TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

door
TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

De wintermercato is in België en de meeste andere Europese landen ondertussen gesloten, maar er lekt nog één en ander uit over deals die in de slotfase van de transferperiode bekrachtigd werden. In enkele landen kunnen daarnaast nog transfers gedaan worden, terwijl ook nog transfervrije spelers bij een nieuwe club kunnen tekenen. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is er niet meer in geslaagd een spits te vinden. Het leek op weg om Aleksandar Mitrovic terug te halen, maar die deal sprong uiteindelijk af. Omdat de spits een salaris van 1 miljoen euro vroeg en Newcastle United 500.000 euro vroeg voor de huur, moest Paars-Wit nog een speler van de hand doen. Dat lukte eindelijk niet.



Ze hebben nochtans geprobeerd bij Anderlecht. Zo werd Massimo Bruno nog aangeboden bij KRC Genk en Charleroi, terwijl er ook met Lukasz Teodorczyk stevig geleurd werd. De spits werd aangeboden bij Malaga, Hamburg en Bordeaux, die allemaal pasten. Atalanta was nog het meest concreet, maar beschikte niet over voldoende financiële middelen.

Wie dan weer niet mocht vertrekken, was Leander DendonckerCrystal Palace kwam nochtans met een mooie aanbieding, maar Roger Vanden Stock stelde zijn veto. Er zou nu wel op papier gezet zijn dat de Rode Duivel komende zomer voor slechts 15 miljoen euro mag vertrekken.



En wie niet naar Anderlecht mocht komen, was Antonio Milic. De transfer van de verdediger zou afgeblazen zijn na tussenkomst van de Pro League, die dreigde dat de licenties van Anderlecht en KV Oostende in gevaar zouden komen bij een transfer.

Club Brugge vond in het absolute slot van de mercato ook nog een oplossing voor Fran Brodic. De Kroatische spits werd verhuurd aan de Italiaanse derdeklasser Catania.



Club versterkte zich vorige maand ook met Krépin Diatta. De Senegalees was oorspronkelijk op weg naar KRC Genk, zo werd nu onthuld. Door discussies over allerhande clausules werd er uiteindelijk geen akkoord gevonden.

Tegen alle verwachtingen in bleef Lior Refaelov gewoon bij Club. Zijn transfer naar Standard sprong woensdag nog af. Uiteindelijk bleek de transfersom spelbreker. Club wou niet afwijken van zijn vraagprijs van 1,5 miljoen euro, een som die Standard niet bereid was te betalen.



Club greep woensdag wel nog naast twee versterkingen. Het zou geaasd hebben op Artem Dovbyk (Dnipro) en Faitout Maouassa (Stade Rennes). Die eerste tekende uiteindelijk bij FC Midtjylland, de tweede mocht van zijn club niet vertrekken.

Antwerp kwam woensdag wél met geld over de brug. Het plukte Sebastien Siani weg bij KV Oostende en betaalde naar verluidt 400.000 euro voor de 31-jarige defensieve middenvelder.



Voor KV Mechelen was de slotdag van de mercato een ontgoocheling, want het vond geen nieuwe spits. Naast de eerder genoemde De Camargo, De Sutter en Akpala dacht het nochtans ook aan Jonathan Bolingi. De komst van de spits van Moeskroen bleek echter te ingewikkeld omdat hij nog onder contract ligt bij Standard.

BUITENLAND

Swansea City 
deed op de valreep nog een belangrijke transfer in de strijd om het behoud. Het haalde Andre Ayew terug van West Ham United. Daarvoor zou het 20 miljoen euro op tafel gelegd hebben.



RB Leipzig heeft ook nog een opvallende versterking binnengehaald. Het huurt Ademola Lookman van Everton.

LEES OOK: 'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

Kan Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

42
42
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

69
69
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

283
283
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

337
337
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

23
23
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

288
288
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

99
99
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

92
92
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

186
186
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

92
92
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

53
53
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

222
222
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

126
126
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

176
176
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

235
235
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

329
329
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

425
425
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

57
57
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

202
202
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

329
329
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

69
69
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

271
271
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

148
148

Meer sportnieuws