AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

door
AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

Al voor de tweede keer na de winterstop heeft Club Brugge puntenverlies geleden. Een onherkenbaar Blauw-Zwart slaagde er nooit in om zijn wil op te leggen aan rivaal AA Gent en verloor kansloos de Slag om Vlaanderen. Voor de Buffalo's lijkt Play-Off I ondertussen een zekerheid, Vanderhaeghe en co zullen nu volop mikken op Europees voetbal.

Club Brugge kon vandaag voorlopig veertien en zestien punten uitlopen op Charleroi en Anderlecht. Daarvoor moest de competitieleider wel winnen op het veld van rivaal AA Gent, iets wat geen evidentie bleek de laatste seizoenen. Bij Blauw-Zwart koos Ivan Leko verrassend voor Vossen in de spits, ook Vanlerberghe mocht starten. In de basiself van de Buffalo's bleef recordaankoop Andrijasevic staan, voorin keerde Sylla terug in de ploeg.

Veel sfeer, geen vuurwerk op het veld
De competitieleider nam het meeste initiatief in de beginfase, zonder dat daar echte mogelijkheden uit voortvloeiden. Pas na twintig minuten spelen was er een echte kans te zien in de Ghelamco Arena: Sylla mocht plots alleen op Gabulov afgaan maar zijn afwerking was dramatisch. Ook een schot van Yaremchuk even later was te centraal om de Brugse goalie te bedreigen. Aan de overzijde konden de bezoekers slechts één keer voor concreet doelgevaar zorgen: een schot van Clasie vloog maar net over de kruising. Halfweg stond het na een teleurstellende eerste helft nog 0-0.



Club kan voorlopig niet overtuigen, halfweg moet nog alles beslist worden in de Ghelamco Arena.

Onherkenbaar Club lijdt al tweede puntenverlies na de winterstop
Na de pauze was er meteen een goede kopkans voor Mechele, hij werd nog net genoeg gehinderd door Gigot zodat Blauw-Zwart niet op voorsprong kwam. AA Gent kon voorlopig niet meer voor dreiging zorgen, deze wedstrijd had nood aan een doelpunt en zat ook na een uur spelen nog volledig op slot. Coach Leko bracht Diaby in het veld met nog een halfuur te spelen, Wesley mocht gaan rusten. De eerste echte kans voor Blauw-Wit na de pauze leverde wel meteen een doelpunt op: Andrijasevic kopte via Mechele richting de verste paal en de bal verdween achter een kansloze Gabulov in doel: 1-0 voor de thuisploeg. Club had dit seizoen al een paar keer een hopeloze situatie rechtgezet(vorige week nog tegen Antwerp), maar een reactie bleef voorlopig uit. Toen Denswil op een klein kwartier van het einde Yaremchuk onder het gras stak in de zestien meter kon Kalu er in de rebound(na een gemiste strafschop van Gigot) 2-0 van maken. Club reageerde meteen met twee uitstekende kansen via Diaby en Dennis, miraculeus verdween de bal niet in doel. Een nieuwe comeback van de competitieleider zat er echter niet meer in, AA Gent won verdiend tegen een bleek bezoekend elftal.
Scoreverloop:
1-0 (65') Andrijasevic, 2-0 (78') Kalu



LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Kan Club de titel nog ontglippen?

Meest recent

Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

3
3
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

19
19
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

47
47
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

69
69
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

45
45
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

44
44
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

127
127
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

186
186
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

82
82
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

118
118
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

306
306
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

284
284
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

99
99
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

167
167
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

306
306
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

144
144
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

118
118
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

155
155
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

519
519
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

101
101
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

593
593
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1012
1012
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

152
152
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

484
484
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

386
386

Meer sportnieuws