Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

door
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club Brugge. Volgens Olivier Deschacht is zijn ex-club dan ook een volwaardige titelkandidaat. Al raadt hij wel twee extra versterkingen aan tijdens de wintermercato.

De start van het huidige seizoen verliep bijzonder tegenvallend voor de recordkampioen. Paars-Wit sneuvelde in de voorrondes van zowel de Europa als Conference League. De Europese campagne lag eind augustus dus al aan diggelen. Ook de resultaten en het spelniveau in eigen land waren verre van gewenst.

Na de bekerzege tegen amateurclub Ninove, waarin RSCA bijzonder matig voor de dag kwam, loerde een zoveelste crisis om de hoek. Maar vervolgens wist Paars-Wit zich te herpakken met achtereenvolgende zeges tegen KV Mechelen, Club Brugge, La Louvière en afgelopen weekend dus ook landskampioen Union.

LEES OOK: Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Deschacht twijfelt niet aan titelkansen

Hierdoor is Anderlecht in het klassement genaderd tot op één puntje van nummer twee Club Brugge en vijf punten op leider Union. Gezien de halvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is dat een verwaarloosbare kloof. Mogen de Brusselaars dan ook effectief bij de favorieten voor de landstitel gerekend worden?

Deschacht twijfelt er alvast niet aan. "Natuurlijk mag Anderlecht van de titel dromen. Als je wint tegen Gent, Standard, Club en Union zou het gek zijn om het tegendeel te beweren", klinkt het bij SudPresse. "Bovendien houdt iedereen op Neerpede de voetjes op de grond ondanks de 12 op 12. Besnik Hasi is de eerste om te zeggen dat ze bescheiden moeten blijven en dat deze zeges slechts kleine stapjes voorwaarts zijn."

Tandje bijsteken tijdens wintermercato

De oud-verdediger, destijds goed voor meer dan 600 matchen namens Anderlecht, raadt zijn ex-club wel aan om tijdens de komende wintermercato nog een tandje bij te steken. Zo vindt hij dat er minstens twee extra aanwinsten moeten volgen. "Om ze nog beter te wapenen voor de titelstrijd, hoop ik dat ze in januari nog een tweetal versterkingen halen. Een extra spits en een ervaren centrale verdediger. Want ik denk dat dit wel eens het seizoen kan worden om weer mee te doen voor de prijzen en er ook eentje te winnen."

Met zijn huidige selectie hoort Anderlecht bij de titelkandidaten ...

Meest recent

Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

1
1
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

135
135
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

162
162
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

45
45
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

146
146
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

126
126
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

352
352
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

371
371
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

137
137
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

267
267
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

663
663
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

241
241
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

379
379
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

324
324
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

372
372
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

237
237
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

95
95
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

829
829
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

183
183
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

558
558
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

177
177
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

383
383
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

190
190
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

183
183
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

410
410

Meer sportnieuws