104
104
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

520
520
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

302
302
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

638
638
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

163
163
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

406
406
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

181
181
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

76
76
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

120
120
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

299
299
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

446
446
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

490
490
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

508
508
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

180
180
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws