TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

door
TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

De wintermercato is in België en de meeste andere Europese landen ondertussen gesloten, maar er lekt nog één en ander uit over deals die in de slotfase van de transferperiode bekrachtigd werden. In enkele landen kunnen daarnaast nog transfers gedaan worden, terwijl ook nog transfervrije spelers bij een nieuwe club kunnen tekenen. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is er niet meer in geslaagd een spits te vinden. Het leek op weg om Aleksandar Mitrovic terug te halen, maar die deal sprong uiteindelijk af. Omdat de spits een salaris van 1 miljoen euro vroeg en Newcastle United 500.000 euro vroeg voor de huur, moest Paars-Wit nog een speler van de hand doen. Dat lukte eindelijk niet.



Ze hebben nochtans geprobeerd bij Anderlecht. Zo werd Massimo Bruno nog aangeboden bij KRC Genk en Charleroi, terwijl er ook met Lukasz Teodorczyk stevig geleurd werd. De spits werd aangeboden bij Malaga, Hamburg en Bordeaux, die allemaal pasten. Atalanta was nog het meest concreet, maar beschikte niet over voldoende financiële middelen.

Wie dan weer niet mocht vertrekken, was Leander DendonckerCrystal Palace kwam nochtans met een mooie aanbieding, maar Roger Vanden Stock stelde zijn veto. Er zou nu wel op papier gezet zijn dat de Rode Duivel komende zomer voor slechts 15 miljoen euro mag vertrekken.



En wie niet naar Anderlecht mocht komen, was Antonio Milic. De transfer van de verdediger zou afgeblazen zijn na tussenkomst van de Pro League, die dreigde dat de licenties van Anderlecht en KV Oostende in gevaar zouden komen bij een transfer.

Club Brugge vond in het absolute slot van de mercato ook nog een oplossing voor Fran Brodic. De Kroatische spits werd verhuurd aan de Italiaanse derdeklasser Catania.



Club versterkte zich vorige maand ook met Krépin Diatta. De Senegalees was oorspronkelijk op weg naar KRC Genk, zo werd nu onthuld. Door discussies over allerhande clausules werd er uiteindelijk geen akkoord gevonden.

Tegen alle verwachtingen in bleef Lior Refaelov gewoon bij Club. Zijn transfer naar Standard sprong woensdag nog af. Uiteindelijk bleek de transfersom spelbreker. Club wou niet afwijken van zijn vraagprijs van 1,5 miljoen euro, een som die Standard niet bereid was te betalen.



Club greep woensdag wel nog naast twee versterkingen. Het zou geaasd hebben op Artem Dovbyk (Dnipro) en Faitout Maouassa (Stade Rennes). Die eerste tekende uiteindelijk bij FC Midtjylland, de tweede mocht van zijn club niet vertrekken.

Antwerp kwam woensdag wél met geld over de brug. Het plukte Sebastien Siani weg bij KV Oostende en betaalde naar verluidt 400.000 euro voor de 31-jarige defensieve middenvelder.



Voor KV Mechelen was de slotdag van de mercato een ontgoocheling, want het vond geen nieuwe spits. Naast de eerder genoemde De Camargo, De Sutter en Akpala dacht het nochtans ook aan Jonathan Bolingi. De komst van de spits van Moeskroen bleek echter te ingewikkeld omdat hij nog onder contract ligt bij Standard.

BUITENLAND

Swansea City 
deed op de valreep nog een belangrijke transfer in de strijd om het behoud. Het haalde Andre Ayew terug van West Ham United. Daarvoor zou het 20 miljoen euro op tafel gelegd hebben.



RB Leipzig heeft ook nog een opvallende versterking binnengehaald. Het huurt Ademola Lookman van Everton.

LEES OOK: Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Kan Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

25
25
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

142
142
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

190
190
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

335
335
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

222
222
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

177
177
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

209
209
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

52
52
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

189
189
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

99
99
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

250
250
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

457
457
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

293
293
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

256
256
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

225
225
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

335
335
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

313
313
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

127
127
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

380
380
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

90
90
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

321
321
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

126
126
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

84
84
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

213
213

Meer sportnieuws