AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

door
AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

Al voor de tweede keer na de winterstop heeft Club Brugge puntenverlies geleden. Een onherkenbaar Blauw-Zwart slaagde er nooit in om zijn wil op te leggen aan rivaal AA Gent en verloor kansloos de Slag om Vlaanderen. Voor de Buffalo's lijkt Play-Off I ondertussen een zekerheid, Vanderhaeghe en co zullen nu volop mikken op Europees voetbal.

Club Brugge kon vandaag voorlopig veertien en zestien punten uitlopen op Charleroi en Anderlecht. Daarvoor moest de competitieleider wel winnen op het veld van rivaal AA Gent, iets wat geen evidentie bleek de laatste seizoenen. Bij Blauw-Zwart koos Ivan Leko verrassend voor Vossen in de spits, ook Vanlerberghe mocht starten. In de basiself van de Buffalo's bleef recordaankoop Andrijasevic staan, voorin keerde Sylla terug in de ploeg.

Veel sfeer, geen vuurwerk op het veld
De competitieleider nam het meeste initiatief in de beginfase, zonder dat daar echte mogelijkheden uit voortvloeiden. Pas na twintig minuten spelen was er een echte kans te zien in de Ghelamco Arena: Sylla mocht plots alleen op Gabulov afgaan maar zijn afwerking was dramatisch. Ook een schot van Yaremchuk even later was te centraal om de Brugse goalie te bedreigen. Aan de overzijde konden de bezoekers slechts één keer voor concreet doelgevaar zorgen: een schot van Clasie vloog maar net over de kruising. Halfweg stond het na een teleurstellende eerste helft nog 0-0.



Club kan voorlopig niet overtuigen, halfweg moet nog alles beslist worden in de Ghelamco Arena.

Onherkenbaar Club lijdt al tweede puntenverlies na de winterstop
Na de pauze was er meteen een goede kopkans voor Mechele, hij werd nog net genoeg gehinderd door Gigot zodat Blauw-Zwart niet op voorsprong kwam. AA Gent kon voorlopig niet meer voor dreiging zorgen, deze wedstrijd had nood aan een doelpunt en zat ook na een uur spelen nog volledig op slot. Coach Leko bracht Diaby in het veld met nog een halfuur te spelen, Wesley mocht gaan rusten. De eerste echte kans voor Blauw-Wit na de pauze leverde wel meteen een doelpunt op: Andrijasevic kopte via Mechele richting de verste paal en de bal verdween achter een kansloze Gabulov in doel: 1-0 voor de thuisploeg. Club had dit seizoen al een paar keer een hopeloze situatie rechtgezet(vorige week nog tegen Antwerp), maar een reactie bleef voorlopig uit. Toen Denswil op een klein kwartier van het einde Yaremchuk onder het gras stak in de zestien meter kon Kalu er in de rebound(na een gemiste strafschop van Gigot) 2-0 van maken. Club reageerde meteen met twee uitstekende kansen via Diaby en Dennis, miraculeus verdween de bal niet in doel. Een nieuwe comeback van de competitieleider zat er echter niet meer in, AA Gent won verdiend tegen een bleek bezoekend elftal.
Scoreverloop:
1-0 (65') Andrijasevic, 2-0 (78') Kalu



LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

Kan Club de titel nog ontglippen?

Meest recent

Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

27
27
Marseille dumpt Vermeeren: JPL lonkt plots

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

84
84
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

113
113
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

51
51
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

135
135
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

201
201
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

174
174
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

106
106
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

93
93
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

134
134
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

134
134
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

131
131
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

87
87
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

234
234
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

145
145
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

176
176
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

271
271
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

256
256
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

142
142
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

53
53
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

237
237
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

431
431
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

113
113
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

690
690
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

353
353

Meer sportnieuws