Snel nieuwe aanvoerder voor Anderlecht?

1095 stemmen
Snel nieuwe aanvoerder voor Anderlecht?

RSC Anderlecht ging met 5-0 onderuit op het veld van Club Brugge en daarbij lieten een pak spelers het helemaal afweten. Vooral aanvoerder Sofiane Hanni speelde een erg bleke partij en liet bovendien dé uitgelezen kans op 0-1 liggen omdat hij niet rechtstreeks durfde te trappen. Op de sociale media kreeg de Algerijn dan ook een pak kritiek over zich heen.


Hein Vanhaezebrouck had na 58 minuten genoeg gezien en haalde hem naar de kant voor Onyekuru. Maar volgens analist moet de trainer nog een stap verder gaan en hem de aanvoerdersband ontnemen. "Ik heb dat nog gezegd, al is het maar om hem te bevrijden. Hij is geen aanvoerder in mijn ogen: niet in zijn gedrag, maar zeker ook niet in zijn prestaties. En als je als kapitein zover wegzakt, dan heb je een probleem. Je kan al eens een mindere wedstrijd hebben als kapitein, maar je moet toch altijd bij de betere van je ploeg zijn", klonk het duidelijk bij Play Sports.

Volgens Degryse moet RSCA dan ook snel van aanvoerder wisselen. Iemand die de ploeg kan aanjagen zoals Ruud Vormer bij Club, maar vooral iemand die een constante legt in zijn prestaties. "Je moet je ploeg op één of andere manier meetrekken: ofwel door mentaliteit à la Vormer, of door goals en assists af te leveren. Maar Hanni doet véél te weinig. Hij wordt vandaag al na een uur vervangen, dat hoort niet. En ook vorige week tegen Charleroi was hij ook niet goed. Ik vind dat te weinig om kapitein van Anderlecht te blijven."

LEES OOK: Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Wie zou volgens u de ideale aanvoerder van RSCA zijn?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

8
8
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

12
12
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

14
14
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

53
53
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

48
48
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

59
59
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

47
47
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

73
73
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

24
24
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

78
78
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

132
132
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

213
213
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

480
480
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

57
57
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

169
169
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

408
408
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

832
832
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

119
119
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

350
350
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

170
170
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

673
673
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

578
578
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

173
173
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

366
366

Meer sportnieuws