Anderlecht geeft KV Kortrijk pak voor de broek

door
Anderlecht geeft KV Kortrijk pak voor de broek

Anderlecht heeft vanavond betrekkelijk eenvoudig afstand genomen van een matig KV Kortrijk. De troepen van Hein Vanhaezebrouck namen al in het eerste kwartier afstand en kwamen nadien nooit meer in de problemen. Zo zet Paars-Wit meteen weer wat druk op leider Club Brugge, dat later op de avond nog in actie komt in eigen huis tegen Zulte Waregem.

Een paar dagen na de ontgoochelende nederlaag tegen Bayern München moest Anderlecht opnieuw aan de bak, deze keer in de eigen competitie thuis tegen KV Kortrijk. Bij de thuisploeg was Teodorczyk onbeschikbaar wegens een schorsing, Harbaoui speelde in zijn plaats. Ook Bruno en Sa kregen een basisplaats van Vanhaezebrouck. De Boeck stond bij Kortrijk voor zijn tweede wedstrijd als T1, hij wisselde enkel de geschorste Rougeaux door Kage. 

Droomstart voor Anderlecht

De wedstrijd begon dramatisch voor de Kerels, bij de eerste aanval van Anderlecht ging Makarenko aan het klungelen(tot twee maal toe) en de Oekraïner werkte de bal knullig in eigen doel: 1-0 na een minuutje spelen. Op het kwartier leek de wedstrijd al volledig gespeeld toen Bruno de vrijstaande Hanni vond en de kapitein maakte er simpel 2-0 van. Kortrijk kreeg nadien ook wel wat kansjes, maar halfweg leek Paars-Wit de schaapjes op het droge te hebben.


De hoop om iets te rapen in het Astridpark zal bij de rust al vervlogen zijn bij De Boeck en co.

Dominant Anderlecht komt nooit in de problemen

De thuisploeg nam na de pauze wat gas terug en kreeg pas rond het uur opnieuw een kans via Harbaoui, in twee tijden kon de Tunesiër uiteindelijk niet scoren. Anderlecht bleef rustig controleren en kwam nooit in de problemen tegen een machteloos bezoekend elftal. Op een dik kwartier van het einde maakte invaller Trebel er zelfs nog 3-0 van met een fraaie streep in de verste hoek en een paar minuten later pikte ook Harbaoui zijn doelpunt mee op voorzet van Bruno: 4-0. Verder leed bleef Kortrijk bespaard, zo pakt Anderlecht een dik verdiende en ruime zege, de ploeg van De Boeck blijft onderaan hangen. 
Scoreverloop:

1-0 (1') Own-goal Makarenko, 2-0 (15') Hanni, 3-0 (73') Trebel, 4-0 (79') Harbaoui 


LEES OOK: Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

Pakt Anderlecht de titel dit seizoen?

Meest recent

DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

4
4
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

121
121
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

117
117
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

152
152
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

253
253
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

212
212
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

73
73
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

516
516
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

63
63
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

145
145
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

469
469
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

146
146
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

248
248
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

168
168
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

378
378
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

539
539
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

127
127
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

700
700
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

333
333
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

349
349
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

289
289
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1100
1100
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

492
492

Meer sportnieuws