Het
WK in Brazilië miste hij door een knieblessure, het EK in Frankrijk komt in gedrang door een gebrek aan speeltijd. Hoewel hij deze zomer voor een duizelingwekkende som overkwam van Aston Villa, heeft Christian Benteke het niet onder de markt bij Liverpool, tot grote ergernis van de Rode Duivel.
Toen Jürgen Klopp het enige tijd geleden overnam van Brendan Rogers, leek het broodje van Benteke gebakken: “Sommige ploegmaats zeiden me al dat ik geluk had met de komst van Klopp, want dat ik zeker zou spelen. Maar na al wat ik meegemaakt heb in mijn carrière, wist ik dat het snel kan verkeren. Ik heb me niet vergistâ€, vertelt de Rode Duivel aan
Sport/Voetbalmagazine.
De Duitse coach had Benteke bovenaan zijn verlanglijstje staan toen hij Borussia Dortmund coachte. Het is des te verbazender dat er wordt gezegd dat hij niet in de spelstijl van Klopp zou passen: “Ja, dat vind ik ook bizarâ€, vervolgt de Rode Duivel. “Ik begrijp niet dat men dat zegt. Ik kan pressing spelen en veel bewegen. Het is nu ook niet dat we in de stijl van Barcelona spelen.†Het onbegrip van de Belg groeit daarom alleen maar: “Wanneer een coach je zegt dat hij je naar Dortmund wil halen en je zit een tijdje later in dezelfde club en hij negeert je, dan is dat moeilijk te begrijpenâ€, besluit Benteke.