TRANSFERUURTJE: 'Gigantisch bod voor RSCA, Club blijft gaan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gigantisch bod voor RSCA, Club blijft gaan'

De jaarwisseling staat traditiegetrouw synoniem voor de officiële start van de wintermercato en het belooft weer een razend interessante transferperiode te worden, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans dat Leander Dendoncker deze winter nog bij Anderlecht vertrekt wordt met de dag groter. La Dernière Heure meldt nu dat West Ham United een bod van maar liefst 27 miljoen euro plant op de 22-jarige Rode Duivel. Of Anderlecht daaraan kan weerstaan of toch overstag gaat valt af te wachten, maar er wordt toch al werk gemaakt van vervanging. Zo werd een eerste bod gedaan op Ognjen Vranjes, maar dit werd meteen geweigerd door AEK Athene.



In de Turkse pers gaat het als een lopend vuurtje rond dat Club Brugge op het punt staat om Denis Boyko weg te halen bij Besiktas. Ook verschillende Belgische media bevestigden inmiddels dat er gesprekken lopen met de Oekraïner, aan de andere kant zou Ethan Horvath, al dan niet op huurbasis, nog vertrekken. Manager Vincent Mannaert bevestigde dat Club daarnaast ook nog een centrale verdediger wil binnen halen. Alexander Scholz blijft daarbij het belangrijkste doelwit, maar er worden nog meer pistes gevolgd.



KRC Genk lijkt dan toch prijs te hebben. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat een mondeling akkoord werd bereikt over de transfer van Ibrahima Seck. Naar verluidt betalen de Limburgers zo'n één miljoen euro voor de aanvoerder van Waasland-Beveren, die normaal gezien eerstdaags wordt voorgesteld.

BUITENLAND
Thorgan Hazard is bezig aan een uitstekend seizoen en wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een terugkeer naar Chelsea FC, maar er zijn blijkbaar nog meer gegadigden. Volgens Kicker staat Hazard immers ook op de radar van AC Milan. Technisch directeur Massimiliano Mirabelli zou afgelopen weekend hoogstpersoonlijk naar de partij tussen FC Köln en Gladbach afgezakt zijn om de 24-jarige middenvelder aan het werk te zien.



Michy Batshuayi wil dan weer vertrekken bij Chelsea en zou een persoonlijk akkoord hebben met Sevilla FC. Maar ook West Ham United wordt nu genoemd. De Blues zouden Andy Carrol immers willen binnenhalen en de Rode Duivel zou als pasmunt gebruikt kunnen worden bij deze deal.

Alexis Sanchez lijkt eerstdaags al te vertrekken en ook Mesut Özil staat dicht bij de exit, maar Arsenal FC blijft niet bij de pakken zitten. Zo zouden de Gunners naast Malcom en Pierre-Emerick Aubameyang ook Anthony Martial willen binnen halen.



Real Madrid lijkt te gaan doordrukken voor een nieuwe spits, want Corriere dello Sport schrijft dat het nu voluit voor Mauro Icardi gaat. De Argentijn scoorde dit seizoen achttien keer in 20 wedstrijden voor Inter Milan en kan door een clausule in zijn contract voor 110 miljoen euro vertrekken. Real zou dat bedrag nu ook op tafel willen leggen, al zien ze bij Inter hun goudhaantje liever niet vertrekken.

LEES OOK: Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

Voor 27 miljoen moet Anderlecht Dendoncker laten gaan ...

Meest recent

Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

65
65
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

103
103
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

83
83
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

58
58
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

161
161
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

76
76
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

346
346
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

144
144
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

122
122
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

28
28
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

146
146
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

321
321
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

83
83
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

322
322
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

61
61
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

776
776
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

466
466
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

73
73
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

567
567
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

264
264
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

457
457
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

736
736
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

615
615
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

231
231
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

97
97

Meer sportnieuws