Broos ziet probleem bij België: "Kijk naar Juventus"

door
Broos ziet probleem bij België:

Hugo Broos ziet één groot probleem bij de Rode Duivels. Volgens hem ontbreken er echt verdedigers in de selectie van Roberto Martinez.


"De echte verdediger is zoek. Dit zou straks in Rusland weleens een tragische vergissing kunnen blijken. Het accent bij de Duivels ligt op uitvoetballen, niet op verdedigen. We hebben achterin geen killers. Verdedigen is de basis, niet het uitvoetballen. De over-mijn-lijkmentaliteit is er niet. Dat wordt cash betaald, zoals we weten van het vorige EK in de wedstrijd tegen Wales. Verdedigers moeten in de eerste plaats verdedigen, niet uitvoetballen. Kijk naar Juventus, waar verdedigen kunst is geworden. Daar moeten wij ook naartoe, willen we prijzen pakken. Monden vallen open bij een pass van veertig meter, maar dat is niet de taak van een verdediger. Grote toernooien worden gewonnen in de defensie", zegt hij aan Het Laatste Nieuws.

Hij laat zijn licht schijnen over de huidige verdedigers van België. "Vincent Kompany dwingt respect af als verdediger, maar zijn blessures kunnen een probleem worden. Ik heb hem destijds laten debuteren bij Anderlecht. Iedereen zei 'het is een rare, maar hij steekt er wel bovenuit'. Je zag toen al dat hij leiderschap in de genen heeft. Vermaelen, Alderweireld en Vertonghen hebben veel capaciteiten, maar zijn niet de leiders die blindelings gevolgd worden. En ook: te veel uitvoetballers. Zonder echte verdedigers redden we het niet op het WK. Dat is jammer, want de kwaliteit is heel hoog, maar we hebben nog niets gewonnen. Met zo'n generatie grote voetballers moet je wel iets winnen. Dat kan pas gebeuren met een solide defensie."

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Is dat een probleem bij de Rode Duivels?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

10
10
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

366
366
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

313
313
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

194
194
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

246
246
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

73
73
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

597
597
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

217
217
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

406
406
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

628
628
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

396
396
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

183
183
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

171
171
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

166
166
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

260
260
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

84
84

Meer sportnieuws