Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

178 stemmen
Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

Zulte Waregem heeft onderin een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van een ondermaats KV Mechelen. Voor Malinwa is het nu helemaal vijf voor twaalf gezien het loodzwaar programma dat de ploeg van Jankovic nog te wachten staat. In de strijd om Play-Off I boekte het Waasland-Beveren van Sven Vermant een belangrijke zege tegen STVV, Oostende won dan weer de clash met KV Kortrijk.

Vernieuwd Malinwa geeft niet thuis

KV Mechelen begon met een handvol nieuwe spelers aan het duel met Zulte Waregem. Ook de ploeg van Francky Dury had een paar belangrijke transfers gedaan met onder meer Marcq en Harbaoui, het geraamte van de ploeg bleef echter grotendeels hetzelfde. Wie een stormloop van de thuisploeg verwachtte kwam echter bedrogen uit, het was Essevee dat het beste van start ging en via het duo Harbaoui-De Pauw een eerste uitstekende kans kreeg, die laatste besloot op Coosemans. Aan de overzijde bleef  het gevaar beperkt tot één schuiver van Beciraj, er was echter al gefloten voor buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0.

In de tweede helft werd het spel er niet beter op, beide ploegen beperkten zich tot risicoloos voetbal en creëerden nauwelijks een kans. Vooral het schrijnend gebrek aan dadendrang bij KV Mechelen viel op, Bossut moest van heel de wedstrijd geen bal pakken. In de laatste tien minuten kende deze wedstrijd dan toch nog een winnaar toen De Fauw en nieuwkomer Harbaoui twee fraaie assists van Coopman afwerkten. Een verdiend loon voor een onmachtig KV Mechelen dat zich stilaan echt zorgen moet maken. Van de nieuwkomers kon niemand zich onderscheiden.

Vermant kent droomdebuut

Sven Vermant stond voor zijn vuurdoop als coach van Waasland-Beveren. Na een matige openingsfase barstte de wedstrijd rond het kwartier helemaal los. De thuisploeg kwam op voorsprong via een own-goal van Goutas en even later stond het al 2-0 toen Boljevic na een knappe counter goed afwerkte. Vetokele bracht echter meteen terug spanning in de wedstrijd met de aansluitingstreffer: 2-1.
Toen De Norre op het uur hands beging kwam de videoref tussen en mocht Thelin er vanop de stip 3-1 van maken. Meteen de genadeslag voor STVV dat voorlopig uit de top-zes valt.

Oostende speelt zich helemaal veilig

KV Kortrijk begon uitstekend aan de kust, maar kreeg tegen een heel efficiënt KV Oostende het deksel op de neus. Eerst mocht Tomasevic op een corner vrij inkoppen: 1-0 en na goed twintig minuten spelen lukte Lombaerts, eveneens na een hoekschop, ook zijn eerste doelpunt in Oostendse loondienst. Op het halfuur bracht Chevalier de bezoekers weer in de wedstrijd met een fraai doelpunt.

De bezoekers verdienden na de pauze meer, maar de gelijkmaker kwam er uiteindelijk niet meer. Zo doet de ploeg van De Boeck een slechte zaak met het oog op Play-Off I, de thuisploeg vindt weer aansluiting bij de ruime middenmoot.

LEES OOK: Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Zal KV Mechelen zich redden?

Meest recent

Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

0
0
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

53
53
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

69
69
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

142
142
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

221
221
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

101
101
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

473
473
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

156
156
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

422
422
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

138
138
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

686
686
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

217
217
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

672
672
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

516
516
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

188
188
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

354
354
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1155
1155
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

451
451
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

322
322
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

467
467
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

401
401
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

277
277
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

216
216
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

470
470
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

386
386

Meer sportnieuws