Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

103 stemmen
Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

Na een geweldige partij voetbal hebben Standard en Anderlecht de punten gedeeld in de Belgische 'Clasico'. De Rouches waren bij momenten heer en meester, maar troffen een weergaloze Hanni op hun weg. Voor Sa Pinto en co wacht nog een moeilijke strijd om in Play-Off I te geraken, Vanhaezebrouck komt met zijn ploeg dan weer één puntje dichter bij Club Brugge.


Hein Vanhaezebrouck koos voor een ploeg zonder diepe spits: Hanni mocht de honneurs waarnemen voorin. Verder viel vooral de basisplaats voor Lokonga op, hij is de jongere broer van Mpoku. Coach Sa Pinto dropte dan weer nieuwkomer Cimirot meteen in de basis, ook Cop, Ochoa en Fai kregen een basisplaats van hun trainer.
Rouches domineren in spektakelstuk, maar botsen op fenomenale Hanni
Standard ging als een wervelwind van start en werd al na zes minuten spelen beloond met een doelpunt toen Sa een kopbal van Emond in doel verlengde: 1-0 en een droomstart voor de RouchesAnderlecht leek even aangedaan en ontsnapte aan de 2-0 toen Emond vrij mocht inkoppen. Na een klein kwartier spelen herstelden de bezoekers het evenwicht en bij de eerste kans maakte het weer gelijk: Appiah vond Hanni aan de tweede paal en die kon rustig de bal naast Ochoa schuiven: 1-1. We kregen een uiterst aangenaam eerste kwartier te zien in een sfeervol Sclessin. De thuisploeg kreeg een paar minuten later weer een uitstekende kans toen Emond aan de rand van de zestien meter vrij mocht uithalen, Sels was bij de pinken. Het was slechts uitstel van executie voor Paars-Wit want Luyindama maakte er even later met een fenomenale omhaal 2-1 van. Standard verzuimde nadien om de wedstrijd 'dood' te maken met kansen van Mpoku en Emond en op slag van rust was een zeer efficiënt Anderlecht plots weer daar: Hanni maakte er eerst overhoeks 2-2 van na een prachtige pas van Saief en even later stond het zowaar 2-3 toen de Algerijn opnieuw kon profiteren van gestuntel in de Luikse defensie: 2-3. We zagen een pracht van een eerste helft in Luik met een verrassende tussenstand.


Anderlecht ligt onder in de eerste helft, maar kan rekenen op een fenomenale Hanni.
Luyindama zorgt voor gerechtigheid
Ook na de pauze ging het spektakel aanvankelijk door op Sclessin, na een paar minuten spelen was er al een uitstekende kans voor Emond, zijn poging werd nog afgeblokt door een verdedigend been. Aan de overzijde moest Ochoa een afstandsschot van Trebel stoppen. Nog voor er een uur gespeeld was leek Cimirot de bordjes in evenwicht te hangen, zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Cop, die voor Sels stond.(een discutabele fase) Opnieuw slechts uitstel van executie voor Anderlecht want even later maakte Luyindama er ruim verdiend 3-3 van na een knappe assist van Marin. Even later probeerde Cop de omhaal van zijn ploegmaat in de eerste helft na te doen, de uitvoering was echter minder. Standard bleef nu drukken en Paars-Wit had enorm veel moeite om er nog eens uit te komen. Bij de thuisploeg was een hard werkende Emond een gesel voor de bezoekende defensie, voorlopig had de spits van de thuisploeg echter enorm veel pech bij de afwerking. Op een paar minuten van het einde kreeg Anderlecht zowaar nog een uitstekende kans om de zege te pakken. Invaller Ganvoula miste echter een opgelegde kopkans, zodat het uiteindelijk bij een gelijkspel bleef na een uiterst genietbare partij.
Scoreverloop:
1-0 (6') Sa, 1-1 (14') Hanni, 2-1 (24') Luyindama, 2-2 (41') Hanni, 2-3 (44') Hanni, 3-3 (63') Luyindama

LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

Wie verdiende er meer?

Meest recent

De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

5
5
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

11
11
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

122
122
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

93
93
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

163
163
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

105
105
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

95
95
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

300
300
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

139
139
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

253
253
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

173
173
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

124
124
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

130
130
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

102
102
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

779
779
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

231
231
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

216
216
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

815
815
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

258
258
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1292
1292
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

110
110
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

816
816

Meer sportnieuws