Anderlecht geeft KV Kortrijk pak voor de broek

door
Anderlecht geeft KV Kortrijk pak voor de broek

Anderlecht heeft vanavond betrekkelijk eenvoudig afstand genomen van een matig KV Kortrijk. De troepen van Hein Vanhaezebrouck namen al in het eerste kwartier afstand en kwamen nadien nooit meer in de problemen. Zo zet Paars-Wit meteen weer wat druk op leider Club Brugge, dat later op de avond nog in actie komt in eigen huis tegen Zulte Waregem.

Een paar dagen na de ontgoochelende nederlaag tegen Bayern München moest Anderlecht opnieuw aan de bak, deze keer in de eigen competitie thuis tegen KV Kortrijk. Bij de thuisploeg was Teodorczyk onbeschikbaar wegens een schorsing, Harbaoui speelde in zijn plaats. Ook Bruno en Sa kregen een basisplaats van Vanhaezebrouck. De Boeck stond bij Kortrijk voor zijn tweede wedstrijd als T1, hij wisselde enkel de geschorste Rougeaux door Kage. 

Droomstart voor Anderlecht

De wedstrijd begon dramatisch voor de Kerels, bij de eerste aanval van Anderlecht ging Makarenko aan het klungelen(tot twee maal toe) en de Oekraïner werkte de bal knullig in eigen doel: 1-0 na een minuutje spelen. Op het kwartier leek de wedstrijd al volledig gespeeld toen Bruno de vrijstaande Hanni vond en de kapitein maakte er simpel 2-0 van. Kortrijk kreeg nadien ook wel wat kansjes, maar halfweg leek Paars-Wit de schaapjes op het droge te hebben.


De hoop om iets te rapen in het Astridpark zal bij de rust al vervlogen zijn bij De Boeck en co.

Dominant Anderlecht komt nooit in de problemen

De thuisploeg nam na de pauze wat gas terug en kreeg pas rond het uur opnieuw een kans via Harbaoui, in twee tijden kon de Tunesiër uiteindelijk niet scoren. Anderlecht bleef rustig controleren en kwam nooit in de problemen tegen een machteloos bezoekend elftal. Op een dik kwartier van het einde maakte invaller Trebel er zelfs nog 3-0 van met een fraaie streep in de verste hoek en een paar minuten later pikte ook Harbaoui zijn doelpunt mee op voorzet van Bruno: 4-0. Verder leed bleef Kortrijk bespaard, zo pakt Anderlecht een dik verdiende en ruime zege, de ploeg van De Boeck blijft onderaan hangen. 
Scoreverloop:

1-0 (1') Own-goal Makarenko, 2-0 (15') Hanni, 3-0 (73') Trebel, 4-0 (79') Harbaoui 


LEES OOK: 'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

Pakt Anderlecht de titel dit seizoen?

Meest recent

'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

2
2
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

38
38
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

40
40
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

272
272
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

54
54
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

110
110
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

66
66
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

131
131
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

150
150
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

131
131
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

323
323
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

341
341
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

93
93
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

281
281
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

291
291
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

72
72
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

230
230
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

275
275
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

78
78
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

232
232
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

129
129
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

120
120
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

93
93
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

634
634
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

519
519

Meer sportnieuws