Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

door
Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

Na een geweldige comeback houdt Standard zijn kansen op Play-Off I gaaf. De Rouches kwamen tot twee maal toe op voorsprong maar botsten op een geweldige Awoniyi. Met een man minder en een vurige aanhang ging de thuisploeg in de laatste minuten echter nog op en over Moeskroen-Peruwelz.

Standard heeft al een eerste prijs(je) beet, donderdag plaatste het zich na een nipte nederlaag op het veld van Club Brugge voor de finale van de Beker van België. De Rouches willen echter vooral een plaats bemachtigen in Play-off I, daarvoor moest het vandaag absoluut winnen van Moeskroen-Peruwelz, zowat alle concurrenten pakten inmiddels immers al punten. Zowel Sa Pinto als Rednic gingen met de grove borstel door hun ploeg, bij de thuisploeg zaten onder meer Mpoku en Laifis op de bank.
Standard neemt droomstart maar nadien valt de trein stil
Sa Pinto zag zijn ploeg een droomstart maken, na minder dan tien minuten spelen kopte nieuwkomer Koutroubis op de paal, de goed gevolgde Luyindama kon wel raak koppen: 1-0 voor de Rouches. Een dominant Standard zag Moeskroen echter tien minuten later al weer gelijk maken toen Awoniyi zich knap doorzette en ook Ochoa het nakijken gaf: 1-1 en alles te herdoen voor de thuisploeg. De bezoekers roken plots hun kans en Van Durme verzuimde om Les Hurlus op voorsprong te zetten. De thuisgoalie had even later nog een prima redding in huis op een poging van Awoniyi. De Rouches konden voorlopig het goede voetbal van de laatste weken niet doortrekken en moesten met een gelijke stand de kleedkamers opzoeken.


Standard opent de score, een verrassend Moeskroen maakt al snel gelijk.

Geweldige veerkracht bezorgt gedecimeerd Standard de zege
Ook na de pauze ging Standard weer goed van start, na een dikke minuut spelen drong Pocognoli door tot in de zestien, zijn voorzet week af op het been van Vojvoda en vloog pardoes over Werner in doel: 2-1 voor de thuisploeg. De thuisploeg drukte nu door en Luyindama en Sa kregen de volgende kansen voor Standard niet binnen het kader. Op het uur was er ook nog eens een kans voor Awoniyi die voorlangs schoot. Het was een waarschuwing voor de thuisploeg, die bij momenten arrogant stond te voetballen en wederom van nul moest beginnen toen Awoniyi de vrijstaande Rotariu aanspeelde en het 2-2 werd. De zorgen voor Standard werden nog wat groter toen Luyindama op een dik kwartier van het einde van het veld moest met een tweede gele kaart en Awoniyi even later opnieuw scoorde voor de bezoekers: 2-3. Het pleit voor de thuisploeg dat ze met een man minder bleven drukken en dat werd ook nog beloond met de gelijkmaker van Carcela op een paar minuten van het einde. Heel Sclessin werd uiteindelijk nog helemaal gek toen Cop in de voorlaatste minuut de 4-3 voorbij Werner schoof. Zo doet Standard nog steeds mee voor Play-Off I, lange tijd leek die droom een utopie te worden.

Scoreverloop:
1-0 (9') Luyindama, 1-1 (19') Awoniyi, 2-1 (47') Pocognoli, 2-2 (65') Rotariu, 2-3 (76') Awoniyi, 3-3 (87') Carcela, 4-3 (89') Cop
Bijzonderheid:
Luyindama krijgt een tweede gele kaart. (73'), Govea krijgt een tweede gele kaart. (90')

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

Terechte zege?

Meest recent

Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

4
4
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

34
34
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

124
124
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

129
129
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

56
56
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

57
57
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

243
243
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

230
230
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

213
213
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

319
319
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

85
85
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

184
184
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

187
187
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1027
1027
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

88
88
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

125
125
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

379
379
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

157
157
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

516
516
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

50
50
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

208
208
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

177
177
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

251
251
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

279
279
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

176
176

Meer sportnieuws