TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

348 stemmen
TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

De wintermercato is in België en de meeste andere Europese landen ondertussen gesloten, maar er lekt nog één en ander uit over deals die in de slotfase van de transferperiode bekrachtigd werden. In enkele landen kunnen daarnaast nog transfers gedaan worden, terwijl ook nog transfervrije spelers bij een nieuwe club kunnen tekenen. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is er niet meer in geslaagd een spits te vinden. Het leek op weg om Aleksandar Mitrovic terug te halen, maar die deal sprong uiteindelijk af. Omdat de spits een salaris van 1 miljoen euro vroeg en Newcastle United 500.000 euro vroeg voor de huur, moest Paars-Wit nog een speler van de hand doen. Dat lukte eindelijk niet.



Ze hebben nochtans geprobeerd bij Anderlecht. Zo werd Massimo Bruno nog aangeboden bij KRC Genk en Charleroi, terwijl er ook met Lukasz Teodorczyk stevig geleurd werd. De spits werd aangeboden bij Malaga, Hamburg en Bordeaux, die allemaal pasten. Atalanta was nog het meest concreet, maar beschikte niet over voldoende financiële middelen.

Wie dan weer niet mocht vertrekken, was Leander DendonckerCrystal Palace kwam nochtans met een mooie aanbieding, maar Roger Vanden Stock stelde zijn veto. Er zou nu wel op papier gezet zijn dat de Rode Duivel komende zomer voor slechts 15 miljoen euro mag vertrekken.



En wie niet naar Anderlecht mocht komen, was Antonio Milic. De transfer van de verdediger zou afgeblazen zijn na tussenkomst van de Pro League, die dreigde dat de licenties van Anderlecht en KV Oostende in gevaar zouden komen bij een transfer.

Club Brugge vond in het absolute slot van de mercato ook nog een oplossing voor Fran Brodic. De Kroatische spits werd verhuurd aan de Italiaanse derdeklasser Catania.



Club versterkte zich vorige maand ook met Krépin Diatta. De Senegalees was oorspronkelijk op weg naar KRC Genk, zo werd nu onthuld. Door discussies over allerhande clausules werd er uiteindelijk geen akkoord gevonden.

Tegen alle verwachtingen in bleef Lior Refaelov gewoon bij Club. Zijn transfer naar Standard sprong woensdag nog af. Uiteindelijk bleek de transfersom spelbreker. Club wou niet afwijken van zijn vraagprijs van 1,5 miljoen euro, een som die Standard niet bereid was te betalen.



Club greep woensdag wel nog naast twee versterkingen. Het zou geaasd hebben op Artem Dovbyk (Dnipro) en Faitout Maouassa (Stade Rennes). Die eerste tekende uiteindelijk bij FC Midtjylland, de tweede mocht van zijn club niet vertrekken.

Antwerp kwam woensdag wél met geld over de brug. Het plukte Sebastien Siani weg bij KV Oostende en betaalde naar verluidt 400.000 euro voor de 31-jarige defensieve middenvelder.



Voor KV Mechelen was de slotdag van de mercato een ontgoocheling, want het vond geen nieuwe spits. Naast de eerder genoemde De Camargo, De Sutter en Akpala dacht het nochtans ook aan Jonathan Bolingi. De komst van de spits van Moeskroen bleek echter te ingewikkeld omdat hij nog onder contract ligt bij Standard.

BUITENLAND

Swansea City 
deed op de valreep nog een belangrijke transfer in de strijd om het behoud. Het haalde Andre Ayew terug van West Ham United. Daarvoor zou het 20 miljoen euro op tafel gelegd hebben.



RB Leipzig heeft ook nog een opvallende versterking binnengehaald. Het huurt Ademola Lookman van Everton.

LEES OOK: Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

Kan Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

38
38
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

30
30
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

99
99
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

84
84
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

18
18
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

133
133
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

71
71
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

129
129
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

97
97
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

243
243
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

29
29
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

147
147
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

97
97
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

214
214
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1156
1156
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

103
103
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

288
288
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

382
382
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

342
342
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

166
166
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

440
440
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

325
325
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

498
498

Meer sportnieuws