Anderlecht geeft KV Kortrijk pak voor de broek

77
Anderlecht geeft KV Kortrijk pak voor de broek

Anderlecht heeft vanavond betrekkelijk eenvoudig afstand genomen van een matig KV Kortrijk. De troepen van Hein Vanhaezebrouck namen al in het eerste kwartier afstand en kwamen nadien nooit meer in de problemen. Zo zet Paars-Wit meteen weer wat druk op leider Club Brugge, dat later op de avond nog in actie komt in eigen huis tegen Zulte Waregem.

Een paar dagen na de ontgoochelende nederlaag tegen Bayern München moest Anderlecht opnieuw aan de bak, deze keer in de eigen competitie thuis tegen KV Kortrijk. Bij de thuisploeg was Teodorczyk onbeschikbaar wegens een schorsing, Harbaoui speelde in zijn plaats. Ook Bruno en Sa kregen een basisplaats van Vanhaezebrouck. De Boeck stond bij Kortrijk voor zijn tweede wedstrijd als T1, hij wisselde enkel de geschorste Rougeaux door Kage. 

Droomstart voor Anderlecht

De wedstrijd begon dramatisch voor de Kerels, bij de eerste aanval van Anderlecht ging Makarenko aan het klungelen(tot twee maal toe) en de Oekraïner werkte de bal knullig in eigen doel: 1-0 na een minuutje spelen. Op het kwartier leek de wedstrijd al volledig gespeeld toen Bruno de vrijstaande Hanni vond en de kapitein maakte er simpel 2-0 van. Kortrijk kreeg nadien ook wel wat kansjes, maar halfweg leek Paars-Wit de schaapjes op het droge te hebben.


De hoop om iets te rapen in het Astridpark zal bij de rust al vervlogen zijn bij De Boeck en co.

Dominant Anderlecht komt nooit in de problemen

De thuisploeg nam na de pauze wat gas terug en kreeg pas rond het uur opnieuw een kans via Harbaoui, in twee tijden kon de Tunesiër uiteindelijk niet scoren. Anderlecht bleef rustig controleren en kwam nooit in de problemen tegen een machteloos bezoekend elftal. Op een dik kwartier van het einde maakte invaller Trebel er zelfs nog 3-0 van met een fraaie streep in de verste hoek en een paar minuten later pikte ook Harbaoui zijn doelpunt mee op voorzet van Bruno: 4-0. Verder leed bleef Kortrijk bespaard, zo pakt Anderlecht een dik verdiende en ruime zege, de ploeg van De Boeck blijft onderaan hangen. 
Scoreverloop:

1-0 (1') Own-goal Makarenko, 2-0 (15') Hanni, 3-0 (73') Trebel, 4-0 (79') Harbaoui 


LEES OOK: Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Pakt Anderlecht de titel dit seizoen?

Meest recent

Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

6
6
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

22
22
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

116
116
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

41
41
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

42
42
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

106
106
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

30
30
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

128
128
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

672
672
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

44
44
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

62
62
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

63
63
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

327
327
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

148
148
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

90
90
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

178
178
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

227
227
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

172
172
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

113
113
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

223
223
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

130
130
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

81
81
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

36
36

Meer sportnieuws