Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

178
Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

Zulte Waregem heeft onderin een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van een ondermaats KV Mechelen. Voor Malinwa is het nu helemaal vijf voor twaalf gezien het loodzwaar programma dat de ploeg van Jankovic nog te wachten staat. In de strijd om Play-Off I boekte het Waasland-Beveren van Sven Vermant een belangrijke zege tegen STVV, Oostende won dan weer de clash met KV Kortrijk.

Vernieuwd Malinwa geeft niet thuis

KV Mechelen begon met een handvol nieuwe spelers aan het duel met Zulte Waregem. Ook de ploeg van Francky Dury had een paar belangrijke transfers gedaan met onder meer Marcq en Harbaoui, het geraamte van de ploeg bleef echter grotendeels hetzelfde. Wie een stormloop van de thuisploeg verwachtte kwam echter bedrogen uit, het was Essevee dat het beste van start ging en via het duo Harbaoui-De Pauw een eerste uitstekende kans kreeg, die laatste besloot op Coosemans. Aan de overzijde bleef  het gevaar beperkt tot één schuiver van Beciraj, er was echter al gefloten voor buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0.

In de tweede helft werd het spel er niet beter op, beide ploegen beperkten zich tot risicoloos voetbal en creëerden nauwelijks een kans. Vooral het schrijnend gebrek aan dadendrang bij KV Mechelen viel op, Bossut moest van heel de wedstrijd geen bal pakken. In de laatste tien minuten kende deze wedstrijd dan toch nog een winnaar toen De Fauw en nieuwkomer Harbaoui twee fraaie assists van Coopman afwerkten. Een verdiend loon voor een onmachtig KV Mechelen dat zich stilaan echt zorgen moet maken. Van de nieuwkomers kon niemand zich onderscheiden.

Vermant kent droomdebuut

Sven Vermant stond voor zijn vuurdoop als coach van Waasland-Beveren. Na een matige openingsfase barstte de wedstrijd rond het kwartier helemaal los. De thuisploeg kwam op voorsprong via een own-goal van Goutas en even later stond het al 2-0 toen Boljevic na een knappe counter goed afwerkte. Vetokele bracht echter meteen terug spanning in de wedstrijd met de aansluitingstreffer: 2-1.
Toen De Norre op het uur hands beging kwam de videoref tussen en mocht Thelin er vanop de stip 3-1 van maken. Meteen de genadeslag voor STVV dat voorlopig uit de top-zes valt.

Oostende speelt zich helemaal veilig

KV Kortrijk begon uitstekend aan de kust, maar kreeg tegen een heel efficiënt KV Oostende het deksel op de neus. Eerst mocht Tomasevic op een corner vrij inkoppen: 1-0 en na goed twintig minuten spelen lukte Lombaerts, eveneens na een hoekschop, ook zijn eerste doelpunt in Oostendse loondienst. Op het halfuur bracht Chevalier de bezoekers weer in de wedstrijd met een fraai doelpunt.

De bezoekers verdienden na de pauze meer, maar de gelijkmaker kwam er uiteindelijk niet meer. Zo doet de ploeg van De Boeck een slechte zaak met het oog op Play-Off I, de thuisploeg vindt weer aansluiting bij de ruime middenmoot.

LEES OOK: "Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

Zal KV Mechelen zich redden?

Meest recent

Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

10
10
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

44
44
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

222
222
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

145
145
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

75
75
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

104
104
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

139
139
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

381
381
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

400
400
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

173
173
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

545
545
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

159
159
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

758
758
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

190
190
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

152
152
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

357
357

Meer sportnieuws