TU: 'Nieuwe interesse in Dendoncker, Dembélé nog deze maand weg bij Tottenham?'

214 stemmen
TU: 'Nieuwe interesse in Dendoncker, Dembélé nog deze maand weg bij Tottenham?'

De wintermercato is in België en de meeste andere Europese landen ondertussen gesloten, maar er lekt nog één en ander uit over deals die in de slotfase van de transferperiode bekrachtigd werden. In enkele landen kunnen daarnaast nog transfers gedaan worden, terwijl ook nog transfervrije spelers bij een nieuwe club kunnen tekenen. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE

Leander Dendoncker baalde hard nadat hij in januari alweer naast een transfer greep, maar in de zomer lijkt hij zeker te zullen vertrekken bij Anderlecht. Er zou alvast een nieuwe gegadigde opgedoken zijn voor de verdediger/middenvelder, want hij zou nu ook op het lijstje van Borussia Dortmund staan. De Duitse topclub denkt ook wel nog aan Fabinho (AS Monaco), Emre Can (Liverpool) en Asier Illarramendi (Real Sociedad).



Club Brugge heeft in de zomer nog grootste plannen. Het zou opnieuw denken aan een overname van de Deense eersteklasser Lyngby, maar ook een eerste speler zou al in beeld zijn voor na het seizoen. Zo zou Club opnieuw interesse tonen in Alberth Elis. De 22-jarige Hondurese aanvaller van Houston Dynamo wordt al een tijd gevolgd door Blauw-Zwart.

Wat Club ongetwijfeld ook zal overwegen, is een definitieve transfer van Jordy Clasie. De Nederlander, die dit seizoen gehuurd wordt van Southampton, geeft echter aan dat het nog veel te vroeg is om daar al over te praten en dat hij zelf nog niet weet wat zijn toekomst zal brengen.



Voor de zoveelste keer dit seizoen vindt er nog eens een trainerswissel plaats in de Jupiler Pro LeagueMoeskroen kondigde aan dat het Mircea Rednic op straat gezet heeft. De resultaten waren de jongste maanden wat minder en bovendien maakte de Roemeen zich onmogelijk door constant openlijk het clubbestuur te bekritiseren. Assistent Laurent Demol neemt voorlopig over, maar de club volgt naar eigen zeggen al meerdere pistes voor zijn opvolger.

Beerschot-Wilrijk heeft nog een opvallende versterking binnengehaald. De 30-jarige spits Ruben Okotie tekende een contract bij de Ratten. De Oostenrijkse ex-international was transfervrij na een Chinees avontuur en kan dus onmiddellijk aansluiten.



BUITENLAND

Mousa Dembélé verkeert de jongste weken in grootse doen bij Tottenham maar mogelijk is de Rode Duivel aan zijn laatste wedstrijden bij de Engelse club bezig. Hij zou zich nog deze maand mogen verwachten aan een bod uit China. Beijing Sinobo Guoan zou hem een contract voor drie jaar willen geven aan het dubbele van wat Dembélé nu in Londen verdient.

Ook Toby Alderweireld vertrekt binnenkort mogelijk bij de Spurs. De verdediger heeft nog altijd niet bijgetekend en kwatongen beweren dat de moeizame contractonderhandelingen ook de reden zijn dat de verdediger niet in de selectie zat voor de derby tegen Arsenal en de Champions League-wedstrijd op Juventus. Manchester United zou zijn situatie alvast in de gaten houden en van hem een doelwit voor de zomer gemaakt hebben.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Zou Dortmund een goede club zijn voor Dendoncker?

Meest recent

Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

12
12
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

13
13
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

51
51
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

15
15
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

68
68
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

89
89
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

60
60
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

348
348
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

325
325
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

356
356
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

224
224
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

356
356
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

635
635
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

467
467
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

268
268
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

783
783
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

334
334
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

420
420
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

279
279
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

234
234
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

285
285
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

677
677
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

124
124

Meer sportnieuws