TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

348
TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

De wintermercato is in België en de meeste andere Europese landen ondertussen gesloten, maar er lekt nog één en ander uit over deals die in de slotfase van de transferperiode bekrachtigd werden. In enkele landen kunnen daarnaast nog transfers gedaan worden, terwijl ook nog transfervrije spelers bij een nieuwe club kunnen tekenen. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is er niet meer in geslaagd een spits te vinden. Het leek op weg om Aleksandar Mitrovic terug te halen, maar die deal sprong uiteindelijk af. Omdat de spits een salaris van 1 miljoen euro vroeg en Newcastle United 500.000 euro vroeg voor de huur, moest Paars-Wit nog een speler van de hand doen. Dat lukte eindelijk niet.



Ze hebben nochtans geprobeerd bij Anderlecht. Zo werd Massimo Bruno nog aangeboden bij KRC Genk en Charleroi, terwijl er ook met Lukasz Teodorczyk stevig geleurd werd. De spits werd aangeboden bij Malaga, Hamburg en Bordeaux, die allemaal pasten. Atalanta was nog het meest concreet, maar beschikte niet over voldoende financiële middelen.

Wie dan weer niet mocht vertrekken, was Leander Dendoncker. Crystal Palace kwam nochtans met een mooie aanbieding, maar Roger Vanden Stock stelde zijn veto. Er zou nu wel op papier gezet zijn dat de Rode Duivel komende zomer voor slechts 15 miljoen euro mag vertrekken.



En wie niet naar Anderlecht mocht komen, was Antonio Milic. De transfer van de verdediger zou afgeblazen zijn na tussenkomst van de Pro League, die dreigde dat de licenties van Anderlecht en KV Oostende in gevaar zouden komen bij een transfer.

Club Brugge vond in het absolute slot van de mercato ook nog een oplossing voor Fran Brodic. De Kroatische spits werd verhuurd aan de Italiaanse derdeklasser Catania.



Club versterkte zich vorige maand ook met Krépin Diatta. De Senegalees was oorspronkelijk op weg naar KRC Genk, zo werd nu onthuld. Door discussies over allerhande clausules werd er uiteindelijk geen akkoord gevonden.

Tegen alle verwachtingen in bleef Lior Refaelov gewoon bij Club. Zijn transfer naar Standard sprong woensdag nog af. Uiteindelijk bleek de transfersom spelbreker. Club wou niet afwijken van zijn vraagprijs van 1,5 miljoen euro, een som die Standard niet bereid was te betalen.



Club greep woensdag wel nog naast twee versterkingen. Het zou geaasd hebben op Artem Dovbyk (Dnipro) en Faitout Maouassa (Stade Rennes). Die eerste tekende uiteindelijk bij FC Midtjylland, de tweede mocht van zijn club niet vertrekken.

Antwerp kwam woensdag wél met geld over de brug. Het plukte Sebastien Siani weg bij KV Oostende en betaalde naar verluidt 400.000 euro voor de 31-jarige defensieve middenvelder.



Voor KV Mechelen was de slotdag van de mercato een ontgoocheling, want het vond geen nieuwe spits. Naast de eerder genoemde De Camargo, De Sutter en Akpala dacht het nochtans ook aan Jonathan Bolingi. De komst van de spits van Moeskroen bleek echter te ingewikkeld omdat hij nog onder contract ligt bij Standard.

BUITENLAND

Swansea City 
deed op de valreep nog een belangrijke transfer in de strijd om het behoud. Het haalde Andre Ayew terug van West Ham United. Daarvoor zou het 20 miljoen euro op tafel gelegd hebben.



RB Leipzig heeft ook nog een opvallende versterking binnengehaald. Het huurt Ademola Lookman van Everton.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Kan Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

22
22
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

30
30
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

31
31
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

25
25
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

63
63
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

119
119
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

119
119
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

256
256
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

254
254
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

116
116
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

212
212
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

174
174
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

247
247
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

308
308
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

208
208
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

95
95
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

253
253
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

139
139
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

968
968

Meer sportnieuws