Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

door
Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

Na een geweldige comeback houdt Standard zijn kansen op Play-Off I gaaf. De Rouches kwamen tot twee maal toe op voorsprong maar botsten op een geweldige Awoniyi. Met een man minder en een vurige aanhang ging de thuisploeg in de laatste minuten echter nog op en over Moeskroen-Peruwelz.

Standard heeft al een eerste prijs(je) beet, donderdag plaatste het zich na een nipte nederlaag op het veld van Club Brugge voor de finale van de Beker van België. De Rouches willen echter vooral een plaats bemachtigen in Play-off I, daarvoor moest het vandaag absoluut winnen van Moeskroen-Peruwelz, zowat alle concurrenten pakten inmiddels immers al punten. Zowel Sa Pinto als Rednic gingen met de grove borstel door hun ploeg, bij de thuisploeg zaten onder meer Mpoku en Laifis op de bank.
Standard neemt droomstart maar nadien valt de trein stil
Sa Pinto zag zijn ploeg een droomstart maken, na minder dan tien minuten spelen kopte nieuwkomer Koutroubis op de paal, de goed gevolgde Luyindama kon wel raak koppen: 1-0 voor de Rouches. Een dominant Standard zag Moeskroen echter tien minuten later al weer gelijk maken toen Awoniyi zich knap doorzette en ook Ochoa het nakijken gaf: 1-1 en alles te herdoen voor de thuisploeg. De bezoekers roken plots hun kans en Van Durme verzuimde om Les Hurlus op voorsprong te zetten. De thuisgoalie had even later nog een prima redding in huis op een poging van Awoniyi. De Rouches konden voorlopig het goede voetbal van de laatste weken niet doortrekken en moesten met een gelijke stand de kleedkamers opzoeken.


Standard opent de score, een verrassend Moeskroen maakt al snel gelijk.

Geweldige veerkracht bezorgt gedecimeerd Standard de zege
Ook na de pauze ging Standard weer goed van start, na een dikke minuut spelen drong Pocognoli door tot in de zestien, zijn voorzet week af op het been van Vojvoda en vloog pardoes over Werner in doel: 2-1 voor de thuisploeg. De thuisploeg drukte nu door en Luyindama en Sa kregen de volgende kansen voor Standard niet binnen het kader. Op het uur was er ook nog eens een kans voor Awoniyi die voorlangs schoot. Het was een waarschuwing voor de thuisploeg, die bij momenten arrogant stond te voetballen en wederom van nul moest beginnen toen Awoniyi de vrijstaande Rotariu aanspeelde en het 2-2 werd. De zorgen voor Standard werden nog wat groter toen Luyindama op een dik kwartier van het einde van het veld moest met een tweede gele kaart en Awoniyi even later opnieuw scoorde voor de bezoekers: 2-3. Het pleit voor de thuisploeg dat ze met een man minder bleven drukken en dat werd ook nog beloond met de gelijkmaker van Carcela op een paar minuten van het einde. Heel Sclessin werd uiteindelijk nog helemaal gek toen Cop in de voorlaatste minuut de 4-3 voorbij Werner schoof. Zo doet Standard nog steeds mee voor Play-Off I, lange tijd leek die droom een utopie te worden.

Scoreverloop:
1-0 (9') Luyindama, 1-1 (19') Awoniyi, 2-1 (47') Pocognoli, 2-2 (65') Rotariu, 2-3 (76') Awoniyi, 3-3 (87') Carcela, 4-3 (89') Cop
Bijzonderheid:
Luyindama krijgt een tweede gele kaart. (73'), Govea krijgt een tweede gele kaart. (90')

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'
396

Terechte zege?

Meest recent

'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

53
53
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

21
21
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

38
38
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

10
10
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

91
91
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

57
57
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

241
241
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

226
226
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

204
204
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

104
104
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

277
277
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

245
245
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

198
198
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

84
84
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

48
48
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

521
521
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

376
376
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

627
627
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

405
405
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

118
118
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

131
131
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

481
481
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

174
174
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

283
283
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

121
121

Meer sportnieuws