Anderlecht geeft KV Kortrijk pak voor de broek

door
Anderlecht geeft KV Kortrijk pak voor de broek

Anderlecht heeft vanavond betrekkelijk eenvoudig afstand genomen van een matig KV Kortrijk. De troepen van Hein Vanhaezebrouck namen al in het eerste kwartier afstand en kwamen nadien nooit meer in de problemen. Zo zet Paars-Wit meteen weer wat druk op leider Club Brugge, dat later op de avond nog in actie komt in eigen huis tegen Zulte Waregem.

Een paar dagen na de ontgoochelende nederlaag tegen Bayern München moest Anderlecht opnieuw aan de bak, deze keer in de eigen competitie thuis tegen KV Kortrijk. Bij de thuisploeg was Teodorczyk onbeschikbaar wegens een schorsing, Harbaoui speelde in zijn plaats. Ook Bruno en Sa kregen een basisplaats van Vanhaezebrouck. De Boeck stond bij Kortrijk voor zijn tweede wedstrijd als T1, hij wisselde enkel de geschorste Rougeaux door Kage. 

Droomstart voor Anderlecht

De wedstrijd begon dramatisch voor de Kerels, bij de eerste aanval van Anderlecht ging Makarenko aan het klungelen(tot twee maal toe) en de Oekraïner werkte de bal knullig in eigen doel: 1-0 na een minuutje spelen. Op het kwartier leek de wedstrijd al volledig gespeeld toen Bruno de vrijstaande Hanni vond en de kapitein maakte er simpel 2-0 van. Kortrijk kreeg nadien ook wel wat kansjes, maar halfweg leek Paars-Wit de schaapjes op het droge te hebben.


De hoop om iets te rapen in het Astridpark zal bij de rust al vervlogen zijn bij De Boeck en co.

Dominant Anderlecht komt nooit in de problemen

De thuisploeg nam na de pauze wat gas terug en kreeg pas rond het uur opnieuw een kans via Harbaoui, in twee tijden kon de Tunesiër uiteindelijk niet scoren. Anderlecht bleef rustig controleren en kwam nooit in de problemen tegen een machteloos bezoekend elftal. Op een dik kwartier van het einde maakte invaller Trebel er zelfs nog 3-0 van met een fraaie streep in de verste hoek en een paar minuten later pikte ook Harbaoui zijn doelpunt mee op voorzet van Bruno: 4-0. Verder leed bleef Kortrijk bespaard, zo pakt Anderlecht een dik verdiende en ruime zege, de ploeg van De Boeck blijft onderaan hangen. 
Scoreverloop:

1-0 (1') Own-goal Makarenko, 2-0 (15') Hanni, 3-0 (73') Trebel, 4-0 (79') Harbaoui 


LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Pakt Anderlecht de titel dit seizoen?

Meest recent

Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

50
50
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

13
13
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

82
82
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

305
305
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

36
36
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

76
76
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

38
38
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

173
173
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

119
119
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

75
75
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

178
178
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

109
109
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

100
100
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

355
355
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

95
95
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

682
682
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

219
219
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

270
270
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

115
115
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63

Meer sportnieuws