Anderlecht reageert op Suarez-affaire: Boete nóg hoger

254 stemmen
Anderlecht reageert op Suarez-affaire: Boete nóg hoger

Door blessures kon hij zijn potentieel nooit ten volle waar maken, toch werd Matias Suarez jarenlang op handen gedragen bij RSC Anderlecht. Maar zijn vertrek uit het Astridpark werd er eentje in mineur. En komt het bovendien nu erg duur te staan.


In de zomer van 2016 trok Suarez terug naar zijn ex-club Belgrano en daarvoor liet hij zijn contract bij RSCA éénzijdig ontbinden. Als reden voor deze ingrijpende beslissing haalde hij 'tereurdreiging' aan, het gezin Suarez voelde zich namelijk niet meer veilig na de aanslagen in de Zaventem en de Brusselse metro. Maar Anderlecht kon hier niet mee lachen en ondernam meteen juridische stappen.

Met succes want Het Nieuwsblad meldt nu dat de FIFA de Brusselaars gelijk hebben gegeven. De sportjuristen die de zaak behandelden wezen namelijk dat zijn toenmalige woonplaats Ukkel totaal geen 'oorlogsgebied' is. En dus mag Suarez flink dokken: zo'n 500.000 euro is hij Anderlecht schuldig. Al valt dit op zich nog mee, RSCA had in eerste instantie immers vier miljoen euro geëist. Beide partijen kunnen wel nog in beroep gaan.

UPDATE 07/12
Inmiddels is ook Anderlecht met een officiële reactie gekomen op de hele affaire. Daaruit blijkt dat de boete voor Suarez nog een stukje hoger ligt. "RSC Anderlecht vernam vandaag het nieuws dat ex-speler Matias Suárez veroordeeld werd tot een boete van €540.000 voor het eenzijdig verbreken van zijn contract bij Paars-Wit. De Argentijn verliet in de zomer van 2016 het Astridpark, maar wereldvoetbalbond FIFA oordeelt nu dat de door Suárez aangehaalde reden daarvoor (de terreurdreiging in Brussel) niet gegrond is. De club neemt akte van de beslissing en wacht nu de motivering van het vonnis af om al dan niet verder in beroep te gaan", klinkt het op de clubwebsite.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Anderlecht moet de schadeclaim laten vallen ...

Meest recent

Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

3
3
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

16
16
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

75
75
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

55
55
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

130
130
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

259
259
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

207
207
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

20
20
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

105
105
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

24
24
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

132
132
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

673
673
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

200
200
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

123
123
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

64
64
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

396
396
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

349
349
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

854
854
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

561
561
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

145
145

Meer sportnieuws