Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

178 stemmen
Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

Zulte Waregem heeft onderin een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van een ondermaats KV Mechelen. Voor Malinwa is het nu helemaal vijf voor twaalf gezien het loodzwaar programma dat de ploeg van Jankovic nog te wachten staat. In de strijd om Play-Off I boekte het Waasland-Beveren van Sven Vermant een belangrijke zege tegen STVV, Oostende won dan weer de clash met KV Kortrijk.

Vernieuwd Malinwa geeft niet thuis

KV Mechelen begon met een handvol nieuwe spelers aan het duel met Zulte Waregem. Ook de ploeg van Francky Dury had een paar belangrijke transfers gedaan met onder meer Marcq en Harbaoui, het geraamte van de ploeg bleef echter grotendeels hetzelfde. Wie een stormloop van de thuisploeg verwachtte kwam echter bedrogen uit, het was Essevee dat het beste van start ging en via het duo Harbaoui-De Pauw een eerste uitstekende kans kreeg, die laatste besloot op Coosemans. Aan de overzijde bleef  het gevaar beperkt tot één schuiver van Beciraj, er was echter al gefloten voor buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0.

In de tweede helft werd het spel er niet beter op, beide ploegen beperkten zich tot risicoloos voetbal en creëerden nauwelijks een kans. Vooral het schrijnend gebrek aan dadendrang bij KV Mechelen viel op, Bossut moest van heel de wedstrijd geen bal pakken. In de laatste tien minuten kende deze wedstrijd dan toch nog een winnaar toen De Fauw en nieuwkomer Harbaoui twee fraaie assists van Coopman afwerkten. Een verdiend loon voor een onmachtig KV Mechelen dat zich stilaan echt zorgen moet maken. Van de nieuwkomers kon niemand zich onderscheiden.

Vermant kent droomdebuut

Sven Vermant stond voor zijn vuurdoop als coach van Waasland-Beveren. Na een matige openingsfase barstte de wedstrijd rond het kwartier helemaal los. De thuisploeg kwam op voorsprong via een own-goal van Goutas en even later stond het al 2-0 toen Boljevic na een knappe counter goed afwerkte. Vetokele bracht echter meteen terug spanning in de wedstrijd met de aansluitingstreffer: 2-1.
Toen De Norre op het uur hands beging kwam de videoref tussen en mocht Thelin er vanop de stip 3-1 van maken. Meteen de genadeslag voor STVV dat voorlopig uit de top-zes valt.

Oostende speelt zich helemaal veilig

KV Kortrijk begon uitstekend aan de kust, maar kreeg tegen een heel efficiënt KV Oostende het deksel op de neus. Eerst mocht Tomasevic op een corner vrij inkoppen: 1-0 en na goed twintig minuten spelen lukte Lombaerts, eveneens na een hoekschop, ook zijn eerste doelpunt in Oostendse loondienst. Op het halfuur bracht Chevalier de bezoekers weer in de wedstrijd met een fraai doelpunt.

De bezoekers verdienden na de pauze meer, maar de gelijkmaker kwam er uiteindelijk niet meer. Zo doet de ploeg van De Boeck een slechte zaak met het oog op Play-Off I, de thuisploeg vindt weer aansluiting bij de ruime middenmoot.

LEES OOK: STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

🚀

Zal KV Mechelen zich redden?

Meest recent

'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

35
35
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

64
64
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

79
79
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

203
203
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

54
54
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

155
155
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

58
58
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

329
329
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

146
146
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

142
142
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

66
66
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

223
223
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

277
277
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

89
89
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

328
328
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

925
925
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

494
494
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

386
386
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

589
589
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

177
177
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

183
183
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

233
233
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

504
504
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

573
573
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

224
224

Meer sportnieuws