TU: 'Nieuwe interesse in Dendoncker, Dembélé nog deze maand weg bij Tottenham?'

door
TU: 'Nieuwe interesse in Dendoncker, Dembélé nog deze maand weg bij Tottenham?'

De wintermercato is in België en de meeste andere Europese landen ondertussen gesloten, maar er lekt nog één en ander uit over deals die in de slotfase van de transferperiode bekrachtigd werden. In enkele landen kunnen daarnaast nog transfers gedaan worden, terwijl ook nog transfervrije spelers bij een nieuwe club kunnen tekenen. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE

Leander Dendoncker baalde hard nadat hij in januari alweer naast een transfer greep, maar in de zomer lijkt hij zeker te zullen vertrekken bij Anderlecht. Er zou alvast een nieuwe gegadigde opgedoken zijn voor de verdediger/middenvelder, want hij zou nu ook op het lijstje van Borussia Dortmund staan. De Duitse topclub denkt ook wel nog aan Fabinho (AS Monaco), Emre Can (Liverpool) en Asier Illarramendi (Real Sociedad).



Club Brugge heeft in de zomer nog grootste plannen. Het zou opnieuw denken aan een overname van de Deense eersteklasser Lyngby, maar ook een eerste speler zou al in beeld zijn voor na het seizoen. Zo zou Club opnieuw interesse tonen in Alberth Elis. De 22-jarige Hondurese aanvaller van Houston Dynamo wordt al een tijd gevolgd door Blauw-Zwart.

Wat Club ongetwijfeld ook zal overwegen, is een definitieve transfer van Jordy Clasie. De Nederlander, die dit seizoen gehuurd wordt van Southampton, geeft echter aan dat het nog veel te vroeg is om daar al over te praten en dat hij zelf nog niet weet wat zijn toekomst zal brengen.



Voor de zoveelste keer dit seizoen vindt er nog eens een trainerswissel plaats in de Jupiler Pro LeagueMoeskroen kondigde aan dat het Mircea Rednic op straat gezet heeft. De resultaten waren de jongste maanden wat minder en bovendien maakte de Roemeen zich onmogelijk door constant openlijk het clubbestuur te bekritiseren. Assistent Laurent Demol neemt voorlopig over, maar de club volgt naar eigen zeggen al meerdere pistes voor zijn opvolger.

Beerschot-Wilrijk heeft nog een opvallende versterking binnengehaald. De 30-jarige spits Ruben Okotie tekende een contract bij de Ratten. De Oostenrijkse ex-international was transfervrij na een Chinees avontuur en kan dus onmiddellijk aansluiten.



BUITENLAND

Mousa Dembélé verkeert de jongste weken in grootse doen bij Tottenham maar mogelijk is de Rode Duivel aan zijn laatste wedstrijden bij de Engelse club bezig. Hij zou zich nog deze maand mogen verwachten aan een bod uit China. Beijing Sinobo Guoan zou hem een contract voor drie jaar willen geven aan het dubbele van wat Dembélé nu in Londen verdient.

Ook Toby Alderweireld vertrekt binnenkort mogelijk bij de Spurs. De verdediger heeft nog altijd niet bijgetekend en kwatongen beweren dat de moeizame contractonderhandelingen ook de reden zijn dat de verdediger niet in de selectie zat voor de derby tegen Arsenal en de Champions League-wedstrijd op Juventus. Manchester United zou zijn situatie alvast in de gaten houden en van hem een doelwit voor de zomer gemaakt hebben.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Zou Dortmund een goede club zijn voor Dendoncker?

Meest recent

Code rood voor Pro League: ultieme deadline bekend

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

1
1
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

38
38
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

498
498
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

96
96
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

47
47
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

43
43
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

36
36
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

597
597
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

257
257
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

416
416
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

139
139
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

210
210
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

189
189
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

151
151
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

101
101
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

110
110
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

121
121
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

319
319
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

543
543
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

382
382

Meer sportnieuws