Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

stemmen
Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

Na een geweldige comeback houdt Standard zijn kansen op Play-Off I gaaf. De Rouches kwamen tot twee maal toe op voorsprong maar botsten op een geweldige Awoniyi. Met een man minder en een vurige aanhang ging de thuisploeg in de laatste minuten echter nog op en over Moeskroen-Peruwelz.

Standard heeft al een eerste prijs(je) beet, donderdag plaatste het zich na een nipte nederlaag op het veld van Club Brugge voor de finale van de Beker van België. De Rouches willen echter vooral een plaats bemachtigen in Play-off I, daarvoor moest het vandaag absoluut winnen van Moeskroen-Peruwelz, zowat alle concurrenten pakten inmiddels immers al punten. Zowel Sa Pinto als Rednic gingen met de grove borstel door hun ploeg, bij de thuisploeg zaten onder meer Mpoku en Laifis op de bank.
Standard neemt droomstart maar nadien valt de trein stil
Sa Pinto zag zijn ploeg een droomstart maken, na minder dan tien minuten spelen kopte nieuwkomer Koutroubis op de paal, de goed gevolgde Luyindama kon wel raak koppen: 1-0 voor de Rouches. Een dominant Standard zag Moeskroen echter tien minuten later al weer gelijk maken toen Awoniyi zich knap doorzette en ook Ochoa het nakijken gaf: 1-1 en alles te herdoen voor de thuisploeg. De bezoekers roken plots hun kans en Van Durme verzuimde om Les Hurlus op voorsprong te zetten. De thuisgoalie had even later nog een prima redding in huis op een poging van Awoniyi. De Rouches konden voorlopig het goede voetbal van de laatste weken niet doortrekken en moesten met een gelijke stand de kleedkamers opzoeken.


Standard opent de score, een verrassend Moeskroen maakt al snel gelijk.

Geweldige veerkracht bezorgt gedecimeerd Standard de zege
Ook na de pauze ging Standard weer goed van start, na een dikke minuut spelen drong Pocognoli door tot in de zestien, zijn voorzet week af op het been van Vojvoda en vloog pardoes over Werner in doel: 2-1 voor de thuisploeg. De thuisploeg drukte nu door en Luyindama en Sa kregen de volgende kansen voor Standard niet binnen het kader. Op het uur was er ook nog eens een kans voor Awoniyi die voorlangs schoot. Het was een waarschuwing voor de thuisploeg, die bij momenten arrogant stond te voetballen en wederom van nul moest beginnen toen Awoniyi de vrijstaande Rotariu aanspeelde en het 2-2 werd. De zorgen voor Standard werden nog wat groter toen Luyindama op een dik kwartier van het einde van het veld moest met een tweede gele kaart en Awoniyi even later opnieuw scoorde voor de bezoekers: 2-3. Het pleit voor de thuisploeg dat ze met een man minder bleven drukken en dat werd ook nog beloond met de gelijkmaker van Carcela op een paar minuten van het einde. Heel Sclessin werd uiteindelijk nog helemaal gek toen Cop in de voorlaatste minuut de 4-3 voorbij Werner schoof. Zo doet Standard nog steeds mee voor Play-Off I, lange tijd leek die droom een utopie te worden.

Scoreverloop:
1-0 (9') Luyindama, 1-1 (19') Awoniyi, 2-1 (47') Pocognoli, 2-2 (65') Rotariu, 2-3 (76') Awoniyi, 3-3 (87') Carcela, 4-3 (89') Cop
Bijzonderheid:
Luyindama krijgt een tweede gele kaart. (73'), Govea krijgt een tweede gele kaart. (90')

LEES OOK: 'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Terechte zege?

Meest recent

Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

61
61
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

134
134
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

66
66
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

908
908
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

62
62
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

33
33
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

217
217
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

168
168
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

201
201
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

147
147
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

188
188
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

422
422
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

748
748
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

41
41
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

640
640
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

223
223
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

137
137
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

206
206
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

164
164
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

64
64
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

100
100
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

141
141
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

64
64
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

226
226
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

199
199

Meer sportnieuws