Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

door
Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

Zulte Waregem heeft onderin een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van een ondermaats KV Mechelen. Voor Malinwa is het nu helemaal vijf voor twaalf gezien het loodzwaar programma dat de ploeg van Jankovic nog te wachten staat. In de strijd om Play-Off I boekte het Waasland-Beveren van Sven Vermant een belangrijke zege tegen STVV, Oostende won dan weer de clash met KV Kortrijk.

Vernieuwd Malinwa geeft niet thuis

KV Mechelen begon met een handvol nieuwe spelers aan het duel met Zulte Waregem. Ook de ploeg van Francky Dury had een paar belangrijke transfers gedaan met onder meer Marcq en Harbaoui, het geraamte van de ploeg bleef echter grotendeels hetzelfde. Wie een stormloop van de thuisploeg verwachtte kwam echter bedrogen uit, het was Essevee dat het beste van start ging en via het duo Harbaoui-De Pauw een eerste uitstekende kans kreeg, die laatste besloot op Coosemans. Aan de overzijde bleef  het gevaar beperkt tot één schuiver van Beciraj, er was echter al gefloten voor buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0.

In de tweede helft werd het spel er niet beter op, beide ploegen beperkten zich tot risicoloos voetbal en creëerden nauwelijks een kans. Vooral het schrijnend gebrek aan dadendrang bij KV Mechelen viel op, Bossut moest van heel de wedstrijd geen bal pakken. In de laatste tien minuten kende deze wedstrijd dan toch nog een winnaar toen De Fauw en nieuwkomer Harbaoui twee fraaie assists van Coopman afwerkten. Een verdiend loon voor een onmachtig KV Mechelen dat zich stilaan echt zorgen moet maken. Van de nieuwkomers kon niemand zich onderscheiden.

Vermant kent droomdebuut

Sven Vermant stond voor zijn vuurdoop als coach van Waasland-Beveren. Na een matige openingsfase barstte de wedstrijd rond het kwartier helemaal los. De thuisploeg kwam op voorsprong via een own-goal van Goutas en even later stond het al 2-0 toen Boljevic na een knappe counter goed afwerkte. Vetokele bracht echter meteen terug spanning in de wedstrijd met de aansluitingstreffer: 2-1.
Toen De Norre op het uur hands beging kwam de videoref tussen en mocht Thelin er vanop de stip 3-1 van maken. Meteen de genadeslag voor STVV dat voorlopig uit de top-zes valt.

Oostende speelt zich helemaal veilig

KV Kortrijk begon uitstekend aan de kust, maar kreeg tegen een heel efficiënt KV Oostende het deksel op de neus. Eerst mocht Tomasevic op een corner vrij inkoppen: 1-0 en na goed twintig minuten spelen lukte Lombaerts, eveneens na een hoekschop, ook zijn eerste doelpunt in Oostendse loondienst. Op het halfuur bracht Chevalier de bezoekers weer in de wedstrijd met een fraai doelpunt.

De bezoekers verdienden na de pauze meer, maar de gelijkmaker kwam er uiteindelijk niet meer. Zo doet de ploeg van De Boeck een slechte zaak met het oog op Play-Off I, de thuisploeg vindt weer aansluiting bij de ruime middenmoot.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Zal KV Mechelen zich redden?

Meest recent

'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

3
3
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

2
2
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

111
111
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

234
234
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

877
877
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

340
340
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

567
567
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

255
255
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

370
370
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

851
851
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

418
418
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

463
463
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

84
84
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

55
55
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

335
335
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

125
125
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

111
111
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

21
21
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

92
92
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

471
471
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

65
65
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

942
942
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

128
128
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

138
138
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

460
460

Meer sportnieuws