Oud-lieveling: "Met nieuw bestuur wil ik terugkeren naar Anderlecht"

door
Oud-lieveling:

Jarenlang werd hij er op handen gedragen, maar het vertrek van Matias Suarez bij RSC Anderlecht werd er één in mineur. Zo verbrak de Argentijn eenzijdig zijn contract om terug te keren naar ex-club Belgrano. RSCA kon daar niet mee lachen en legde prompt een klacht neer bij de FIFA.


In Het Nieuwsblad komt de voormalige Gouden Schoen nu terug op het conflict en de aanvaller stelt dat hij niet anders kon. "Ik wilde niet zo vertrekken, ik had geen andere keuze. Anderlecht liet me niet gaan voor de juiste prijs. Ik had problemen met Herman Van Holsbeeck en meningsverschillen met andere mensen. Ik wilde de situatie niet nog erger maken en vertrok", klinkt het.

Ondertussen heeft Suarez de ontwikkelingen bij zijn ex-club goed gevolgd en de komst van Marc Coucke als nieuwe voorzitter biedt perspectief. "Zelf heb ik niets tegen Anderlecht en de fans zullen ook niets tegen mij hebben na acht mooie jaren. Ik wil zelfs terugkeren. Dat zal nu niet lukken met het huidige bestuur en management, maar straks komt er toch een nieuwe voorzitter? Ideaal. In juni ben ik bereid alle opties te overwegen."

En ook zijn gezin lijkt open te staan voor een grote terugkeer. "Mijn vrouw en ik missen België zelfs. Ik droom ervan om nog eens het Anderlecht-shirt te dragen en de fans daar nog iets terug te geven voor hun eeuwige steun. Nu ben ik door de achterpoort moeten vertrekken. Dat zou ik graag anders zien."

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Zou Suarez nog een meerwaarde zijn voor RSCA?

Meest recent

Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

4
4
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

45
45
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

120
120
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

31
31
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

20
20
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

9
9
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

126
126
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

133
133
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

103
103
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

680
680
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

139
139
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

105
105
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

313
313
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

211
211
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

553
553
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

479
479
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

166
166
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

361
361
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

727
727
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

97
97
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

394
394
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

280
280

Meer sportnieuws