Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

103 stemmen
Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

Na een geweldige partij voetbal hebben Standard en Anderlecht de punten gedeeld in de Belgische 'Clasico'. De Rouches waren bij momenten heer en meester, maar troffen een weergaloze Hanni op hun weg. Voor Sa Pinto en co wacht nog een moeilijke strijd om in Play-Off I te geraken, Vanhaezebrouck komt met zijn ploeg dan weer één puntje dichter bij Club Brugge.


Hein Vanhaezebrouck koos voor een ploeg zonder diepe spits: Hanni mocht de honneurs waarnemen voorin. Verder viel vooral de basisplaats voor Lokonga op, hij is de jongere broer van Mpoku. Coach Sa Pinto dropte dan weer nieuwkomer Cimirot meteen in de basis, ook Cop, Ochoa en Fai kregen een basisplaats van hun trainer.
Rouches domineren in spektakelstuk, maar botsen op fenomenale Hanni
Standard ging als een wervelwind van start en werd al na zes minuten spelen beloond met een doelpunt toen Sa een kopbal van Emond in doel verlengde: 1-0 en een droomstart voor de RouchesAnderlecht leek even aangedaan en ontsnapte aan de 2-0 toen Emond vrij mocht inkoppen. Na een klein kwartier spelen herstelden de bezoekers het evenwicht en bij de eerste kans maakte het weer gelijk: Appiah vond Hanni aan de tweede paal en die kon rustig de bal naast Ochoa schuiven: 1-1. We kregen een uiterst aangenaam eerste kwartier te zien in een sfeervol Sclessin. De thuisploeg kreeg een paar minuten later weer een uitstekende kans toen Emond aan de rand van de zestien meter vrij mocht uithalen, Sels was bij de pinken. Het was slechts uitstel van executie voor Paars-Wit want Luyindama maakte er even later met een fenomenale omhaal 2-1 van. Standard verzuimde nadien om de wedstrijd 'dood' te maken met kansen van Mpoku en Emond en op slag van rust was een zeer efficiënt Anderlecht plots weer daar: Hanni maakte er eerst overhoeks 2-2 van na een prachtige pas van Saief en even later stond het zowaar 2-3 toen de Algerijn opnieuw kon profiteren van gestuntel in de Luikse defensie: 2-3. We zagen een pracht van een eerste helft in Luik met een verrassende tussenstand.


Anderlecht ligt onder in de eerste helft, maar kan rekenen op een fenomenale Hanni.
Luyindama zorgt voor gerechtigheid
Ook na de pauze ging het spektakel aanvankelijk door op Sclessin, na een paar minuten spelen was er al een uitstekende kans voor Emond, zijn poging werd nog afgeblokt door een verdedigend been. Aan de overzijde moest Ochoa een afstandsschot van Trebel stoppen. Nog voor er een uur gespeeld was leek Cimirot de bordjes in evenwicht te hangen, zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Cop, die voor Sels stond.(een discutabele fase) Opnieuw slechts uitstel van executie voor Anderlecht want even later maakte Luyindama er ruim verdiend 3-3 van na een knappe assist van Marin. Even later probeerde Cop de omhaal van zijn ploegmaat in de eerste helft na te doen, de uitvoering was echter minder. Standard bleef nu drukken en Paars-Wit had enorm veel moeite om er nog eens uit te komen. Bij de thuisploeg was een hard werkende Emond een gesel voor de bezoekende defensie, voorlopig had de spits van de thuisploeg echter enorm veel pech bij de afwerking. Op een paar minuten van het einde kreeg Anderlecht zowaar nog een uitstekende kans om de zege te pakken. Invaller Ganvoula miste echter een opgelegde kopkans, zodat het uiteindelijk bij een gelijkspel bleef na een uiterst genietbare partij.
Scoreverloop:
1-0 (6') Sa, 1-1 (14') Hanni, 2-1 (24') Luyindama, 2-2 (41') Hanni, 2-3 (44') Hanni, 3-3 (63') Luyindama

LEES OOK: Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Wie verdiende er meer?

Meest recent

'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

23
23
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

16
16
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

153
153
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

180
180
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

331
331
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

590
590
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

115
115
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

368
368
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

207
207
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

123
123
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

133
133
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

106
106
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

114
114
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

52
52
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

355
355
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

88
88
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

243
243
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

176
176
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

443
443
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

127
127
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

223
223
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

866
866
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

287
287
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1456
1456

Meer sportnieuws