Anderlecht reageert op Suarez-affaire: Boete nóg hoger

door
Anderlecht reageert op Suarez-affaire: Boete nóg hoger

Door blessures kon hij zijn potentieel nooit ten volle waar maken, toch werd Matias Suarez jarenlang op handen gedragen bij RSC Anderlecht. Maar zijn vertrek uit het Astridpark werd er eentje in mineur. En komt het bovendien nu erg duur te staan.


In de zomer van 2016 trok Suarez terug naar zijn ex-club Belgrano en daarvoor liet hij zijn contract bij RSCA éénzijdig ontbinden. Als reden voor deze ingrijpende beslissing haalde hij 'tereurdreiging' aan, het gezin Suarez voelde zich namelijk niet meer veilig na de aanslagen in de Zaventem en de Brusselse metro. Maar Anderlecht kon hier niet mee lachen en ondernam meteen juridische stappen.

Met succes want Het Nieuwsblad meldt nu dat de FIFA de Brusselaars gelijk hebben gegeven. De sportjuristen die de zaak behandelden wezen namelijk dat zijn toenmalige woonplaats Ukkel totaal geen 'oorlogsgebied' is. En dus mag Suarez flink dokken: zo'n 500.000 euro is hij Anderlecht schuldig. Al valt dit op zich nog mee, RSCA had in eerste instantie immers vier miljoen euro geëist. Beide partijen kunnen wel nog in beroep gaan.

UPDATE 07/12
Inmiddels is ook Anderlecht met een officiële reactie gekomen op de hele affaire. Daaruit blijkt dat de boete voor Suarez nog een stukje hoger ligt. "RSC Anderlecht vernam vandaag het nieuws dat ex-speler Matias Suárez veroordeeld werd tot een boete van €540.000 voor het eenzijdig verbreken van zijn contract bij Paars-Wit. De Argentijn verliet in de zomer van 2016 het Astridpark, maar wereldvoetbalbond FIFA oordeelt nu dat de door Suárez aangehaalde reden daarvoor (de terreurdreiging in Brussel) niet gegrond is. De club neemt akte van de beslissing en wacht nu de motivering van het vonnis af om al dan niet verder in beroep te gaan", klinkt het op de clubwebsite.

LEES OOK: Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

Anderlecht moet de schadeclaim laten vallen ...

Meest recent

Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

0
0
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

11
11
‘Panieksfeer bij Anderlecht: winterdeal crasht bijna’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

33
33
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

23
23
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

52
52
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

103
103
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

108
108
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

26
26
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

61
61
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

37
37
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

173
173
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

60
60
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

69
69
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

211
211
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

222
222
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

48
48
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

156
156
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

461
461
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

98
98
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

81
81
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

786
786
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

267
267
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

212
212
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

194
194
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

197
197

Meer sportnieuws