AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

136 stemmen
AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

Al voor de tweede keer na de winterstop heeft Club Brugge puntenverlies geleden. Een onherkenbaar Blauw-Zwart slaagde er nooit in om zijn wil op te leggen aan rivaal AA Gent en verloor kansloos de Slag om Vlaanderen. Voor de Buffalo's lijkt Play-Off I ondertussen een zekerheid, Vanderhaeghe en co zullen nu volop mikken op Europees voetbal.

Club Brugge kon vandaag voorlopig veertien en zestien punten uitlopen op Charleroi en Anderlecht. Daarvoor moest de competitieleider wel winnen op het veld van rivaal AA Gent, iets wat geen evidentie bleek de laatste seizoenen. Bij Blauw-Zwart koos Ivan Leko verrassend voor Vossen in de spits, ook Vanlerberghe mocht starten. In de basiself van de Buffalo's bleef recordaankoop Andrijasevic staan, voorin keerde Sylla terug in de ploeg.

Veel sfeer, geen vuurwerk op het veld
De competitieleider nam het meeste initiatief in de beginfase, zonder dat daar echte mogelijkheden uit voortvloeiden. Pas na twintig minuten spelen was er een echte kans te zien in de Ghelamco Arena: Sylla mocht plots alleen op Gabulov afgaan maar zijn afwerking was dramatisch. Ook een schot van Yaremchuk even later was te centraal om de Brugse goalie te bedreigen. Aan de overzijde konden de bezoekers slechts één keer voor concreet doelgevaar zorgen: een schot van Clasie vloog maar net over de kruising. Halfweg stond het na een teleurstellende eerste helft nog 0-0.



Club kan voorlopig niet overtuigen, halfweg moet nog alles beslist worden in de Ghelamco Arena.

Onherkenbaar Club lijdt al tweede puntenverlies na de winterstop
Na de pauze was er meteen een goede kopkans voor Mechele, hij werd nog net genoeg gehinderd door Gigot zodat Blauw-Zwart niet op voorsprong kwam. AA Gent kon voorlopig niet meer voor dreiging zorgen, deze wedstrijd had nood aan een doelpunt en zat ook na een uur spelen nog volledig op slot. Coach Leko bracht Diaby in het veld met nog een halfuur te spelen, Wesley mocht gaan rusten. De eerste echte kans voor Blauw-Wit na de pauze leverde wel meteen een doelpunt op: Andrijasevic kopte via Mechele richting de verste paal en de bal verdween achter een kansloze Gabulov in doel: 1-0 voor de thuisploeg. Club had dit seizoen al een paar keer een hopeloze situatie rechtgezet(vorige week nog tegen Antwerp), maar een reactie bleef voorlopig uit. Toen Denswil op een klein kwartier van het einde Yaremchuk onder het gras stak in de zestien meter kon Kalu er in de rebound(na een gemiste strafschop van Gigot) 2-0 van maken. Club reageerde meteen met twee uitstekende kansen via Diaby en Dennis, miraculeus verdween de bal niet in doel. Een nieuwe comeback van de competitieleider zat er echter niet meer in, AA Gent won verdiend tegen een bleek bezoekend elftal.
Scoreverloop:
1-0 (65') Andrijasevic, 2-0 (78') Kalu



LEES OOK: Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Kan Club de titel nog ontglippen?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

98
98
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

28
28
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

140
140
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

246
246
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

291
291
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

184
184
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

244
244
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

139
139
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

135
135
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

283
283
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

266
266
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

111
111
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

42
42
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

87
87
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

588
588
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

203
203
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

536
536
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

186
186
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

100
100
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

156
156
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

94
94
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws