De voorbije weken raakten de jaarrekeningen van heel wat eersteklassers bekend en daaruit blijkt dat lang niet alle clubs even goed boeren. Zo kleurden de cijfers van onder meer KV Oostende bloedrood. Ook twee andere clubs zitten in slechte papieren.
Ook de rekeningen van Sint-Truiden en Moeskroen zien er zorgwekkend uit.
Het Laatste Nieuws weet dat beide clubs met een negatief eigen vermogen kampen. STVV boekte vorig seizoen wel 500.000 euro winst, maar staat nog altijd 2,5 miljoen euro in het rood.
Bij Moeskroen is de situatie helemaal dramatisch. De Henegouwers noteerden een verlies van bijna drie miljoen euro. Zij hebben een negatief eigen vermogen van 3,3 miljoen euro. Zowel Roland Duchâtelet bij STVV als de Maltese investeerders van Moeskroen houden hun portefeuille dus maar best bij de hand.