Anderlecht reageert op Suarez-affaire: Boete nóg hoger

door
Anderlecht reageert op Suarez-affaire: Boete nóg hoger

Door blessures kon hij zijn potentieel nooit ten volle waar maken, toch werd Matias Suarez jarenlang op handen gedragen bij RSC Anderlecht. Maar zijn vertrek uit het Astridpark werd er eentje in mineur. En komt het bovendien nu erg duur te staan.


In de zomer van 2016 trok Suarez terug naar zijn ex-club Belgrano en daarvoor liet hij zijn contract bij RSCA éénzijdig ontbinden. Als reden voor deze ingrijpende beslissing haalde hij 'tereurdreiging' aan, het gezin Suarez voelde zich namelijk niet meer veilig na de aanslagen in de Zaventem en de Brusselse metro. Maar Anderlecht kon hier niet mee lachen en ondernam meteen juridische stappen.

Met succes want Het Nieuwsblad meldt nu dat de FIFA de Brusselaars gelijk hebben gegeven. De sportjuristen die de zaak behandelden wezen namelijk dat zijn toenmalige woonplaats Ukkel totaal geen 'oorlogsgebied' is. En dus mag Suarez flink dokken: zo'n 500.000 euro is hij Anderlecht schuldig. Al valt dit op zich nog mee, RSCA had in eerste instantie immers vier miljoen euro geëist. Beide partijen kunnen wel nog in beroep gaan.

UPDATE 07/12
Inmiddels is ook Anderlecht met een officiële reactie gekomen op de hele affaire. Daaruit blijkt dat de boete voor Suarez nog een stukje hoger ligt. "RSC Anderlecht vernam vandaag het nieuws dat ex-speler Matias Suárez veroordeeld werd tot een boete van €540.000 voor het eenzijdig verbreken van zijn contract bij Paars-Wit. De Argentijn verliet in de zomer van 2016 het Astridpark, maar wereldvoetbalbond FIFA oordeelt nu dat de door Suárez aangehaalde reden daarvoor (de terreurdreiging in Brussel) niet gegrond is. De club neemt akte van de beslissing en wacht nu de motivering van het vonnis af om al dan niet verder in beroep te gaan", klinkt het op de clubwebsite.

LEES OOK: Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

Anderlecht moet de schadeclaim laten vallen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

80
80
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

89
89
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

61
61
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

137
137
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

53
53
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

86
86
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

49
49
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

123
123
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

215
215
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1259
1259
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

130
130
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

64
64
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

179
179
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

370
370
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

142
142
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

190
190
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

97
97
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

359
359
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws