AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

136 stemmen
AA Gent wint slag om Vlaanderen tegen bleke competitieleider

Al voor de tweede keer na de winterstop heeft Club Brugge puntenverlies geleden. Een onherkenbaar Blauw-Zwart slaagde er nooit in om zijn wil op te leggen aan rivaal AA Gent en verloor kansloos de Slag om Vlaanderen. Voor de Buffalo's lijkt Play-Off I ondertussen een zekerheid, Vanderhaeghe en co zullen nu volop mikken op Europees voetbal.

Club Brugge kon vandaag voorlopig veertien en zestien punten uitlopen op Charleroi en Anderlecht. Daarvoor moest de competitieleider wel winnen op het veld van rivaal AA Gent, iets wat geen evidentie bleek de laatste seizoenen. Bij Blauw-Zwart koos Ivan Leko verrassend voor Vossen in de spits, ook Vanlerberghe mocht starten. In de basiself van de Buffalo's bleef recordaankoop Andrijasevic staan, voorin keerde Sylla terug in de ploeg.

Veel sfeer, geen vuurwerk op het veld
De competitieleider nam het meeste initiatief in de beginfase, zonder dat daar echte mogelijkheden uit voortvloeiden. Pas na twintig minuten spelen was er een echte kans te zien in de Ghelamco Arena: Sylla mocht plots alleen op Gabulov afgaan maar zijn afwerking was dramatisch. Ook een schot van Yaremchuk even later was te centraal om de Brugse goalie te bedreigen. Aan de overzijde konden de bezoekers slechts één keer voor concreet doelgevaar zorgen: een schot van Clasie vloog maar net over de kruising. Halfweg stond het na een teleurstellende eerste helft nog 0-0.



Club kan voorlopig niet overtuigen, halfweg moet nog alles beslist worden in de Ghelamco Arena.

Onherkenbaar Club lijdt al tweede puntenverlies na de winterstop
Na de pauze was er meteen een goede kopkans voor Mechele, hij werd nog net genoeg gehinderd door Gigot zodat Blauw-Zwart niet op voorsprong kwam. AA Gent kon voorlopig niet meer voor dreiging zorgen, deze wedstrijd had nood aan een doelpunt en zat ook na een uur spelen nog volledig op slot. Coach Leko bracht Diaby in het veld met nog een halfuur te spelen, Wesley mocht gaan rusten. De eerste echte kans voor Blauw-Wit na de pauze leverde wel meteen een doelpunt op: Andrijasevic kopte via Mechele richting de verste paal en de bal verdween achter een kansloze Gabulov in doel: 1-0 voor de thuisploeg. Club had dit seizoen al een paar keer een hopeloze situatie rechtgezet(vorige week nog tegen Antwerp), maar een reactie bleef voorlopig uit. Toen Denswil op een klein kwartier van het einde Yaremchuk onder het gras stak in de zestien meter kon Kalu er in de rebound(na een gemiste strafschop van Gigot) 2-0 van maken. Club reageerde meteen met twee uitstekende kansen via Diaby en Dennis, miraculeus verdween de bal niet in doel. Een nieuwe comeback van de competitieleider zat er echter niet meer in, AA Gent won verdiend tegen een bleek bezoekend elftal.
Scoreverloop:
1-0 (65') Andrijasevic, 2-0 (78') Kalu



LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Kan Club de titel nog ontglippen?

Meest recent

Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

25
25
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

31
31
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

47
47
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

39
39
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

257
257
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

64
64
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

174
174
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

615
615
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

470
470
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

90
90
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

220
220
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

777
777
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

114
114
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

206
206
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

206
206
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

557
557
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

496
496
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

949
949
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

329
329
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

521
521
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

315
315
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

198
198
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

444
444
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

50
50

Meer sportnieuws