AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

door
AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

Al voor de tweede keer na de winterstop heeft Club Brugge puntenverlies geleden. Een onherkenbaar Blauw-Zwart slaagde er nooit in om zijn wil op te leggen aan rivaal AA Gent en verloor kansloos de Slag om Vlaanderen. Voor de Buffalo's lijkt Play-Off I ondertussen een zekerheid, Vanderhaeghe en co zullen nu volop mikken op Europees voetbal.

Club Brugge kon vandaag voorlopig veertien en zestien punten uitlopen op Charleroi en Anderlecht. Daarvoor moest de competitieleider wel winnen op het veld van rivaal AA Gent, iets wat geen evidentie bleek de laatste seizoenen. Bij Blauw-Zwart koos Ivan Leko verrassend voor Vossen in de spits, ook Vanlerberghe mocht starten. In de basiself van de Buffalo's bleef recordaankoop Andrijasevic staan, voorin keerde Sylla terug in de ploeg.

Veel sfeer, geen vuurwerk op het veld
De competitieleider nam het meeste initiatief in de beginfase, zonder dat daar echte mogelijkheden uit voortvloeiden. Pas na twintig minuten spelen was er een echte kans te zien in de Ghelamco Arena: Sylla mocht plots alleen op Gabulov afgaan maar zijn afwerking was dramatisch. Ook een schot van Yaremchuk even later was te centraal om de Brugse goalie te bedreigen. Aan de overzijde konden de bezoekers slechts één keer voor concreet doelgevaar zorgen: een schot van Clasie vloog maar net over de kruising. Halfweg stond het na een teleurstellende eerste helft nog 0-0.



Club kan voorlopig niet overtuigen, halfweg moet nog alles beslist worden in de Ghelamco Arena.

Onherkenbaar Club lijdt al tweede puntenverlies na de winterstop
Na de pauze was er meteen een goede kopkans voor Mechele, hij werd nog net genoeg gehinderd door Gigot zodat Blauw-Zwart niet op voorsprong kwam. AA Gent kon voorlopig niet meer voor dreiging zorgen, deze wedstrijd had nood aan een doelpunt en zat ook na een uur spelen nog volledig op slot. Coach Leko bracht Diaby in het veld met nog een halfuur te spelen, Wesley mocht gaan rusten. De eerste echte kans voor Blauw-Wit na de pauze leverde wel meteen een doelpunt op: Andrijasevic kopte via Mechele richting de verste paal en de bal verdween achter een kansloze Gabulov in doel: 1-0 voor de thuisploeg. Club had dit seizoen al een paar keer een hopeloze situatie rechtgezet(vorige week nog tegen Antwerp), maar een reactie bleef voorlopig uit. Toen Denswil op een klein kwartier van het einde Yaremchuk onder het gras stak in de zestien meter kon Kalu er in de rebound(na een gemiste strafschop van Gigot) 2-0 van maken. Club reageerde meteen met twee uitstekende kansen via Diaby en Dennis, miraculeus verdween de bal niet in doel. Een nieuwe comeback van de competitieleider zat er echter niet meer in, AA Gent won verdiend tegen een bleek bezoekend elftal.
Scoreverloop:
1-0 (65') Andrijasevic, 2-0 (78') Kalu



LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Kan Club de titel nog ontglippen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

43
43
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

4
4
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

5
5
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

17
17
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

107
107
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

52
52
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

143
143
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

33
33
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

96
96
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

109
109
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

187
187
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

65
65
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

429
429
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

344
344
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

280
280
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

272
272
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

219
219
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

67
67
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

45
45
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

172
172
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

116
116
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

231
231
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

271
271

Meer sportnieuws