Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

door
Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

Na een geweldige comeback houdt Standard zijn kansen op Play-Off I gaaf. De Rouches kwamen tot twee maal toe op voorsprong maar botsten op een geweldige Awoniyi. Met een man minder en een vurige aanhang ging de thuisploeg in de laatste minuten echter nog op en over Moeskroen-Peruwelz.

Standard heeft al een eerste prijs(je) beet, donderdag plaatste het zich na een nipte nederlaag op het veld van Club Brugge voor de finale van de Beker van België. De Rouches willen echter vooral een plaats bemachtigen in Play-off I, daarvoor moest het vandaag absoluut winnen van Moeskroen-Peruwelz, zowat alle concurrenten pakten inmiddels immers al punten. Zowel Sa Pinto als Rednic gingen met de grove borstel door hun ploeg, bij de thuisploeg zaten onder meer Mpoku en Laifis op de bank.
Standard neemt droomstart maar nadien valt de trein stil
Sa Pinto zag zijn ploeg een droomstart maken, na minder dan tien minuten spelen kopte nieuwkomer Koutroubis op de paal, de goed gevolgde Luyindama kon wel raak koppen: 1-0 voor de Rouches. Een dominant Standard zag Moeskroen echter tien minuten later al weer gelijk maken toen Awoniyi zich knap doorzette en ook Ochoa het nakijken gaf: 1-1 en alles te herdoen voor de thuisploeg. De bezoekers roken plots hun kans en Van Durme verzuimde om Les Hurlus op voorsprong te zetten. De thuisgoalie had even later nog een prima redding in huis op een poging van Awoniyi. De Rouches konden voorlopig het goede voetbal van de laatste weken niet doortrekken en moesten met een gelijke stand de kleedkamers opzoeken.


Standard opent de score, een verrassend Moeskroen maakt al snel gelijk.

Geweldige veerkracht bezorgt gedecimeerd Standard de zege
Ook na de pauze ging Standard weer goed van start, na een dikke minuut spelen drong Pocognoli door tot in de zestien, zijn voorzet week af op het been van Vojvoda en vloog pardoes over Werner in doel: 2-1 voor de thuisploeg. De thuisploeg drukte nu door en Luyindama en Sa kregen de volgende kansen voor Standard niet binnen het kader. Op het uur was er ook nog eens een kans voor Awoniyi die voorlangs schoot. Het was een waarschuwing voor de thuisploeg, die bij momenten arrogant stond te voetballen en wederom van nul moest beginnen toen Awoniyi de vrijstaande Rotariu aanspeelde en het 2-2 werd. De zorgen voor Standard werden nog wat groter toen Luyindama op een dik kwartier van het einde van het veld moest met een tweede gele kaart en Awoniyi even later opnieuw scoorde voor de bezoekers: 2-3. Het pleit voor de thuisploeg dat ze met een man minder bleven drukken en dat werd ook nog beloond met de gelijkmaker van Carcela op een paar minuten van het einde. Heel Sclessin werd uiteindelijk nog helemaal gek toen Cop in de voorlaatste minuut de 4-3 voorbij Werner schoof. Zo doet Standard nog steeds mee voor Play-Off I, lange tijd leek die droom een utopie te worden.

Scoreverloop:
1-0 (9') Luyindama, 1-1 (19') Awoniyi, 2-1 (47') Pocognoli, 2-2 (65') Rotariu, 2-3 (76') Awoniyi, 3-3 (87') Carcela, 4-3 (89') Cop
Bijzonderheid:
Luyindama krijgt een tweede gele kaart. (73'), Govea krijgt een tweede gele kaart. (90')

LEES OOK: Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Terechte zege?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

56
56
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

104
104
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

178
178
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

242
242
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

93
93
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

74
74
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

173
173
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

510
510
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

199
199
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

738
738
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

187
187
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

236
236
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

661
661
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

373
373
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

319
319
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

185
185
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

429
429
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

204
204
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws