TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

door
TU: 'RSCA sluit deal met Dendoncker, reden mislopen Mitrovic gekend'

De wintermercato is in België en de meeste andere Europese landen ondertussen gesloten, maar er lekt nog één en ander uit over deals die in de slotfase van de transferperiode bekrachtigd werden. In enkele landen kunnen daarnaast nog transfers gedaan worden, terwijl ook nog transfervrije spelers bij een nieuwe club kunnen tekenen. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is er niet meer in geslaagd een spits te vinden. Het leek op weg om Aleksandar Mitrovic terug te halen, maar die deal sprong uiteindelijk af. Omdat de spits een salaris van 1 miljoen euro vroeg en Newcastle United 500.000 euro vroeg voor de huur, moest Paars-Wit nog een speler van de hand doen. Dat lukte eindelijk niet.



Ze hebben nochtans geprobeerd bij Anderlecht. Zo werd Massimo Bruno nog aangeboden bij KRC Genk en Charleroi, terwijl er ook met Lukasz Teodorczyk stevig geleurd werd. De spits werd aangeboden bij Malaga, Hamburg en Bordeaux, die allemaal pasten. Atalanta was nog het meest concreet, maar beschikte niet over voldoende financiële middelen.

Wie dan weer niet mocht vertrekken, was Leander DendonckerCrystal Palace kwam nochtans met een mooie aanbieding, maar Roger Vanden Stock stelde zijn veto. Er zou nu wel op papier gezet zijn dat de Rode Duivel komende zomer voor slechts 15 miljoen euro mag vertrekken.



En wie niet naar Anderlecht mocht komen, was Antonio Milic. De transfer van de verdediger zou afgeblazen zijn na tussenkomst van de Pro League, die dreigde dat de licenties van Anderlecht en KV Oostende in gevaar zouden komen bij een transfer.

Club Brugge vond in het absolute slot van de mercato ook nog een oplossing voor Fran Brodic. De Kroatische spits werd verhuurd aan de Italiaanse derdeklasser Catania.



Club versterkte zich vorige maand ook met Krépin Diatta. De Senegalees was oorspronkelijk op weg naar KRC Genk, zo werd nu onthuld. Door discussies over allerhande clausules werd er uiteindelijk geen akkoord gevonden.

Tegen alle verwachtingen in bleef Lior Refaelov gewoon bij Club. Zijn transfer naar Standard sprong woensdag nog af. Uiteindelijk bleek de transfersom spelbreker. Club wou niet afwijken van zijn vraagprijs van 1,5 miljoen euro, een som die Standard niet bereid was te betalen.



Club greep woensdag wel nog naast twee versterkingen. Het zou geaasd hebben op Artem Dovbyk (Dnipro) en Faitout Maouassa (Stade Rennes). Die eerste tekende uiteindelijk bij FC Midtjylland, de tweede mocht van zijn club niet vertrekken.

Antwerp kwam woensdag wél met geld over de brug. Het plukte Sebastien Siani weg bij KV Oostende en betaalde naar verluidt 400.000 euro voor de 31-jarige defensieve middenvelder.



Voor KV Mechelen was de slotdag van de mercato een ontgoocheling, want het vond geen nieuwe spits. Naast de eerder genoemde De Camargo, De Sutter en Akpala dacht het nochtans ook aan Jonathan Bolingi. De komst van de spits van Moeskroen bleek echter te ingewikkeld omdat hij nog onder contract ligt bij Standard.

BUITENLAND

Swansea City 
deed op de valreep nog een belangrijke transfer in de strijd om het behoud. Het haalde Andre Ayew terug van West Ham United. Daarvoor zou het 20 miljoen euro op tafel gelegd hebben.



RB Leipzig heeft ook nog een opvallende versterking binnengehaald. Het huurt Ademola Lookman van Everton.

LEES OOK: Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Kan Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

43
43
Geduld Garcia op? De Ketelaere wankelt

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

28
28
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

13
13
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

48
48
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

128
128
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

39
39
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

232
232
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

752
752
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

35
35
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

234
234
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

47
47
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

233
233
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

72
72
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

217
217
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

40
40
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

82
82
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

145
145
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

376
376
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

236
236
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

93
93
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

76
76
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

96
96
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

49
49
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

487
487
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

378
378

Meer sportnieuws